Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Domas par karu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Katru dienu sekoju līdzi jaunumiem Ukrainā ziņu portālos, pēdējā laikā arvien vairāk jūtu, ka šie notikumi un ziņas par kara iespējamību arī Baltijā manī sāk radīt trauksmes sajūtu. Jā,man ir bail no kara. Man ir mazi bērni, un naktīs jādomā par tiem stāstiem,ko esmu lasījusi – kā mātes ar bērniem dzīvojušas kara apstākļos un izsūtījumos. Šī trauksme rada drūmas domas un lielu nestabilitātes sajūtu par nākotni (ir grūti pat pieņemt praktiskus lēmumus par tuvāko nākotni, piemēram, virtuves remontu, jo visu laiku domāju- ja nu sāksies karš un dzīvoklis būs jāpamet, viss ieguldītais būs veltīgi…) Runājot ar apkārtējiem, redzu,ka šī pastāvīgā ziņu plūsma par “iespējamo karu” ietekmē daudzus, daudzi prāto,ko darītu, ja nu…Citi atkal pasmejas. Kaut nu es arī spētu tik viegli to uztvert. Kādeļ uztveru to tik emocionāli? Kādēļ baidos? Kā lai novērš šo trauksmes sajūtu, lai tā vismaz netraucē dzīvot ikdienā? Kā jūs reaģējat uz “iespējamo karu”, kādas jums ir emocijas un kā ar tām tiekat galā?

Dalīties.

8 komentāru

  1. Padzer piparmetru teju……ludzu,latviesu propaganda apstradajusi vienkarsos lautinjus ar saukli-krievi nak……

  2. jā, Līga, tā ir lielākajai daļai. Domai ir spēks, atceries to. Jo vairāk domāsi par to, jo reālāka šī situācija būs priekš tevis. Ja rūpīgi pavērosi masu medijus, tad manīsi, ka šāds info tiek apzināti saasināti pasniegts, lai cilvēki kristu panikā, lai domātu, baidītos. Es nesaku, ka tādi draudi nav, pati baidos gan par sevi, gan tuvajiem. Bet nedrīkst tam veltīt daudz enerģijas, labāk apsēdies, izplāno, ko varētu darīt tādā situācijā. Un palaid. Un palūdz dievu vai vienkārši domā labas domas.<br>Mēs paši radām situācijas..

  3. Normāli. Par Tevi saprotams-mazi bērni.Smagāk ja iet uz "gaidu neirozi"."Ko darīt?"-"pēc "Čerņiševska"-pirms atrodi iespēju aizbraukt uz Indiju,Goa bērnu skoliņu-miera jogas ostu,iedzer mūsu pašu vībotnīti.Un MIERS! Un nekādu ārstu.Esi vesela! Viss būs labi!

  4. Piekrītu Annijai – ar cilvēkiem vnk manipulē. Diemžēl varas pārstāvjiem ļoti palīdz tas, ka domājat par lietām, kas nav saistītas ar viņu darbību. Ne velti Latvijā visu laiku mākslīgi tiek konfliktēti latviski un krieviski runājošie. Kamēr pērsimies par nacionālām lietām, viņi var darīt visādas cūcības visās citās jomās. Un kara piesaukšana ( un vēl ar krieviem), nu kas var būt labāks par šo! Neskaties tiks daudz TV !. Būs vairāk laika un tīrākas domas. ( Mēs no TV atteicāmies pirms gada- iztiekam brīnišķīgi, tiešām skaidrāks skats uz dzīvi. )

Atstāt Ziņu