Vārda dienu svin: Zigfrīds, Ainārs, Uva

Aicinājums diabēta pacientiem aizpildīt anonīmu pētījuma anketu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mūsdienās visā pasaulē ar diabētu ik dienas sadzīvo vairāk nekā 387 miljoni cilvēku, starp tiem aptuveni 90 000 Latvijas iedzīvotāju. Diabēts nozīmē īpašu uzturu, regulārus cukura līmeņa mērījumus un pastāvīgu medikamentu lietošanu visas dzīves garumā. No 10. novembra līdz mēneša beigām “Euroaptieka” sadarbībā ar Latvijas Diabēta federāciju aicina diabēta pacientus anonīmi aizpildīt anketu, lai noskaidrotu dzīves apstākļus, paradumus un grūtības, ar ko ikdienā nākas saskarties diabēta pacientiem, un uzlabotu sabiedrības zināšanas par to, kā iespējams palīdzēt līdzcilvēkiem ar diabētu.

“Euroaptieka” sadarbībā ar Latvijas Diabēta federāciju aicina ikvienu diabēta slimnieku aizpildīt anketu https://ej.uz/diabetsmanaikdiena, atbildot uz jautājumiem par pareizu insulīna lietošanu un lietošanas paradumiem, lielākajiem izaicinājumiem, saskaroties ar diabētu, fizisko aktivitāšu daudzumu ikdienā, kā arī citām aktualitātēm. Iegūtā informācija palīdzēs noskaidrot, kas diabēta slimniekiem sagādā vislielākās grūtības ikdienā un kur npeieciešams lielākais sabiedrības atbalsts.

“Latvijā diabēta pacientu skaits 10 gadu laikā ir palielinājies par 57% un turpina augt. Mēs paši varam diabēta pacientu skaitu samazināt. Tāpēc “Euroaptiekas” sociālā projekta ietvaros pievēršam pastiprinātu uzmanību saslimšanai ar I un II tipa diabētu, sniedzot padomus dzīves kvalitātes uzlabošanai. Ne mazāk svarīgi ir uzlabot arī pārējās sabiedrības zināšanas par diabēta simptomiem un rīcību kritiskās situācijās, kas var glābt diabēta slimnieka dzīvību,” stāsta “Euroaptiekas” farmaceite Svetlana Savinova.

Cukura diabēts ir hroniska slimība, kuras galvenā pazīme ir paaugstināts cukura jeb glikozes daudzums asinīs. I tipa diabēts ir iedzimts, un ar to slimo 10–15% diabēta pacientu. Taču II tipa diabēts tiek iegūts dzīves laikā, un ar to saskaras 85–90% no visiem pacientiem. Šī slimība var skart ikvienu, sevišķi cilvēkus virs 40 gadu vecuma, smēķētājus, cilvēkus ar lieko svaru un neveselīga dzīvesveida piekritējus.

“Par diabētu var teikt, ka tā nav slimība, bet drīzāk dzīvesveids, kurš pieprasa veselīgu uzturu un fiziskas aktivitātes. Vislabāko motivāciju cilvēkam ar diabētu var sniegt viņa tuvinieki, kuri ir informēti par nepieciešamo atbalstu ikdienā. Tomēr arī pašam cilvēkam jābūt atbildīgam un regulāri jāpārbauda cukura līmenis asinīs, it īpaši cilvēkiem ar cukura diabēta riska faktoriem. Tādējādi iespējams konstatēt diabētu tā agrīnajā stadijā un aizkavēt komplikāciju attīstību,” atgādina Latvijas Diabēta federācijas prezidente Dr. Med. Indra Štelmane.

Novembris pasaulē un arī Latvijā tiek atzīmēts kā diabēta mēnesis, tāpēc “Euroaptieka” cukura diabēta pacientiem sarūpējusi īpašus piedāvājumus, turklāt lielākajās “Euroaptiekās” Rīgā, Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē ir iespēja bez maksas noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs. Lai pieteiktos bezmaksas mērījumiem, ikviens interesents tiek aicināts sazināties ar aptieku, iepriekš piezvanot un piesakot vizīti. Vairāk informācijas meklējiet Euroaptiekas mājaslapā.

Dalīties.

Atstāt Ziņu