ad mēs dzirdam par ājūrvēdu, mēs ātri vien to sasaistām ar dīvainiem ēdieniem un dzīves paradumiem, ar kaut ko mistisku, mums nevajadzīgu. Bet tik traki nemaz nav.
Ājurvēda patiesībā nozīmē, ka tā regulē to, ko mēs ēdam, kā un kādā vidē mēs dzīvojam, un kāds ir mūsu garīgās veselības stāvoklis. Tā stāsta par sistēmu, kurā mēs varam mainīt savu dzīvesveidu, lai optimizētu mūsu ķermeņa funkcijas. “Ajurvēda māca mūs, kā novecot ar cieņu, uzsverot garīgās veselības lomu, fiziskās veselības uzturēšanā.
Te būs daži vienkārši un viegli ajūrvēdas principi, ko tu vari ieviest savā ikdienā, lai justos veselīgāka un laimīgāka.
Celies agri
Lai baudītu ajūrvēdas priekšrocības pārliecinies, ka tu piecelies pirms rītausmas, teiksim ap 5:00. Tas ir ļoti svaigs un tīrs diennakts laiks. Izjūti un uzņem sevī šo svaigumu, kas atrodas gaisā, lai pavadītu savu atlikušo dienu ar pozitīvām vibrācijām un enerģiju.
Iekļauj ājūrvēda ēšanas paradumus
Ja vēlies izvairīties no slimībām rūpīgi apdomā, ko tu ēd. Liec uzsvaru uz svaigiem sezonas produktiem. Turies tālāk no eļļainas, neveselīgas pārtikas.
Sāc savu dienu ar ko saldu
Sāc savu dienu ar “medus ūdeni”, izmantojot tējkarote labas kvalitātes medu uz glāzi negāzēta ūdens. Tas ir labākais solis, lai izvadītu toksiskās vielas no ķermeņa. Bez tam, tam arī piemīt dažādas baktēriju iznīcinošas īpašības.
Kārtīgi izgulies
Mūsu ķermenim ir nepieciešams laiks, lai atjaunotos, un labākais laiks, lai tas notiktu ir miegā. Kad mēs labi izguļamies, mūsu iekšējās šūnas darbojas saskaņoti, lai stiprinātu imūnsistēmu un izplatītu smalku enerģiju visā mūsu ķermenī.
Pastaigājies
Izej rīta pastaigā, vai vienkārši atrodi laiku, jebkurā mirklī pa dienu, lai izietu svaigā gaisā. Staigāšana ir viena no labākajām fiziskajām aktivitātēm. Tā nodrošina garīgo, fizisko un emocionālo mieru bez īpašas organisma nomocīšanas.
Sastādi grafiku
Izveido grafiku visām lietām, kas tev pa dienu jāpadara. Pieturoties pie plānotā grafika, tu izvairīsies no traucējumiem, kas var izjaukt garīgo, fizisko un emocionālo līdzsvaru organismā.
Izvēlies veselīgus garšaugus
Sāc lietot veselīgu garšaugus un garšvielas, piemēram, svaigu ingvera, kurkumu, ķiplokus, ķimeņu sēklas un melnos piparus. Visiem šiem augiem piemīt īpašības, kas samazina sliktā holesterīna līmeni un aizsargā dzīvībai svarīgos orgānus.
„Mitrini” sevi
Dzer pietiekami daudz ūdens katru dienu. Ūdens ir labākais avots, lai izvadītu toksīnus no ķermeņa, un, lai nodrošinātu raitu gremošanas sistēmu.