Vārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Apdegt var ne tikai āda, saudzē arī acis!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jūlijs ir laiks, kad baudām atvaļinājumus un vaļas brīžus pie jūras vai ezeriem atklātā saulē. Pašsaprotami liekas lietot sauļošanās krēmus, lai pasargātu ādu, tomēr nereti tiek piemirsts arī par acīm. Taču arī tās var gūt apdegumus!

Optometristi aicina papildus parūpēties par acu aizsardzību pret saules apdegumiem un pastiprināti pieskatīt, lai arī bērni atrodoties saulē lietotu saulesbrilles.

Uzmanies no acs apdegumiem!
„Neaizsargājot acis no saules pastāv risks iegūt dažādas acu slimības, iekaisumus, acs apdegumus, tostarp arī radzenes apdegumus, kas ļoti nopietni var ietekmēt cilvēka redzes kvalitāti. Ja tiks skarta radzene, cilvēks izjutīs dažādus nepatīkamus simptomus, piemēram, sāpes, apsarkumu, asarošanu, nepatiku pret gaismu u.c., kas ne vienmēr viegli padodas ārstēšanai. Turklāt acis no ultravioletā (UV) starojuma būtu jāpasargā viscaur gadu, ne tikai vasaras mēnešos, ” skaidro Outlet Optika” vadošā optometriste Dace Drupa.

Nekvalitatīvas saulesbrilles var nodarīt lielāku kaitējumu!
Optometristi norāda, ka kvalitatīvas saulesbrilles aizsargā acis no ultravioleto staru kaitīgās ietekmes, bet, ja tiek lietotas nekvalitatīvas saulesbrilles bez UV aizsargfiltra, tad acīm var nodarīt vēl lielāku kaitējumu nekā nenēsājot brilles vispār.

Nekvalitatīvās saulesbrilles, kurām nav ultravioleto staru filtra, veido tikai krēslas efektu nēsātāja acīm – acs atrodas ēnā un zīlītes paplašinās, un tā kā UV stari netiek aizturēti ir izveidots plašāks laukums, caur kuru acij saņemt UV staru kaitējumu.

Kuras brilles pasargā no UV un kuras nē?
Ja ražotājs uz brillēm ir norādījis UV400, tas nozīmē, ka klājums bloķē UV starus un acīm ir nodrošināta 100% aizsardzība. Jāpiebilst, ka ne visas kontaktlēcas nenodrošina 100% UV aizsardzību, jo tās sedz tikai acs krāsaino daļu – varavīksneni – un pavisam mazliet sklēru, bet aizsardzībā ir nepieciešama arī visai pārējai acij, tai skaitā plakstiņiem. Tādēļ saulainā laikā jālieto kvalitatīvas saulesbrilles, pat ja uz kontaktlēcu iepakojuma ir norādes par UV staru aizsardzību.

D.Drupa aicina: “Ja turpināsim uzdot jautājumus ar ko lētās saulesbrilles bez UV filtra sliktākas par optikas salonā nopērkamajām, tikmēr acu ārsti turpinās ārstēt cilvēkus, kas cieš no acs saules apdegumiem. Turklāt mēs visi nojaušam, ka saule ar katru gadu kļūst spēcīgāka un starojums arvien kaitīgāks, jo ozona slānis – dabīgais UV staru filtrs – kļūst arvien planāks un plānāks…”

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu