Vārda dienu svin: Līga

Ja proti smieties, proti dzīvot!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

lavenais filozofs Ošo teicis: «Manuprāt, smiekli ir viena no svarīgākajām dzīves sastāvdaļām. Cilvēki, kuri neprot smieties, neprot dzīvot.» Vaicāsi – Kā var neprast smieties? Tas taču tikpat dabiski kā elpot! Tā gluži nav. To, ka mēs tiešām neprotam smieties, apstiprina šie skaitļi: bērni dienas laikā smaida vai iesmejas līdz pat trīssimt reizēm, bet pieaugušie vidēji dienā pasmaida 5-10 reizes un pat šīs retās reizes bieži vien ir ironisks smīns vai sarkastiski smiekli.    

Visvērtīgākie smiekli – skaļa zviegšana
Pieaugušie vienkārši vairs neprot atslābināties un būt dabiski. Tādēļ it kā tik vienkāršo lietu nākas viņiem mācīt no jauna – ne velti pasaulē radušās un daudzās valstīs diezgan populāras ir smieklu terapijas. Tām ir dažādi veidi, lielākoties tās praktizē psihiatri un citi garīgās veselības ārsti. Ļoti populāra ir arī smieklu joga jeb hasya yoga, kas orientēta uz elpošanas un vienkāršiem smieklu vingrinājumiem. Smieklu jogas pamatā ir šāds uzskats: ho-ho nāk no diafragmas, ha- ha no sirds vai krūškurvja, hi-hi no „trešās acs”. Bet par visvērtīgākajiem smiekliem tiek uzskatīti dziļie smiekli jeb vienkārši skaļa zviegšana.

Izrādās arī Latvijā ir iespēja iziet smieklu terapiju – Cilvēka garīgās pilnveidošanās centrs piedāvā Relaksācijas jogas un smieklu terapijas kursu – kompleksu metodiku, kas ietver sevī statiskus, dinamiskus un elpošanas vingrojumus, kas pamatā balstīti uz jogas vingrošanu, diētu, dziļas atbrīvošanās stāvokļa apmācību, iekšējo klusumu un mieru, smieklu seansiem, Apziņas pilnveidošanas prakses bāzes elementiem un citām sastāvdaļām.

Smiekli – dabisks attīrīšanās veids
„Smieklu terapija ir paņēmienu kopums nervu un iekšējā sasprindzinājuma noņemšanai,” stāsta centra smieklu terapeits Alberts Eiduss, paskaidrojot, ka jogas bāze šajā kursā kalpo kā pamats, kas iemāca būt dabiskam. Viņš norāda uz to, ka mūsdienās dzīves ātrums ir kļuvis straujāks, cilvēks ir sasprindzinājies un stresains un tāpēc ir jāpieliek krietni lielākas pūles, lai atslābinātos. „Ja cilvēki justos brīvi un dabiski, tad viņi arī vairāk smietos. Tāpat kā bērni, kas smejas dienā 300 reizes. Viņi ir dabiski un brīvi izpauž savas emocijas. Bet ar laiku vide, kurā cilvēks dzīvo, uzspiež maskas, lomas un cilvēks nogurst no tā nedabiskuma.”

„Kāpēc nepieciešami smiekli? Cilvēks sastāv no dažādām daļām – fiziskais ķermenis, nervu sistēma, psihe un citas. Ja viņš ir sasprindzinājies, tad pa tām normāli necirkulē dabas spēks un rodas slimības un citas problēmas. Nervu sistēmai un psihei ir nepieciešama atpūta. Smiekli ir dabisks veids, kā nodrošināt dziļu organisma atbrīvošanos un attīrīšanos, it īpaši psiho-emocionālā līmenī. Nervu sistēma attīrās caur emocijām. Tā var būt gan agresija, gan dusmas, gan raudāšana, bet labāk taču lai tas notiek ar pozitīvu emociju palīdzību – smiešanos.”

Cilvēka garīgās pilnveidošanās centra smieklu terapeiti norāda – ar eksperimentu palīdzību ir pierādīts: ja «uzvilksim» sarūgtināta cilvēka masku, pēc kāda laika noskaņojums sabojāsies, un, pilnīgi pretēji, sliktais noskaņojums burtiski pēc pāris minūtēm jūtami uzlabosies, ja «uzvilksim» priecīga cilvēka masku.
Proti, ja smaidīsi kaut sakostiem zobiem, drīz vien patiešām sāksi justies labāk!

Kāpēc smiekli ir vērtīgi?

  •  Smiekli nāk par labu sirds un asinsvadu veselībai, jo tie uzlabo asinsriti
  •  Smiekli ir dabīgs sāpju remdināšanas līdzeklis. Īpaši zinātnieki uzsver smieklu labvēlīgo iedarbību uz hronisku sāpju mazināšanu, piemēram, artrīta un muguras sāpes, neiroloģisku slimību izraisītas sāpes utt. Kā to izskaidrot? Smieklu ietekmē asinīs izdalās endorfīns – laimes hormons
  •  Smiekli ir ļoti laba muskuļus relaksējoša metode, kā rezultātā atslābst muskuļi, mazinās sāpes un saspringums (tāpēc arī tie noņem stresu)
  •  Smiekli sadedzina kalorijas. 10-15 minūšu ilga smiešanās sadedzina 10 līdz pat 40 kalorijas

 

Uzziņai!
Vairāk informācijas par Latvijā pieejamo smieklu terapiju, vari iegūt te – www.human.lv.
Vairāk informācijas par smieklu jogu jeb hasya-yoga vari iegūt te – www.laughteryoga.org

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu