Vārda dienu svin: Strauja, Gudrīte

11 komentārs

  1. Sastāvdaļas – 1 olas baltums, 300 g pūdercukura, 1/2 tējk. citronu sulas vai pāris pilienu etiķa.<br><br>Olas baltumu saputo stingrās putās, pievieno izsijātu pūdercukuru un piepilina citronu sulu vai etiķi. Masu turpina kult, līdz izveidojas putas. Tā kā arī olas ir dažāda lieluma, tad ar pūdercukura daudzumu var variēt. Galvenais – glazūrai jābūt stingrai, un tā jāklāj uz atdzisušas piparkūkas. Kā krāsvielas var izmantot kakao pulveri, biešu sulu, ķiršu sulu, burkānu vai apelsīnu sulu. Veikalā var iegādāties arī mākslīgās krāsvielas, kas toņu ziņā būs daudzveidīgākas un košākas, bet ne dabīgas.

  2. ļoti vienkārši – saputo 1 olu baltumu, iemaisi 250gr (ja liela ola, tad mazliet vairāk) pūdercukura un piepilini dažas piles citrona sulas.Jāiznāk tādai diezgan grūti apmaisāmai masai. Un aiziet – zīmē,raksti, būvē mājiņas, dari ko gribi. Krāsnī nav jāliek, glazūra pati ātri sacietē.

  3. Piparkūku glazūra<br><br>Sastāvdaļas – 1 olas baltums, 300 g pūdercukura, 1/2 tējk. citronu sulas vai pāris pilienu etiķa.<br><br>Olas baltumu saputo stingrās putās, pievieno izsijātu pūdercukuru un piepilina citronu sulu vai etiķi. Masu turpina kult, līdz izveidojas putas. Tā kā arī olas ir dažāda lieluma, tad ar pūdercukura daudzumu var variēt. Galvenais – glazūrai jābūt stingrai, un tā jāklāj uz atdzisušas piparkūkas. Kā krāsvielas var izmantot kakao pulveri, biešu sulu, ķiršu sulu, burkānu vai apelsīnu sulu. Veikalā var iegādāties arī mākslīgās krāsvielas, kas toņu ziņā būs daudzveidīgākas un košākas, bet ne dabīgas.<br><br>Ja vēlaties būvēt piparkūku mājiņas, izgatavojiet mājas sienas, jumtu un grīdu, izkausējiet cukuru, ar kuru salipināt sastāvdaļas, un ar piparkūku glazūru apgleznojiet!

  4. Šogad laika eksperimentiem gana, mēģināsim taisīt glazūru paši. Idejas maksimāli dabiskām krāsām?

Atstāt Ziņu