Vārda dienu svin: Oskars, Ritvars, Anvars

Zuzanna – mēbeles un lietas ar dvēseli

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pēc tam, kad krīze uzveica divu māsu Ilzes Jansones un Daces Ūdres arhitektu biroju, viņas nolēma nepadoties un atvēra savu veikaliņu-interjera galeriju Zuzanna. Jau vairāk kā divus mēnešus tas radis mājvietu Berga bazārā.

Krīze liek lūkoties uz jaunām iespējām
Mēs abas ar māsu esam arhitektu studijas Le Scala īpašnieces. Uzņēmums joprojām strādā, taču krīzes dēļ nācās atlaist darbiniekus un atteikties no biroja telpām. Lielu pasūtījumu vairs nav,” stāsta Ilze. „Veselu mēnesi sēdēju mājās. Biju pilnīgā izmisumā, dusmīga uz valsti, jo es tiešām esmu ļoti daudz augstskolas pabeigusi un mācījusies ārzemēs. Esmu tik daudz ieguldījusi izglītībā un pēkšņi nogriež būvniecību, un es vairs nespēju sevi pilnveidot un darīt to, ko es patiešām visvairāk zinu. Bet es nevaru padoties. Es nevaru iedomāties, ka es varētu neko nedarīt.”

Tad abas māsu sākušas domāt, ko darīt tālāk. Dacei radās doma par to, ka šobrīd Latvijā trūkst šādu veikalu, kur būtu iespējams iegādāties antīkas, vecas mantas, kas ieguvušas jaunu oriģinālu izskatu. „Lietas pie mums ieguvušas otru elpu,” saka Ilze, stāstot, ka dažādas antīkas mēbeles – galdi, krēsli, dīvāni, kas nākuši no tādām valstīm kā Beļģija, Vācija, Anglija, Holande, Francija utt. tepat pie mums Latvijā ieguvušas „otro elpu”. „Mēs nopērkam vecas mēbeles, un Dace izdomā, kā katru pārveidot. Viņa ir dabas dots talants. Mums ir galdnieki, kas izjauc un sakārto visus skapjus, pārkrāso, mums ir profesionāli tapsētāji, kās pārtapsē. Mums ir svarīgi, lai ir kvalitāte,” stāsta Ilze.

Turklāt veikaliņā ne tikai pārdod jau otru elpu atguvušas mēbeles, bet tur var arī aizgādāt kādu savu mīļu, bet vecu mēbeli un Zuzannā tai uzvilks jaunu kleitu.

Veikaliņā ir ne vien mēbeles, bet arī daudz interjera priekšmetu un dekoru. Visu – lampas, glezniņas, galdautus, dažādus citus dekorus un interjera elementus, veikala saimnieces un viņu lielākais palīgs – Inese Neilande- gatavo pašas.

Ar vecmāmiņas Zuzannas gādību
Patiesībā, tas viss nemaz nav noticis tik nejauši. Talants veidot skaistas lietas māsām pārmantots no vecmāmiņas Zuzannas. Viņas vārdā arī nosaukts veikals.
Lai gan vecmamma pirms astoņiem gadiem nomira, māsas jūt, ka viņa palīdz. „Dace saka, ka jūt – vecmamma patiešām palīdz. Māsai ar viņu bija īpašs kontakts,” teic Ilze. Veikaliņā pie sienas stāv viņas bilde un izlikti arī viņas adītie dūraiņi, vecmāmiņa bija čakla adītāja.

Nelielu ieskatu veikaliņā- interjera galerijā Zuzanna vari gūt pie raksta pievienotajā fotogalerijā

Dalīties.

Atstāt Ziņu