Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

7 vērtīgi ieteikumi, izvēloties diētu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja man kāds būtu uzreiz teicis, ka Veselības centrs Vivendi otro uztura meistarklasi par dažādām diētām, veģetārismu, vegānismu un svaigēšanu mēs noslēgsim ar gardāko, veselīgāko, pašu gatavoto “šokolādes trifeļu” baudīšanu, es nebūtu ticējusi… Tā bija, un tas bija super gards piedzīvojums, dēļ kura vēl 20 min pēc semināra beigām nevarējām aiziet prom, jo gribējās vēl… 🙂 Vispār šis seminārs mani pārsteidza ar daudz gardām lietām, bet par receptēm citreiz! Šoreiz par diētām!

Diētu laikmets. Modes lieta vai efektīvs līdzeklis?

Vai Tu esi kādreiz ievērojusi kādu diētu? Un kādi bija rezultāti? Vai svars neatgriezās atpakaļ pēc kāda laika?
Mana pieredze līdz šim bija 3 dienu sīpolu zupas diēta, pēc kuras es sev apsolījos nekad mūžā vairs neievērot diētu, jo tas bija mokoši un briesmīgi… 🙂

Bet, klausoties Evas Katajas prezentācijā par diētām es uzzināju tik daudz vērtīgu atziņu, ka vēlos dalīties ar Jums!

Populārākās diētas:

Vidusjūras diēta

Ieteicama, ērta un garšīga.
Drīkst ēst dārzeņus, augļus, pilngraudu produktus, pākšaugus, zivis, liesus piena produktus, putnu gaļu un, kas man īpaši patika, tiek rekomendēts pat sarkanvīns! 🙂
Nedrīkst ēst: rūpnieciski ražotus un rafinētus produktus, daudz un treknus piena produktus.

Jaunā Ziemeļvalstu diēta (interesanti, ka šīs divas diētas var kombinēt savā starpā)

Svarīgi ievērot: Vairāk augļu, dārzeņu, pilngraudu produktu, zivis, kvalitatīva gaļa.
Atturēties no pārtikas piedevām, vairāk ēst mājās gatavotu ēdienu un vairāk balstīties uz sezonālajiem produktiem.

DASH diēta

Ieteicama tiem, kam nepieciešams samazināt asinsspiedienu.

Uzturā jālieto produkti ar samazinātu tauku saturu, pilngraudu produkti, zivis, vistas gaļa, pupiņas, sēklas, augļi, dārzeņi. Jāizslēdz saldumi, sarkanā gaļa un sāls.

Paleoloīta diēta

Tiek izslēgti visi produkti, kuri netika lietoti akmens laikmetā. Šī diēta ir izteikta modes lieta, bet tā noteikti nav veselības uzlabošanai. Uztura speciālisti to neiesaka!

Ieteikumi Tev, iepazīstot diētas:
 
* Vairums cilvēku uzskata, ka diēta nozīmē ierobežojumus. Patiesībā, mums ir jāmaina domāšana, jo diēta no angļu val. tulkojuma nozīmē uzturs. Un ievērot diētu nozīmē ievērot pareizu, veselīgu uztura plānu!

* Zaudēt lieko svaru var ievērojot jebkādu diētu – griķu, kefīra, sīpolu u.t.t BET, veselība neuzlabosies un ātri zaudētais svars,tikpat ātri atgriezīsies. Tapēc ir svarīgi ievērot sabalansētu, pārdomātu uztura plānu.

* Neseko modes lietām! Tas, ka Megana Foksa ievēro Paleolīta diētu, nenozīmē, ka tā ir laba un to rekomendē ārsti. Katrs organisms un dzīves apstākļi ir savādāki, tādēļ, pirms uzsāc diētu, noteikti konsultējies ar ārstu.

* Izvēlies kvalitatīvu diētu, kas ne tikai palīdzēs atbrīvoties no liekā svara, bet arī uzlabos veselību.

* Ja esi atradusi diētu internetā, un neplāno apmeklēt uztura speciālistu, noteikti sameklē kvalitatīvu un pilnu informāciju. Ņem vērā sīkumus. Piemēram nozīmētā 1 porcija ir saujas lieluma porcija, bet 1 porcija augļu nenozīmē lielākais pieejamais auglis, bet gan joprojām augļu deva vienas saujas lielumā!

* Sabalansē fiziskās aktivitātes paralēli diētai. Ieplāno fiziskās aktivitātes ikdienu un ar mēru.

* Kalorijas nav vienādas! Tās kalorijas, ko Tu apēd ar avokado ir pavisam savādākas nekā šokolādes batoniņā. Ievēro arī papildus uzturvielas, ko uzņem ar konkrēto produktu!

Kad jautāju, cik ilgi ieturēt diētu? Saņēmu fantastisku atbildi – visu mūžu! Jo, lai dzīvotu veselīgi un rūpētos par organismu – sabalansēts uztura plāns ir svarīgākais priekšnosacījums!

Dalīties.

Atstāt Ziņu