Vārda dienu svin: Līga

Iekustini sievišķo enerģiju ar svārkiem un kleitām!

Pinterest LinkedIn Tumblr +


ašizaugmes un sievišķības atmodināšanas semināros nereti dzirdēta frāze: vēlies atgūt sievišķību, sāc valkāt svārkus. Nolēmām papētīt dziļāk, vai viss patiešām ir tik vienkārši? Vai tā domāt ir kāds pamats un vai tas patiešām darbojas!

Brunči – sievišķās enerģijas savācēji no zemes
Kā norāda folkloras zinātāja, Latvijas Folkloras biedrības pārstāve Gunta Saule, sievišķīgs un vīrišķīgs apģērbs ir samērā nesena parādība Rietumeiropā. Garās bikses un vīrišķīgi kostīmi sievietes garderobē ienāca pateicoties franču kulta rakstniecei Žoržai Sandai, kas bija teju pirmā, kas atļāvās valkāt šādu vīrišķīgu apģērbu. Līdz tam bija skaidri nodalīts, kas ir sieviešu apģērbs un kas – vīriešu.

Taču apģērbam cauri laiku laikiem ir bijusi ne tikai lietderības un ērtību nozīme, bet arī sava simboliskā un enerģētiskā jēga. “Gan auduma raksti, gan izšuvumi, gan rotas un to izvietojums, apģērbu saspraužot, ir cilvēka auguma sargāšanai un vispārējai dzīvības uzturēšanai, un kaut kādā mērā arī kosmiskās enerģijas jeb, latviski sakot, spara un spēka apmaiņai,” saka G.Saule.

Folklorā (Latvju dainās un pasakās) sievietēm tiek īpaši daudzināti kupli, plandoši brunči (mūsdienās – svārki).

Da zemiti brūni brunči,
Līdz pusīti sudrabiņ’.
Saka tautas, raudzīdamas:
Gudram tādu bildināt.

Ekur meitu meitenītes,
Aplam tādu nedabūs:
Visām brunči šnorēm vērti,
Visām zīļu vainadziņi.

“Kupli brunči bija bagātības zīme. Kuplums simboliski ir saistīts arī ar sievišķo auglības enerģiju,” saka G.Saule, piebilstot, ka senatnē arī sieviete gaidībās bija piesardzīgāka, kā tas nereti ieraugāms mūsdienās, tāpēc kupls apģērbs bija svarīgs gaidāmā mazuļa sargāšanai.

Man apvilka mīļa Māŗa
Līdz zemīti zīda svārkus,
Lai ļautiņi neredzeja
Māras dotas dāvaniņas.

“Brunči ir sievišķās enerģijas savācēji no zemes. Staigājot tie plīvo un palīdz sievišķai enerģijai darboties,” saka G.Saule.

Svārki paaugstina jutekliskumu
Par to runā arī daudzi mūsdienu ezotēriķi, saka pozitīvās domāšanas centra Pavasara studija vadītāja un vairāku pašiedvesmas grāmatu autore Inese Prisjolkova. „Enerģētiski garie svārki patiešām veido zemes enerģijas (sievišķās enerģijas) mandalu, kura stiprina mūsu apakšējās čakras, kas atbild par sazemējumu. Un sazemējums ir tas, kas palīdz mums būt sievišķīgām,” stāsta I.Prisjolkova.

Par to daudz runā arī Valērijs Siņeļņikovs. “Ar vīru bijām pie viņiem uz 10 dienu kursu, kura laikā bija dažādi rituāli un svētku svinēšanas un tur kā galvenais uzstādījums sievietēm bija gari svārki. Tās sievietes, kas bija īsos svārkos (līdz celim un īsāk) vai biksēs, piedalījās rituāla daļā kopā ar vīriešiem ārējā aplī, bet tās, kas garos svārkos – tās vairoja sievišķo enerģiju apļa iekšpusē,” atceras I.Prisjolkova.

Pēc viņas teiktā, arī sajūtu ziņā, tas, ka gari svārki piekļaujas un vijas ap kājām, sievietei paaugstina jutekliskumu. “Tas sievietei palīdz baudīt,” saka I.Prosjolkova. Savukārt ērtuma ziņā, svārki attur sievieti no skriešanas un steigšanās, jo gari svārki ir jāprot iznest. “Arī izskata ziņā – gari svārki vairo mūsu sievišķību, jo esam saģērbušās diametrāli pretēji tam, kā ģērbjas vīrieši,” saka I.Prisjolkova.

Maigāka, līganāka, plūstošāka… Svārku enerģija
Vai patiešām svārku un kleitu nēsāšana maina mūsu sajūtas un izturēšanos? Jautājām pāris sievietēm, kuras ikdienā redzam galvenokārt kleitās un svārkos.Inese Prisjolkova, pozitīvās domāšanas centra Pavasara studija izveidotāja un vairāk pašiedvesmas grāmatu autore:
Apzināti svārkus valkāju līdz ar Pavasara studijas rašanos un savām programmām par sievišķību. Jo vairāk runāju un domāju par sievišķību, jo lielāka nozīme manā dzīvē ir gariem svārkiem. Tieši garie svārki man dod līganu gaitu un sievišķīgu vijīgumu. Ja ar biksēm jūtos spraigi, temperamentīgi un sportiski, tad garos svārkos tas viss kaut kā nogludinās un kļūst maigāks. Ļoti izjūtu vīrišķās un sievišķās enerģijas plūduma izmaiņas līdz ar tērpa maiņu. Otra lieta, kas palīdz justies ļoti sievišķīgi, ir krelles un lakati.

