Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Izveido savu 2010.gada sapņu kolāžu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kā nerakstīta tradīcija Jaunajā gadā ir sastādīt savu jaunā gada vēlmju sarakstu un Vecgada vakarā to atvērt, pārliecinoties, cik daudz no tām piepildījušās un cik – nē. Šogad gribu Tevi rosināt uz jaunu veidu, kā pierakstīt savus sapņus un mērķus – izveido kolāžu!

Pirms pāris nedēļām, augoša Mēness laikā, mēs ar draudzenēm sarīkojām kolāžu veidošanas vakaru. Karstvīna un piparkūku smaržu ieskautas, visas sēdējām uz grīdas blakus žurnālu kaudzēm un kā mazi bērni šķirstījām un griezām ārā visu, kas iekrīt acīs – gan attēlus, gan īpašus uzrakstus. Pēc tam uz lielām lapām to visu salīmējām, tā izveidojot katra savu kolāžu. Tagad mana sapņu kolāža piesprausta guļamistabā pie sienas, un atliek vien to uzlūkot, lai sejā parādītos smaids un katrs rīts sāktos ar lielāku dzīves sparu un apņēmību!

Kāda ir šīs kolāžas jēga? Būtībā tās funkcija ir tāda pati, kā vienkāršam mērķu vai sapņu sarakstam, tikai šoreiz tavi sapņi ir vizualizēti un veidoti pārāk daudz pie tā nepiedomājot.

Ja godīgi – šādu lietu darīju pirmo reizi. Parasti uz Jauno gadu vienkārši sarakstu lietas, ko vēlētos šajā gadā paveikt, redzēt vai mainīt.

Iniciatore kolāžas veidošanai bija mana māsa – viņai tā nebūt nebija pirmā kolāža (pirmo reizi viņa tādu gatavoja reiki nodarbībās), un viņas stāsti par to, kā tā tiešām piepildās, iedvesmoja mūs pārējās.

Tātad viņas ieteikumi kolāžas gatavošanā:

  • Izvēlies kolāžas veidošanai piemērotu laiku – piemēram, dienu, kad ir jauns Mēness, un, protams, piemērots ir arī Vecgada vakars vai Jaunā gada pirmā diena!
  • Vari kolāžu veidot mājās viena pati, taču jautrāk un mīļāk, ja sarīko kolāžas vakaru un griez un līmē kopā ar foršiem cilvēkiem! Ja laba enerģija virmo telpā, arī kolāžā ieguldīsi daudz pozitīvāku attieksmi!
  • Nepieciešamās lietas: kaudze ar žurnāliem (der jebkādi dzīvesstila, sieviešu, pat vīriešu žurnāli – jo vairāk, jo labāk!), šķēres, līme, liela kartona vai papīra loksne, un kāda svecīte, ko iededzināt darbošanās laikā.
  • Būtiski ir pārāk neiedziļināties šķirstos žurnālus un neieciklēties uz lietām, ko gribas. Nevajadzētu darīt tā: „Gribu nopirkt māju, meklēju pa visiem žurnāliem smuku māju, bet acīs iekrīt tik smuks bēbis! Bet, nē, tagad bērnu nemaz negribu, tādēļ negriezīšu ārā!” Ir jāgriež! Kolāžas veidošanā svarīgi ļauties savām sajūtām – atslābinies un nepūlies sameklēt to, ko tev vajadzētu, vienkārši šķirsti žurnālus un griez ārā to, kas tev ļoti iepatīkas – gan attēli, gan uzraksti. Pēc tam, kad to visu salīmēsi kopā, varēsi skaidri redzēt kolāžas kopējo noskaņu un paanalizēt, kāpēc ir tā un kas tev trūkst.

 

Tas, par ko mēs visas kolāžas vakarā pārliecinājāmies – brīdī, kad jāizvēlas uzraksti vai attēli, ko izgriezt, kaut kas mūs katru tiešām vada, jo pāršķirstot vienu un to pašu žurnālu katra atrada tajā ko pavisam citu. Lietas, kuras nebiju pat pamanījusi, savukārt acumirklī ieraudzīja un izgrieza cita. Un katrai tiešām bija salīmētas savādākas bildes un uzraksti, katrai kolāžas centrā kas pavisam cits – vienai mazs bēbis, otrai – iedvesmojoša mūza, trešai – veselīga dzīvesveida atribūti, ceturtai – jauka romantiska ainiņa…

Katrā ziņā, to visu aplūkot un pēc tam paanalizēt, kāpēc esmu izvēlējusies vairāk to un to, un vispār neesmu pievērsusi uzmanību šim un tam, arī ir ļoti vērtīgi. Tāda neliela ielūkošanās pašas zemapziņā.

Dalīties.

3 komentāru

Atstāt Ziņu