Vārda dienu svin: Vilis, Vilhelms

Ālandi.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pirmo reizi atvaļinājumu pavadīju ne siltajās zemēs. Bijām desmit cilvēku grupa, tai skaitā trīs sievietes, uz Ālandiem makšķerēt.

Olande jeb Ālandu Salas ir autonoma, zviedriski runājoša Somijas daļa, kas aizņem tāda paša nosaukuma salu arhipelāgu Baltijas jūrā, Botnijas līča pašos dienvidos. Ālandu salas sastāv no vairāk nekā 6700 salām, bet apdzīvotas ir nedaudz vairāk par 50. Vairāk nekā 40 procentu iedzīvotāju dzīvo vienīgajā pilsētā Mariehamnā.

Naktī ar mašīnām izbraucām uz Tallinu, kur no rīta ar prāmi pārceļamies pāri līcim uz Helsinkiem. Prāmis iet 2 stundas, tā kā tikai ap pusdienām esam ārā no Helsinku ostas un braucam Turku virzienā, pirms Turku nogriežamies pa labi uz Kustavi un veicam ceļu līdz pirmajam bezmaksas prāmim. Prāmi gaida jau mašīnas ar Alandu reģistrācijas numura zīmēm. Šādiem auto ir priekšroka, lai uzbrauktu uz prāmja. Šoreiz mums paveicas, abas mūsu mašīnas ar piekabēm tiek uz viena prāmja, nevis kā noticis pagājušā gadā, kad mašīnas tikušas izšķirtas.
Tas mūs pārceļ pāri jau uz salām, pēc 6 km būs otrs prāmis.
Šis prāmis jau ir pa maksu, biļetes jāpērk uzreiz turp un atpakaļ, jo bez prāmja, tāpat nekur aizbraukt nevarēs. Tas ir arī jāgaida, puiši jau laiku sāk īsināt makšķerējot. Mazas forelītes arī ķeras. 40 minūtes braucam ar prāmi uz Avu un tad vēl 24 km līdz ieplānotajai dzīvesvietai.
Braucot no Helsinkiem ceļā esam pavadījuši vairāk kā 5 stundas un tikai vakarpusē esam sasnieguši Torsholmu.

Turpinājums sekos…

Dalīties.

2 komentāru

  1. Es ar interesi gaidu turpinājumu. Parasti meitenes raksta par jaukiem atvaļinājumiem, kas tiek pavadīti siltākās zemēs, bet te tiek rakstīts kaut kas neparasts!:))Nojaušu, ka atvaļinājums Tev būs izdevies, jo savādāk tu par viņu šeit nerakstītu. Viens ir fakts, ja atvaļinājumā tiek darīts tas, kas sirsniņai ir tīkams, tad atvaļinājums ir jauki pavadīts:)), un ja vēl jauka kompānija, tad divtik izdevies!

Atstāt Ziņu