Vārda dienu svin: Zigfrīds, Ainārs, Uva

Kā apārstēt vieglus gripas simptomus mājas apstākļos?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gripas simptomi parasti sākas apmēram vienu vai divas dienas pēc saskares ar vīrusu, un var šķist, ka tas Tevi skar pēkšņi. Gripas simptomi var būt ļoti dažādi, sākot no iekaisuša kakla un iesnām līdz pat drudzim, drebuļiem un muskuļu sāpēm. Gripa var likt justies šausmīgi, taču, ja esi jaunāks par 65 gadiem, neesi stāvoklī un, neskaitot gripu, citādi esi vesels, vari parūpēties par sevi mājās.

Uzņem pietiekami daudz šķidruma!

Dzeramais ūdens un citi šķidrumi ir vēl svarīgāki, ja Tev ir gripa. Caureja un drudzis (divi bieži sastopami gripas simptomi) pastiprināti izvada ārā ūdeni no organisma. Ja nepietiekami daudz uzņemsi ūdeni, rodas lielāks dehidratizēšanās risks. Ūdens palīdz arī Tavam ķermenim atbrīvoties no krēpām. Slimošanas laikā patērē vairāk:

 • dzeramo ūdeni,
 • kokosriekstu ūdeni,
 • sporta dzērienus,
 • zāļu tējas,
 • svaigi spiestas sulas,
 • zupas,
 • buljonu,
 • augļus un dārzeņus.

Tu zināsi, ka uzņem pietiekami daudz šķidruma, ja:

 • regulāri jāiet uz tualeti,
 • urīna krāsa ir gandrīz dzidra vai gaiši dzeltena.

Ja Tavs urīns ir tumši dzeltenā vai pat dzintara krāsā, visticamāk, neuzņem pietiekami daudz šķidruma. Ir arī svarīgi pēc iespējas vairāk izvairīties no smēķēšanas, jo tas vēl spēcīgāk kairina degunu, kaklu un plaušas.

Atpūties!

Gripas laikā ir svarīgi atpūsties un vairāk gulēt. Gulēšana stiprinās Tavu imūnsistēmu. Miegs palīdz organismam cīnīties ar gripas vīrusu! Neapkrauj sevi ar darbiem un nosaki miegu par prioritāti, lai palīdzētu sev ātrāk atkal nostabilizēties.

Lieto cinku!

Cinks veicina normālu imūnsistēmas darbību, tādējādi palīdzot mazināt gripas simptomus. Parasti daudz cinka var iegūt no sabalansēta ikdienas uztura. Lūk, daži pārtikas produkti, kas satur daudz cinka: sarkanā gaļa, turku zirņi, pupiņas, rieksti, piena produkti un olas.

Arī mūsu e-aptieka piedāvā cinku!

Skalo rīkli!

Iekaisušam kaklam var palīdzēt rīkles skalošana ar sālsūdeni. To izdarīt ir vienkārši:

 1. Uzvāri ūdeni un ļauj tam atdzist, līdz tas sasniedz istabas temperatūru;
 2. Sajauc 1/2 tējkarotes sāls ar aptuveni 230 mililitriem siltā ūdens;
 3. Skalo rīkli ar sālsūdeni aptuveni 10 – 30 sekundes;
 4. Izspļauj ūdeni un atkārto kakla skalošanu 2 – 4 reizes.

Nenorij sālsūdeni! Neļauj bērniem skalot rīkli, kamēr viņi to nespēj izdarīt ar tīru ūdeni!

Veic tvaika inhalāciju!

Tvaika inhalācija palīdzēs iekaisušajai elpceļu gļotādai tikt vaļā no gļotām. Ja traucē sauss klepus, silts tvaiks iekaisušo kaklu atvieglos. Neizmanto verdošu ūdeni, lai izvairītos no augšējo elpošanas ceļu apdegumiem.

Apskati, kādi ir pieejami inhalatori aptiekās – izmantojot rūpnieciski ražotus tvaika inhalatorus, aizsargāsi sevi no applaucēšanās riska. Arī pret iesnām šī metode palīdz. Pievieno ūdenim dažus pilienus ēteriskās eļļas, lai tiktu vaļā no aizlikta deguna!

Ja slimo, paliec mājās un nenes vīrusu uz savu darba vietu, skolu vai jebkuru citu publisku vietu. Atceries, ka katru gadu ir pieejama arī vakcinācijas iespēja pret gripu! Pirms vakcinēšanās obligāti konsultējies ar savu ģimenes ārstu.

Noteikti vērsies pie ārsta, ja Tev ir apgrūtināta elpošana, sāpes krūtīs, drudzis, drebuļi/pastiprināta svīšana, asiņainas gļotas, ļoti stiprs klepus vai temperatūra, kas ir augstāka par  38°C! Ja šobrīd ar gripu neslimo, paskaties laikus, vai Tavā mājas aptieciņā ir atrodams bezkontakta termometrs!

Līdzekļi pret saaukstešanos pieejami InternetAptieka.lv mājaslapā! Ātra piegāde līdz mājām vai ofisam!

 

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu