Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Ja tevi skāris vēzis, piesakies nometnēm ‘Spēka avots’!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

nkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” aicina cilvēkus, kurus skāris vēzis, pieteikties psihosociālās rehabilitācijas programmai „Spēka avots”. Tas ir pasākumu kopums, kas sniedz pārbaudītu un profesionālu informāciju par onkoloģiju, dod iespēju tikt galā ar emocionālo pārdzīvojumu, kas radies slimības dēļ, kā arī programmas laikā uzzināt, kā iespējams turpināt dzīvot pilnvērtīgi – gan praktiskā veidā, gan psihoemocionāli.

Psihosociālās rehabilitācijas nometne „Spēka avots” ir piecu dienu intensīva programma, kas izstrādāta, balstoties Norvēģijas pieredzē. Tajā kā lektori piedalās onkologs, psihologs, psihoterapeits, fizioterapeits, imunologs, mākslas terapeits un citi ar onkoloģijas nozari saistīti speciālisti.

Šajā vasarā biedrība organizēs divas „Spēka avots” nometnes, kas norisināsies viesu namā „Orinoko” (netālu no Kokneses), no 31.jūlija līdz 5.augustam un no 14.augusta līdz 19.augustam. Katrā nometnē maksimālais dalībnieku skaits ir 24, līdz ar to biedrība aicina interesentus pieteikties savlaicīgi. Šis skaits izvēlēts, lai nodrošinātu kvalitatīvu rehabilitācijas procesu un pēc iespējas lielāku individuālo pieeju. Dalības maksa – 35,- eiro jeb 7 eiro par dienu. 

Pieteikuma forma ir atrodama šeit: http://dzivibaskoks.lv/?lapa=regvas.

Vienā nometnē piedalās cilvēki ar atšķirīgām vēža lokācijas vietām, atklāšanas stadijām, vecumu, nodarbošanos, jo sajūtas, kas pārņem, uzzinot diagnozi – vēzis, ir ļoti līdzīgas un nav atkarīgas no iepriekš minētajiem faktoriem. 

Biedrība „Dzīvības koks” šādu programmu realizē jau kopš 2009. gada. Taču, lai psihosociālā rehabilitācija būtu pastāvīgi pieejams pakalpojums dažādām sabiedrības grupām, ne tikai pacientiem, bet arī viņu tuviniekiem, šobrīd tiek veikta Dignājas muižas rekonstrukcija. Tajā psihosociālā rehabilitācija norisināsies pastāvīgi. Centrā paredzēts veidot īpašas grupas pēc dažādu vēža diagnožu veidiem, kā arī paredzētas grupas bērniem, kuri slimo ar vēzi, un viņu vecākiem, paredzētas ģimeņu rehabilitācijas programmas, jo vēzis bieži vien kopā ar cilvēku sagrauj arī ģimeni.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu