Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Dūņas- ne tikai skaistumam. Tās ārstē!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pēc vairāku gadu klusēšanas, atdzimst Latvijas naftas – dūņu – izmantošana ārstniecībā. Ārstniecībā dūņas tika izmantotas jau izsenis, taču Latvijā pēdējos gados tās vairāk izmantotas skaistumkopšanā, piemirstot dūņu ārstnieciskās īpašības.

Trešdien, 15.septembrī Juglas medicīnas centrā durvis vēra Latvijā pirmā Dūņu un ūdens klīnika, kurā pacientiem ar dažādām saslimšanām turpmāk būs pieejamas dūņu un ūdens procedūras, kā arī ārstu konsultācijas un ārstēšanas plāna izveide.

Juglas medicīnas centra Dūņu un ūdens klīnikā dūņas tiks izmantotas ārstniecībā, ārstējot sirds un asisnsvadu slimības, nervu sistēmas slimības, ginekoloģiskās, uroloģiskās saslimšanas, locītavu slimības un citas. Dūņu un ūdens klīnikā tiks piedāvātas arī īpašas rehabilitācijas programmas sportistiem un jebkuram aktīvam cilvēkam pēc dažādām sporta traumām. Dūņu un ūdens klīnika piedāvās kompleksu dūņu terapijas ārstniecību ikvienam.

Dūņas ārstniecībā izmantotas jau izsenis un Juglas medicīnas centra Dūņu un ūdens klīnika plāno atjaunot šī unikālā dabas resursa nozīmi medicīnā.

Mediķi atzīst, ka nereti dūņas tiek uztvertas tikai kā ķermeņa skaistumkopšanas materiāls, labākajā gadījumā tās izmanto locītavu un saišu slimību ārstēšanai. Piemirsta ir dūņu izmantošana arī dažādu iekšķīgo slimību ārstēšanai, piemēram, pie dažādām sirds un asinsvadu slimībām, nervu sistēmas slimībām, ginekoloģisko un uroloģisko slimību ārstēšanai. Dūņu terapiju var izmantot arī elpošanas orgānu slimību ārstēšanai, arī mutes dobuma slimību ārstēšanai, ķirurgijā un daudz citu slimību ārstēšanai.

Kāda ir dūņu iedarība?

  • Dūņu enerģētiskie un informatīvie faktori stimulē organisma iekšējo un ārējo struktūru sadarbību, lai stiprinātu imunitāti un normalizētu vielu maiņu. 
  • Iedarbojoties uz cilvēka organismu, dūņas harmonizē, paaugstina organisma pretošanās spējas pret negatīvo apkārtējās vides iedarbību. 
  • Dūņās esošās mikrovielas sašķeļ sēnīšu šūnu apvalkus, kā arī patogēno un anaerobo mikroorganismu apvalkus. 
  • Bioaktīvie dūņu komponenti pozitīvi ietekmē asinsriti, mikrocirkulāciju, limfas atteci, uzlabojot skābekļa piegādi katrai šūnai, aktivizējot audu vielu maiņu, harmonizējot metabolisma process.
  • Dūņu komponenti rada attīrošo, pīlinga jeb abrāzijas un mikromasāžas efektu, kas veicina venozo asiņu limfas atteci, kā arī sekmē audu tūskas samazināšanos, stiprina asins un limfas kapilāro tīklu, veicina atmirušo ādas šūnu nolobīšanos. 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu