Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika

Augstums rada aukstumu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mīlestība ir skaista, burvīga. Domas par to. Tās ir tikai manas. Mīlestību pašlaik nolieku malā. Es to varu, jo esmu veca, stipra. Mīlestība gan ir baigi kāpelīgā un tiek pāri visiem žogiem, ko prāts uzcēlis. Es to žogu esmu uzlikusi ļoti augstu, ilgi, līdz pat vēlēšanām tai mīlestībai būs jārāpjas. Tad jau viņa to žogu pārkāps.
Vēl dažas nedēļas ir svarīgākas lietas par tādu sīkumu kā jūtas.
Tas brīdis nenovēršami tuvojas, kad būs jāizšķiras – klusi piekrist visam tam, ko šajā priekšvēlēšanu laikā sola, visam tam naivi ticēt… Klusībā šodien teikt – ja viņi tiks pie varas, pārdos Latviju? Bet varbūt tikai oficiāli apstiprinās pārdošanas faktu, vai tad būt milzīgos parādos nenozīmē pārdošanos?
“Vai mēs esam tie, kas patiesībā esam?” Skaista grāmata. Tik tās autors arī iecerējis tikt deputātos. Saeimā, kur tā vai citādi risina materiālās problēmas, garīgās atstājot “uz kaut kad vēlāk”.
Neesmu nekāda fane tai partijai, kuras priekšnieks ļoti skaisti pateica, ka politikā no jauniem kumeļiem izaug zirgi, bet no ērzeļiem zirgi neizaug. Tik tie ērzeļi, kas sastrādājuši to, ka esam tur, kur esam, un tie, kas naivi cer, ka atrisinot materiālās lietas šodien, atrisināsies visas tautas garīgums, raujas pie varas, izmantojot daudzus veidus.
Šajā laikā tie, kas ieņēmuši galvā tikt par deputātiem, tik sola, noliekot citus, zākājoties par tiem, slavē paši sevi… Politika ir bizness. Skaļi to laikam neatzīst. Ja kāds biznesa uzņēmums bankrotē, tad ir šausmas, tas darīts nepareizi un tas… Bet vai tad politika nav bankrotējusi? Mēs taču esam saimnieki tik par savām domām, jūtām… Ja es gribu būt saimnieks par savu dzīvi, darbu, yad jāpaliek tik gribēšanas līmenī vai jāpakļaujas tam, ko norāda citi, kuri ir jau bankrotējuši, paši to vēl neapzinādamies?
Varbūt nojaukt to žogu, ko jau esmu uzcēlusi? Jūtas ir tik skaistas. Nē, lai žogs paliek. Tās dažas nedēļas tas būs. Prāts šodien ir svarīgāks, jūtām laika pietiks.
Vēl jau varētu ko teikt par Alma Mater. Tik tās arī ir manas domas, jo šodien izglītībai “virsū sēž” politiķi un pat eksperimentē ar dzīviem cilvēkiem.
Žogs ir augsts, jūtas to pārkāps pēc dažām nedēļām.
Šis gabaliņš tapa dažās minūtēs, mazliet pierakstot klāt iepriekš rakstītajam. Ātri. Lai ko uzrakstītu par jūtām, vajadzīgs ilgāks laiks.

Dalīties.

Atstāt Ziņu