Vārda dienu svin: Mudīte, Vladislavs, Vladislava

Zumba – izklaide un treniņš vienuviet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

iemas sezona parasti ir laiks, kad sporta zāles kļūst arvien piepildītākas. Daudzi uzsākuši kādus treniņus. Vai arī tu esi domāju, ka labprāt ko izmēģinātu, bet nevari īsti atrast iedvesmu vai ko sev interesējošu? Varbūt tava izvēle būs – zumba! Tas ir tieši tas, kas gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē sasildīs tevi un, ļaus izklaidēties un sportot reizē.
Zumba rada nepiespiestu atmosfēru, kas iedrošina kustēties gan nedejotājus, gan tos, kuriem parasti nepatīk piedalīties grupu nodarbībās. Ikviens var ļauties mūzikai un baudīt procesu.

Kas ir zumba?
Zumba nav tikai sporta nodarbība. Zumba ir Latīņamerikas iedvesmota deju fitnesa nodarbība. Tas ir daudz neparastāks treniņš, kas visu procesu padara aizraujošāku un izklaidējošāku. Latino ritmi un cita pasaules mūzika liek kājām pašām kustēties. Dejot patiešām ir neticami viegli, un nemanot tas reizē ir arī labs treniņš tavam ķermenim.

Kā radusies zumba?
1990. gadā dejotājs un hereogrāfs Beto Perez, dodoties uz nodarbību, bija aizmirsis paņemt līdzi īsto ierakstu. Viņš tajā mirklī improvizēja un izmantoja to, kas vēl bija līdzi somā. Viņam bija latino ritmu mūzika un tā viņš novadīja nodarbību ar šo, aerobikai tik neierasto mūziku. Tā izrādījās veiksme. Pēc panākumu gūšanas Kolumbijā, Beto 2011.gadā pārcēlās uz ASV, kur kopā ar kompanjoniem nodibināja organizāciju un sāka veidot zumbas ierakstus, ko izplatīt tālāk.

Zumbas fizioloģija
Zumba izmanto aerobā treniņa un intervālu treniņa principus, pateicoties kuriem dalībnieks no nodarbības iegūst maksimālu labumu. Piemēram, lēnākam salsas ritmam seko ātrāks merenges ritms, augstākas intensitātes kustībām seko zemākas intensitātes kustības, kas rada dažādību un pārmaiņas. Tā paaugstinās prieka faktors, un tas arī ļauj dažādu fiziskās sagatavotības līmeņu cilvēkiem regulēt intensitātes līmeni atbilstoši savām vajadzībām.

Ieguvumi no zumbas:
– Zumbā tās dalībnieki var justies kā izklaides pasākumā, tomēr nodarbības beigās būt ar slapjām mugurām. 

– Tas ir līdzeklis pret stresu un nogurumu. Deja ļauj aizmirst savas rūpes un raizes. 

– Tas ir viegli! Slodze, protams, ir, tomēr viss notiek „ballītes” atmosfērā un tev ir sajūta, ka tu vienkārši labi pavadi laiku un izklaidējies.

– Tas ir kardio treniņš. Deju kustības nostiprina visu ķermeņa muskulatūru, ieskaitot pašu svarīgāko muskuli – sirdi. 

– Zumbas laikā ir augsts enerģijas patēriņa līmenis. Vienā nodarbībā var sadedzināt līdz pat 700 kalorijām. Tas gan atkarīgs no individuālās fiziskās sagatavotības un kustību intensitātes.  

Vai es varu nodarboties ar zumbu? 
Šīs nodarbības paredzētas ikvienam, gan dejotājam, gan nedejotājam. Dejot var jebkurš un iekurā vecumā!
Līdzi jāņem ērts treniņtērps, kurā jūties brīvi, kājās aerobikas botas un neiztikt bez laba garastāvokļa.

 

Pieredze
Aija: Tas ir kas vairāk kā tikai treniņš!
Esmu biju uz loti daudz un ļoti dažādām nodarbībām sporta klubos. Esmu cilājusi svarus, bijusi bodybake, jogojusi, piedalījusies aerobikā, izmēģinājusi pilates utt. Tomēr, tiklīdz izmēģināju zumbu, tā sapratu – lūk, tas ir tieši tas, kas man bija nepieciešams. Liekas dīvaini – būt sporta treniņā, bet reizē padejot, atpūsties, izsmieties, bet tā nu tas ir. Ja citās nodarbībās, tu vairāk koncentrējies uz kādu kustību, ir lielāka vienveidība, tad šeit viss ir daudz „krāsaināk”.
Nevar arī teikt, ka zumba ir vienkārši izklaide, kur nekas nav jādara. Tas tik un tā ir treniņš, un labs treniņš visam ķermenim, bet te viss notiek daudz dabiskāk un vieglāk, jo kājas pašas kustās līdzi ritmiem.
Zumba varētu nepatikt tiem, kam principā nepatīk dejošana. Bet, arī šiem cilvēkiem ieteiktu pamēģināt, jo viņu domas vēl var mainīties…
Protams, arī zumbu, tāpat kā daudzus citus treniņus, var veikt arī mājās, atrodot video un dejojot līdzi. Tomēr, ja presītes vai pietupienus es varu darīt vienatne un mājās, zumbai man tomēr prasās skaļāka mūzika un kompānija!
Vienkārši pamēģini!:)

 

Iesildīšanās zumbā


Zumbas nodarbība

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu