Vārda dienu svin: Lība, Emma

9 krāsas un to nozīme

Pinterest LinkedIn Tumblr +

rāsas tiek izmantotas kā pamats daudzām teorijām. Fen Šui krāsas un to nozīme ir viena no būtiskākajām iezīmēm. Arī psihologi, interjera speciālisti un pat uztura speciālisti, pievērš uzmanību krāsu nozīmei. Krāsas ietekmē tavas istabas enerģiju, tavu noskaņojumu un uzvedību. 

Sarkana
Nav pārsteigums, ka tieši sarkanā krāsa ir viena no svarīgākajām Fen Šui filozofijā. Sarkanā krāsa ir intensīva, pārstāv uguns elementu un tiek uzskatīta par laimīgu. Šī krāsa ir ugunīga, kaislīga un drosmīga.
Tā jālieto nelielos daudzumos, lai novirzītu enerģiju, konkrētās jomās visā mājā. To nevajadzētu izmantot cilvēkiem, kuri ir pārāk satraukti, vai gluži pretēji – hiperaktīvi, jo tā emocijas tikai vēl vairāk paspilgtinās. Sarkanā nav piemērota arī guļamistabai, vismaz lielos daudzumos – ne.

Zila
Zilā ir pretēja sarkanajai – tā ir mierīga. Tā simbolizē debesis, okeānu un garīgumu. Zilā krāsa nozīmē mieru un patiesību.
Zilā krāsa pārstāv ūdens elementu, skaidrību, iedvesmu, relaksāciju, atjaunošanos, un cildenumu.
“Nepareizais ” zilais tonis, var arī radīt plašuma sajūtu un nav ieteicams, kad jūties nomākta.
Līdzīgi kā zaļa, zilā krāsa ir lieliski piemērota vannasistabai.

Melna
Mēs laikam tiešām nespētu pastāvēt bez melnas krāsas garderobē, vai ne? Ļoti daudziem cilvēkiem vairums drēbju ir tieši melnā krāsā.
Tomēr Fen Šui, melnajai krāsai nav tik liela nozīme. Šī krāsa ir noslēpumaina un aizsargājoša – pretēji atklātības principam, kas ir viens no Fen Šui stūrakmeņiem. Tomēr, ir arī uzskats, ka melnā pauž eleganci un modernismu un spēku .Tā var būt saistīta arī ar pašanalīzi un klusumu.
Melno krāsu nav ieteicams izvēlēties, kad tu vēlies justies pacilāti, vai tev ir nepieciešamība kā izteikt sevi.

Balta
Baltā krāsa nozīmē tīrību, nevainību un atklātību. Tā simbolizē gaismu un brīvību. Tā arī nozīmē jaunu sākumu, tāpēc līgavas kleita ir balta – laulība ir pilnīgi jauns sākums.
Pēc Fen šui, balta krāsa lieliski der jomās, kas saistītas ar radošumu, bērniem, ceļojumiem un labdarību.
Ar mēru izmantota baltā krāsa ir ļoti mierīga un nomierinoša. Tomēr, ja izmantosi to pārlieku daudz, tas var radīt sterilu un mākslīgu vidi, radot nekomfortablu sajūtu.

Zaļa
Kad runa ir par Fen Šui un krāsām, zaļajai krāsai ir svarīga nozīme. Čakras sistēmā, zaļā krāsa atrodas sirds rajonā un simbolizē augšanu un līdzsvaru. Šī krāsa nozīmē arī izaugsmi un tas attiecināms arī uz istabas augiem. Ja mājās ir istabas augi, kas ir dzīvi un zaļi, tie var vairot izaugsmi un labklājību. Arī daudzas naudas banknotes ir zaļganos toņos – labklājība.
Zaļa krāsa ir īpaši piemērota vannas istabai, jo tā veicina mieru, attīrīšanos un jaunu sākumu. Zaļā arī rada sajūtu dzīvīguma un svaiguma sajūtu.
Tā labi iederas mājas dekoriem un, katras sievietes garderobē noteikti jābūt kaut kam zaļam.

Brūna
Tā ir ļoti dabiska krāsa un tā arī ir lielākā tās nozīme un vērtība. Tā ir viena no klusajām Fen Šui krāsām, un sniedz apmierinājumu un mieru.
Brūnā krāsa lieliski der jomās, kas saistītas ar zināšanām. Izmanto šo krāsu arī savā guļamistabā un dzīvojamajā istabā.
Izvairies no brūnas krāsas, kad uzsāc kādu jaunu projektu, ja vēlies, lai tas nes kādas izmaiņas. Krāsu psiholoģija saka, ka brūnais atbalsta un nostiprina fizisko ķermeni, tomēr, tas nestimulē prātu.

Violeta
Violeta ir karaliska krāsa un simbolizē bagātību. Tā pauž varenību, kā arī pārstāv gudrību.
Bet reizē, tā nepauž ekstraversiju – tā ir klusa, dziļa un cēla.
Tu vari izmantot kādus violetus elementus arī savā guļamistabā – piemēram, lavandas, lai radītu romantisku noskaņu.

Rozā
Rozā ir viena no tām krāsām, kas vairāk attiecas uz sievietēm, jo tai ir sievišķā enerģija. Tas izskaidro sieviešu piesaisti rozā krāsai un to, kāpēc rozā ir tik izplatīta krāsa mārketingā.
Rozā simbolizē beznosacījuma mīlestību un romantiku.

Dzeltena
Dzeltenā tiek uzskatīta par laimīgu krāsu. Dzeltenā ir saules krāsa, un vai tad nav jautri un jauki, kad āra spīd saule? Kā saules krāsā tā sniedz spēku, enerģiju un aktivitāti. Tā nav krāsa, kas nomierina nervus, bet tā vairo smaidu un prieku.
Dzeltenā krāsa arī satuvina, atbrīvo cilvēkus un rosina uz sarunām.
Dzeltena ir lieliska krāsa virtuvei, ēdamistabai un dzīvojamajai istabai, jo tā ir ļoti pacilājoša un sabiedriska. Ja izmanto šo krāsu guļamistabā, pārliecinies, ka tā ir piezemēta vai gaiši dzeltena.

Dalīties.

Atstāt Ziņu