Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Ideāla vecmeitu ballīte – kā tādu sarīkot?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vasara – kāzu laiks. Kā zināms, nevienas kāzas nepaiet bez vecmeitu ballītes – dienas, kad tiek svinēta pēdējā līgavas kā neprecējušās sievietes diena, viņas draudzenēm sagatavojot viņu ģimenes dzīvei. Tomēr reizēm, lai kā arī censtos, ilgi gaidītais vakars raisa daudzus strīdus (un dusmas) vecmeitu ballītes organizatoru starpā, savukārt līgava nav īpaši apmierināta ar saviem svētkiem. Lai izvairītos no šāda iznākuma, iesakām ņemt vērā noteikti veicamos pasākumus un biežāk pieļautās kļūdas, no kurām izvairoties, tiks rūpīgi atlasītas tikai svarīgākās idejas vecmeitu ballītei un sarīkots ideāls meiteņu vakars!

Vecmeitu ballīte ir domāta līgavai, ne jums

Tas ir pirmais un svarīgākais nosacījums, kuru nekādā ziņā nedrīkst neievērot. Tie ir līgavas svētki, kurus jūs organizējat viņai, ne sev. Tādēļ svarīgi ir izvēlēties izklaides, atrakcijas un uzdevumus, kas patiktu līgavai, ne tikai dalībniecēm.

Līgavai patīk mierīga izklaide, bet jums adrenalīns? Aizmirsties savas vēlmes. Līgavai būtu nepatīkami izklaidēties pilsētā, bet jūs neparko nepiekrītat palikt mājās? Aizmirstiet savas vēlmes. Līgava visu laiku ir sapņojusi par striptīza dejotāju, bet jums tas šķiet atbaidoši un neatbilstoši katolisma nostādnēm? Vēl vairāk aizmirstiet par savām vēlmēm!

Šie svētki ir VIŅAS atvadīšanās no neprecējušās dzīves, tāpēc nevienai no līgavas māsām vai draudzenēm nav tiesību rīkot svētkus sev, aizmirstot iemeslu, kādēļ tas tiek darīts. Meklējiet kompromisus, lai visas būtu apmierinātas, bet neaizmirstiet par topošo līgavu.

Visbiežākais organizatoru strīdu iemesls

… ir pirmā punkta neievērošana. Kādēļ? Tādēļ, ka, rodoties vairākiem viedokļiem, rodas arī vairāk vēlmju un neapmierinātības: viena vēlas pilsētu sakustināt ar greznu limuzīnu, cita sapņo par mierīgu izjādi, bet vēl citai vispār nekas nepatīk. Tā nekad nebūs, ja jūs visas apsēdīsieties un sastādīsiet sarakstu ar lietām, kas patīk līgavai, un pēc tā izlemsiet, kuras idejas vecmeitu ballītei ir vispiemērotākās. Aizmirstiet frāzi es vēlētos un iemācieties jaunu – līgava vēlētos.

Darbu sadale

Nevienai no vecmeitu ballītes dalībniecēm nevajadzētu uzņemties vienai visus organizatoriskos darbus, jo vecmeitu ballīte – jūsu visu dāvana līgavai. Ja iespējams, vienojieties, ka pamatā 1-2 meitenes uzņemsies svarīgākos darbus un citām padalīs tos uzdevumus, ko nevar paspēt. Visām kopā ir jāizstrādā darbu organizācijas plāns un vecmeitu ballītes scenārijs, pēc kura tad arī vadīsieties. Tāpat arī visām ir jābūt iedalītam vismaz pa vienam darbiņam, lai ikvienai būtu sajūta, ka ir devusi savu artavu pasākuma organizēšanā, bet vadību gan nevar atstāt visu ziņā.

Par ko vēl vajadzētu padomāt?

…bez scenārija.

VIESU SARAKSTS. Nekādā ziņā neaiciniet jebkuru, bet tikai tās meitenes, kuras ir tuvas draudzenes līgavai, ar kurām kopā topošā līgava nekautrēsies un nejutīsies neērti. Attālas radinieces (īpaši vecāka gadagājuma), vadītājas u.tml. var nebūt īpaši vēlamas.

DATUMS. Centieties izraudzīties dienu, kas derētu lielākajai daļai (visiem 100 proc. tiešām nederēs un nelauziet galvu par to), svarīgākais, protams, lai datums derētu līgavai. Būtu jauki, ja vecmeitu ballīte viņai būtu pārsteigums. Vēl viena lieta – nerīkojiet svētkus īsi pirms kāzām. Vislabāk nedēļu-divas pirms lielā mīlētāju fiesta.

DĀVANAS. Dāvanām vajadzētu tikt smalki apspriestām ar līgavu. Bieži vien tiek darīts tā, ka meitenes, kas organizē un apmaksā vecmeitu ballīti, uz kāzām neko nedāvina (tas ir atkarīgs no vecmeitu ballītes vērienīguma, krāšņuma un izmaksām).

NOSLĒPUMS. Kaut arī līgava zina, ka viņai tiek organizēta vecmeitu ballīte, neizpaudiet ne to, ko darīsiet, ne to, kas viņu sagaida. Lai iespējami vairāk iecerētā vakara detaļas viņu patīkami pārsteidz!

Dalīties.

Atstāt Ziņu