Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Andžejs Reiters par mednieku un medījumu 21.gadsimtā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ūkstošiem gadu planēta Zeme ir dzīvojusi lēnākos vibrāciju frekvences viļņos nekā šodien. Zemei nekad agrāk nav bijusi dominējošā mērvienība – ātrums. Jēdziens „apsteidz laiku” neko neizteiktu viduslaiku cilvēkam. Lai iesētu ražu, to gaidītu, novāktu, pārstrādātu, ir nepieciešams mērens darbs. Tā ir dzīvesziņa, kura bija dominējoša toreiz. Taču, lai dzīvotu šajā, vēl straujāk progresējošajā laikmetā, ir nepieciešamas pavisam citas rakstura īpašības. Varētu pat teikt – pilnīgi pretējas.

Neviena sabiedrība nav mīlējusi „izlēcējus”. Viņi dzīvo savādāk. Spilgtie nekad nespēj strādāt vienmērīgi, viņi veic lēcienu, iegūst rezultātu – izpumpējas par 100% vienā mirklī un pēc tam guļ, vēro, pārrauga spēles lauku.

Mednieks
Azartiskie cilvēki, mednieki un dēkaiņi ir progresa virzītāji. Taču šie varoņi rada vislielākās problēmas un tieši tādēļ ir ļoti nemīlēti miermīlīgo vidū. Lieta tāda, ka šo cilvēku kategorija ir Mednieki gan pēc ģenētiskā koda, gan pēc iemiesošanās uzdevuma.

Šī iezīme, protams, nav saistīta ar medībām tiešā nozīmē. Tā izpaužas kā īpašs dzīvesveids: degsme pēc mērķa sasniegšanas, pacietība, ja izvēlētais virziens ir pareizs. Mednieku nevar piespiest strādāt ierobežotu darba laiku. Mednieks nekad nepirks preci līzingā (ja vien tas nebūs darba instruments).

Pareizais vai nepareizais darbības virziens
Mednieks krietni efektīvāk strādās krīzes apstākļos nekā miera laikos, viņš nekad neslimos (pat visnedraudzīgākajā vidē), ja atradīsies uz sev tīkamā ceļa, un saslims, pat aizies bojā, ja kāds viņu piespiedīs ievērot sabiedrības normas. Lai neliktos, ka mēs runājam par kādu konkrētu tipāžu, kurš it kā ir pareizs, būtu godīgi konstatēt, ka šo divu raksturu apraksti atbilst vienam cilvēkam, tikai dažādās viņa darbības hipostāsēs. Katru reizi, kad es daru pareizo – gādāju par savu bērnu, cīnos par savu biznesu, skrienu uz randiņu pie mīļotās, aizstāvu dzimteni -, es jūtu pārdabisku spēku. Savukārt, kad eju uz nemīlamu darbu, tiekos ar neīsto cilvēku, slimība ir klāt. Jo nepareizāks virziens, jo slimība dramatiskāka. Runa ir ne tikai par fizioloģiju. Cilvēka pareizās darbības virziens ir identificējams: ja, atrodoties šajā ceļā, jūs jūtat spēku pieplūdumu, seksuālās enerģijas palielināšanos, vēlmi mazāk ēst un veselīga azarta klātbūtni, mērķis ir pareizs. Katrs cilvēks ir sastapies ar situāciju, kurā viņš konstatē, ka nav pamanījis tikšanos, kura skaidri ierakstīta plānotājā. Šajā brīdī visi apziņas un enerģētiskie centri ir pretojušies, lai cilvēks neietu pa ceļu, kurš viņam nesīs negāciju.

Šajā shēmā ir virkne par enerģiju informējošu (energoinformatīvu) faktoru. Dzīva, aktīva cilvēka instinkts jeb pareizāk talants ir Mednieka instinkts, un tas atrodas katrā cilvēkā. Ne televizora pults, bet dzīves degsme ir cilvēka veiksmes atslēga.

Ievērojamiem stratēģiem, miljonāriem, režisoriem, nekomerciālas mākslas pārstāvjiem šis gēns ir iedarbinātā stāvoklī, viņi neatšķir dzīvi no medībām, tas ir vienots enerģijas plūdums. Ja cilvēkam šis instinkts ir spēcīgi izteikts, bet tas netiek lietots, tas sāk iznīcināt pašu tā īpašnieku, vai sāk ietekmēt ģimeni, citus cilvēkus, izraisot zināmu vētru. Tādēļ arī visi nerealizētie neieredz biznesa cilvēkus jeb tos, kuri ir atraduši izpausmi savam mednieka instinktam.

Nevajadzētu domāt, ka šīs īpašības piemīt tikai uzņēmējiem, ar šo komplektu ir apveltīts jebkurš. DRD4 gēns pamostas ikkatrā cilvēkā, ja rod izmantojumu.