 


 

Inga Karpiča, mūziķe, tautasdziesmu izpildītāja:
Ak, es jūtos ļoti fantastiski un sievišķīgi, kad esmu garos svārkos! Tas sākās ļoti organiski, līdz ar manu pievēršanos garīgajam ceļam. Sāku meditēt, un, kā jau pierasts, tas līdzi nes sēdēšanu zemē. Un svārkos sēdēt zemē ir vispatīkamāk! Es spēlēju arī kokli, un to darīt ir daudz ērtāk garos svārkos. Turklat man ļooooti patīk tā brīvība, ko sniedz gari un plati svārki. Bikses vienmēr rada kaut kādu nevajadzīgu neērtības sajūtu. Ļoti robustu sajūtu. Taču svārki liek justies tiešām ļoti brīvi. Ļoti karaliski un tajā pašā laikā ļoti dabiski.

Reiz bija gadījums, kad bija ļoti jāsteidzas, ātri uzvilku bikses, dodoties steidzīgās gaitās. Eju pa ielu, paskatos skatlogā, un pēkšņi, sev par lielu pārsteigumu, liekos sev tik savāda un nepierasta, citu enerģiju, tāda robustāka. Nolēmu – nu, nē, bikses vairs ne! Ar svārkiem es jūtos iekšēji skaista, enerģija ir maigāka, līganāka, plūstošāka.

Esmu ļoti laimīga, ka šis periods ir iesācies un turpinās. Mana svārku atvilktne tagad ir tik pilna un smaga, ka grūti reizēm to atvērt un aizvērt. Ļoti iedvesmojoša ir arī tā laimes spēle atrast savus sapņu svārkus, jo tas nemaz nav tik vienkārši. Taču, kad tas izdodas, tas ir liels prieks. Man šķiet, ka svārki varētu būt kā sava veida iekšējās pasaules turpinājums.

 

Edīte Irbe, pasākumu vadītāja, pārdošanas un pašizaugsmes trenere:
Izvēle staigāt svārkos bija visai apzināta, jo pusaudzes gados šķita, ka svārki vairāk piesegs augšstilbus, ar kuru izmēru nebiju apmierināta. Taču visai drīz secināju, ka man ļoti patīk staigāt svārkos un, viennozīmīgi, tas liek justies sievišķīgākai. Šobrīd manā garderobē ir divas bikses. Vienas izejamās, otras – treniņtērpa. Esmu no tām sievietēm, kas kleitās un svārkos jūtas tiešām ērti, tādēļ arī ekskursijās, piknikos utml. aktivitātēs es dodos svārkos. Esmu pārliecināta, ka mūsu senči nekļūdījās, apgalvojot, ka sieviete enerģiju saņem no zemes, tādēļ tām ir jāvalkā svārki, turklāt bez apakšveļas. Es neuzskatu, ka sievietei bikses būtu no savas garderobes jāizslēdz, taču mūsdienās, kad tik daudz runājam par visu varošo sievieti, kurai pietrūkst sievišķības, tāds sīkums kā kleita tiešām spēj darīt brīnumus.

 

Pārliecinies arī tu par to, kādus brīnumus dara kleitas un svārki!

Dalīties.

14 komentārs

  1. tagad saprotu, kādēļ mana babiņa teica, ka viņai ''Nikolaja mode''/ tātad , cara laika/ ar pašaustiem brunčiem līdz zemei un bez biksītēm!

  2. Jā, prieks, ka musulmaņu sievietēm enerģija kustas daudz labāk nekā rietumu sievietēm ar visām viņu čakrām Spriežot pēc musulmaņu sieviešu bērnu daudzuma un citiem sievišķīgiem sasniegumiem…. Un musulmaņu sieviešu tautastērps gadsimtiem ilgi ir bikses un tunika.

  3. Starp citu, arābu vīrieši vai, teiksim, budistu mūki arī staigā tādā kā kleitā un bez biksēm. Un kāda enerģija tad viņiem kustas? Kur tad tos liks aplī? – vidū, pie sievietēm?

  4. Cara laikā bez apakšbiksēm, jādomā, staigāja, nabadzīgā, daudz cietusī kreivu impērijas tauta, jo vienkārši nevarēja iegādāties apakšbikses. Diez vai tādēļ, lai īpašas enerģijas staigātu.

  5. Edīte Irbe on

    Iespējams, ka citās tautās citi tikumi un likumi. Manuprāt, viss ir atkarīgs no tā kā pati sieviete jūtas un uztver lietas. Pieļauju, ka uz pieņemšanu vai darbu iet bez apakšveļas nebūtu prātīgi, bet siltā vasaras atvaļinājuma dienā – kāpēc ne?! Tāds īpašs mirdzums acīs būs noteikti!

  6. mūslaiku sieviete mašīnā var vēl ar pagariem svārkiem ,bet sabiedriskā transportā,kas bieži pārpildīts ,un kā svārkus pieturēt ,ja pie vienas rokas bērns ,ko ved no bērnudārza ,otrā rokā soma ar pirkumiem

  7. Pamēģinit pašas- pavalkājiet nedeļu garus kuplus svārkus. Nu ir atšķirība izjūtās, tikai ikdienas steiga parasti uzvar. Diemžēl…

  8. Šī rīta sajūtas bija tik spēcīgas, ka uzmeklēju pat speciāli šo rakstu, lai padalītos. Pirms kāda laiciņa to lasīju un domāju – svārki vai bikses, kāda atšķirība, kādas īpašas sajūtas. Un tad šajā rītā devos uz darbu savos garajos svārkos un arī es sajutu to sievišķīgo vijīgumu, par kuru runā Inese Prisjolkova.

Atstāt Ziņu