Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Emerita

Drošums būs?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jauki. ka jūs te apspriežat visādas liderīgas un praktiskas lietas. Daudz tiek rakstīts par to, kā un ko gatavot ziemai. Pēc rakstītā izskatās garšīgi. Pirms vairākām dienām kaimiņiene, kuru redzēju aiz sētas kaut ko liekot burkās, teica – taisu salātus, kādus nekad nesmu taisījusi. Šogad jau cilvēki visu ko, par ko agrāk pat neiedomājās, taisa ziemai. Es arī. Pirms dažām dienām ieraudzīju, ka dažās burkās tvaicētā jāņogu sula ir appelējusi, palēs taču vairāk. Vakar kāda gudra saimniecības lietās teica – pārvāri uzreiz, vari izvārīt kaut ievārījumu kopā ar āboliem, būs kas līdzīgs brūkleņu ievārījumam. Laikam jāsaņemas un tā jādara.
   Domas gan ik pa laikam atgriežas pie mana lāča Platona. Viņš visu laiku dara, kā pats grib. Tas ir jauki. Tā jādara. Tikai tā var palikt un arī paliek pilnīgi viens. Es arī daru tā, kā pati gribu. Bet es esmu viena. Agrāk, kad bija normāla ģimene, man tomēr bija jārēķinās ar citu viedokli. Dažkārt, lai sasniegtu vēlamo, bija jādara tā, kā citi grib. Tas, protams, nebija viegli. Bet tāda ir dzīve. Tikai mans lācis Platons tāpēc, ka pilnīgi nekad nerēķinās ar citu domām, iedomām, ir viens. Tas ir skaisti. Tikai ar lāča plato muguru, aiz kuras paslēpties, nepietiek. Vajag ko vēl. Lai būtu drošums.
   Drošums. Tagad daudzi pārtiek no tā, kas izaudzis mežā. Par naudu, kas nopelnīta lasot ogas un sēnes, gatavo bērnus skolai. Drošums. Vai nākamgad mežs būs tik bagātīgs? Nav taču  drošuma par to. Kur ir drošums tam, ka septembrī ievēlēsim Saeimā tādus gudreļus, ka būs droša valsts ekonomika? Tagad taču visādi kompromati parādās. Meklē ko sapelējušu. Manas sapelējušās jāņogu sulas burkas ilgi nebija jāmeklē. Tās pašas parādījās. Ir sapelējušas. Tikai vecais, jau resnais Šķēle pirms valdības lēmuma par Air Baltic esot slepus ticies ar Fliku. Ar to vien, ka visa valsts nozagta, iemācīts melot, tautai jādodas lasīt sēnes, lai pārziemotu, ir par maz.
   Mums, kas gatavo garšīgus kārumus ziemai, vajadzētu padomāt, ko vēlēt tajās ārkārtas kārtējās vēlēšanās. Lai katrs no mums nebūtu lācis Platons. Lācis Platons ir. Jau ir. Viens un skaists.

Dalīties.

Atstāt Ziņu