Tagad aplūkosim šo pašu īpašību shematiski:

Mednieka spēja strauji sakoncentrēt visu enerģiju vienā punktā, neskatoties uz nogurumu vai ievainojumiem, ir uzvara – valūta, ko šajā publikācijā mēs dēvējam par „medījumu”. Veiklas enerģijas transformācijas rezultāts ir darījums un metode, kā iegūt uzvaru.

Kopsavilkumā Mednieka pazīmes ir:
spēja vērot, pamanīt sīkas nianses,
domāt ar apceres palīdzību, respektīvi, neveltīt spēkus tajā vietā un tajā laikā, kur tie nenesīs rezultātu,
augsta koncentrācija uz vairākiem faktoriem vienlaikus,
spēja degt par to, ko daru pašreiz,
100% spēka pielikšana izšķirīgajā mirklī, intuīcija – īstā mirkļa jušana,
spēja apslēpt emocijas, noslēpties,
veikli mainīties, pielāgojoties izmaiņām.

Paveikt neiespējamo
Jebkurš cilvēks ir sastapies ar situāciju, kad izšķirīgā mirklī viņš paveic darbību, kas no veselā saprāta viedokļa ir neiespējama. Strādājot par glābēju, man ir nācies redzēt, kā sieviete apgāž mašīnu, pat kokus, zem kuriem atrodas viņas bērns, vēlāk, kad atgūstas no šoka, netic notikušajam.

Viss, kas jāpaveic, lai sevī pamodinātu šo gēnu, ir atrast faktoru, kurš jūs tik ļoti personiski satrauc, aizskar, uzrunā, ka uz āru izlaužas nekontrolēta, radoša un ar spēku apveltīta darbība. Šo darbību var notēmēt konkrētā virzienā, un nevis uzsprāgt, bet nomērķēt un izšaut. Lai iemācītos šo emociju izsaukt regulāri, ir jāfiksē konkrēts simbols, kurš asociējas ar to: krāsu gamma, mūzika, ķermeņa kustība, noteiktas frekvences skaņa. Simbols jāsaglabā „pastkastītē uz pieprasījumu” un jāpārkonvertē impulsa režīmā. Viss – produkts gatavs.

Medījums
Neatkarīgi no tā, vai jūsu medījums ir komerciāls pasākums vai ģimenes apgādāšana, tam ir gala ekvivalents – guvums. Un, kā jau visi atceras no seno laiku leģendām, Šamanis nekad nedos svētību medībām, ja tas būs vienpersonisks, egoistisks pasākums. Spēku Medniekam dod nolūks – ka daļu jeb daudz viņš aiznesīs savam ciematam, ģintij.

Pavisam konkrēti:
100% guvuma = 90% tīra ienākuma medniekam, un ar to viņš var darīt, ko grib. 10% ir obligāti jāatdod baznīcai (kādai tieši, brīva izvēle). Mans labs draugs, kuram ir veiksmīgs, starptautisks kokmateriālu bizness, katru gadu paņem vienu pusaudzi no trešās pasaules attīstības valstīm un maksā par viņa labu izglītību ar visu dzīvošanu Londonā. Tas prasa tikai 10% no viņa peļņas, un vēl par šo viņa rīcību zina tikai viņa draugi, bez jebkādām PR aktivitātēm.

Ja cilvēks domā, ka desmitā tiesa nav vajadzīga un neviens viņam galvā neielīdīs, tad viņam tiek noņemti 20% medījuma, Žargonā tas saucas „melnais divdesmitnieks” (zaudējumi, nejaušības, zādzības utt.), kur daba pati noskaita savu daļu.

Ievērojot šīs proporcijas, jebkuros laikos darījumiem sekos veiksme, bet medniekam – veselība. Tā ir biznesa higēna.

Medījuma dalīšana ir ne mazāk svarīga kā tā iegūšanas process.

Vislielākā kļūda, ar ko es sastopos biznesa konsultācijās, ir tas, ka konkrēts darbonis saka: tā ir mana godīgi nopelnīta nauda, visi man tikai traucē un nosūknē enerģiju, cenšas atņemt naudu: sieva, sekretāre, darbinieki, nodokļu inspekcija, ceļu policisti, mīļākā utt.

Medību veiksme vienmēr sastāv no tā, kurš iegūst, un no tā, kurš sagaida pie pavarda.

Katru reizi, kad mēs apvainojam iedvesmas devēju (par kura esamību dažreiz pat nenojaušam), mēs samazinām sava guvuma lielumu. Tā ir praktiskā energoinformātika.

Mednieks un medījums ir ļoti saistīti jēdzieni, pārskatiet viņu proporcijas, un veiksme vienmēr stāvēs pie „jūsu Lexus durvīm”.

Dalīties.

Atstāt Ziņu