Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Kā rīkoties, ja saķerts vēdera vīruss

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apmaksāta informācija

Vēdera vīrusi ir aktuāli visu gadu. Saslimšana var piemeklēt visnegaidītākajā brīdī gan bērnus, gan pieaugušos, jo vēdera vīrusi parasti ir ļoti lipīgi un tiek pārnēsāti ar rokām, kas pēc tualetes nav pietiekami rūpīgi nomazgātas, ļaujot vīrusam nokļūt uz virsmām, mutē un tālāk jau kuņģa un zarnu traktā. Tomēr, lai arī cik rūpīgi tiktu ievērotas higiēnas normas, no vēdera vīrusiem pilnībā nav pasargāts neviens. Tāpēc ir vērtīgi zināt, kā rīkoties, sastopoties ar šo saslimšanu.

Ja piemeklējis vēdera vīruss, PALIEC MĀJĀS
Vēdera vīrusi visbiežāk izpaužas ar vemšanu, caureju, sāpēm un diskomfortu gremošanas traktā, var būt arī paaugstināta temperatūra. Ja šādi simptomi piemeklējuši, jāpaliek mājās un vīruss jāizslimo. Izvadīt vīrusu no organisma palīdzēs absorbenti, ko var iegādāties aptiekā. Tie jālieto saskaņā ar ražotāja un farmaceita norādēm.

Noteikti nevajag staigāt apkārt, doties uz darbu vai skolu, jo vīruss ir lipīgs gan slimības sākumā, gan vēl dažas dienas pēc tam. Tāpēc nav ieteicams uzreiz simptomus apturēt ar lielām medikamentu devām un turpināt ierasto rutīnu, jo vienalga vīruss tiek pārnēsāts apkārt. Tas, cik ilgi slimība noritēs, atkarīgs no katra organisma – kādam tā ir tikai viena diena, bet citam vairākas dienas.

Uzņem daudz šķidruma
Lai ātrāk atveseļotos no vēdera vīrusa un kompensētu zaudēto šķidrumu vemšanas un caurejas laikā, ļoti svarīgi ir daudz dzert. Vislabāk dzert tīru ūdeni un zāļu tējas, jo sulas un citi dzērieni var kairināt kuņģi, stāvokli tikai pasliktinot. Tāpat jāatceras, ka uzņemt šķidrumu vajag maziem malkiem, bet bieži, jo strauja ūdens dzeršana arī var veicināt vemšanas refleksu. Slimošanas laikā jāseko līdzi, lai tiktu uzņemts pietiekami daudz šķidruma un organisms neatūdeņotos, kas ir ļoti bīstams stāvoklis, it īpaši bērniem. 

Nelieto kuņģa un zarnu traktu kairinošus produktus
Vēdera vīrusam tipiskie simptomi jau paši par sevi mazina vēlmi pēc ēdiena, jo tas īsti neturas iekšā, bet vienalga saslimšanas laikā jāseko līdzi, ko ēd. Jāizvairās no asiem, smagiem, kairinošiem produktiem, labāk arī samazināt augļu un dārzeņu porcijas, jo tas veicina vēdera pūšanos. Labāk izvēlēties vienkāršu ēdienu, pilngraudu produktus, nedaudz skābpiena produktus, putras, zupas. Ja nav apetītes, ar varu ēst nevajag. 

Sāc lietot labās baktērijas jeb probiotiķus
Lai atjaunotu kuņģa un zarnu trakta līdzsvaru, nepieciešams lietot labās baktērijas jeb probiotiķus, piemēram, Linex kapsulas. Linex ir pienskābās baktērijas saturošs līdzeklis, kura sastāvā ir veselībai labvēlīgs pienskābo baktēriju daudzums. Linex satur liofilizētas dzīvotspējīgas trīs sugu pienskābās baktērijas, kas regulē zarnu trakta mikrofloras fizioloģisko līdzsvaru un ir noturīgas pret noteiktām antibiotiskajām un sintētiskajām pretmikrobu vielām. 

Linex tiek lietots mikrofloras līdzsvara traucējumu izraisītas caurejas, meteorisma un citu gremošanas traucējumu profilaksei un palīgterapijai, kad to iemesls ir:

  •  gremošanas trakta vīrusu un baktēriju infekcijas zīdaiņiem, bērniem un pusaudžiem (piemēram, rotavīrusu infekcija, ceļotāju caureja);
  •  dažu pretinfekciju līdzekļu (antibiotisko un citu sintētisko pretmikrobu līdzekļu) lietošana;
  •  vēdera dobuma un iegurņa orgānu apstarošana.

 

Lietošana: 

Zīdaiņiem un bērniem līdz 2 gadu vecumam – pa 1 kapsulai trīs reizes dienā, piemēram, no rīta, pusdienlaikā un vakarā.

2 – 12 gadus veciem bērniem: pa 1 – 2 kapsulām trīs reizes dienā, piemēram, no rīta, pusdienlaikā un vakarā.

Pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma: pa 2 kapsulām trīs reizes dienā, piemēram, no rīta, pusdienlaikā un vakarā.

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI. 

Ievēro higiēnas normas
Lai samazinātu iespēju, ka ar vīrusu saslimst vēl kāds no ģimenes, visiem mājās jāievēro stingri higiēnas nosacījumi – jāmazgā rokas pēc tualetes apmeklējuma un kontakta ar slimnieku, jāizmanto atsevišķi trauki, bieži jāvēdina un jāuzkopj telpas. Visi šie pasākumi samazinās iespēju vīrusam nokļūt pie citiem cilvēkiem un izraisīt saslimšanu.

Ja stāvoklis ir smags un ilgstošs, sazinies ar ārstu
Ja slimības gaita ir smaga un pāris dienu laikā stāvoklis neuzlabojas, noteikti jāsazinās ar ārstu. Palīdzība jāmeklē arī tad, ja ir atūdeņošanās pazīmes un nav iespējams paša spēkiem uzņemt vajadzīgo šķidruma daudzumu. Arī tad, ja vemšana un caureja ir ļoti spēcīga, par ārstēšanās gaitu un lietojamajiem medikamentiem jākonsultējas ar ģimenes ārstu. Vajadzības gadījumā jāizsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde.

Dalīties.

Atstāt Ziņu