Vārda dienu svin: Brencis, Audris, Inuta

Zaļš ne vienmēr ir zaļš

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Iegādājoties kosmētiku, Latvijas sievietēm vissvarīgākais faktors ir cena, otrs – tās dabiskums. Taču izrādās, ka pie mums ir zema izpratne par to, kas ir dabiska kosmētika, secināts Latvijas eko kosmētikas zīmola Madara Cosmetics veiktajā pētījumā.

71 % sieviešu uzskata, ka pietiek ar to, ka nosaukumā minēts „eko” vai „bio”, lai kosmētikas produktu uzskatītu par dabisku, taču tas ne vienmēr atbilst patiesībai.

„Lai gan produkta dabiskums ir ļoti svarīgs, izpratne par to, kas ir dabisks, ir zema. Piemēram, 21 % sieviešu domā, ka par to liecina iepakojums – kartona kastīte, stikla pudelīte utml.,” stāsta Madara Cosmetics vadītāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere. „Patiesi drošus kosmētikas produktus var atpazīt pēc starptautiski atzītiem sertifikātiem un produkta sastāva, ko var redzēt uz produkta iepakojuma.”

Katra trešā sieviete pieņem, ka kosmētikas produkta dabiskumu apliecina tā latviskā izcelsme, savukārt, cenu un tirdzniecības vietu kā pazīmi produkta dabiskajai izcelsmei sievietes min retāk.

Interesanta tendence, ka sievietes vecumā no 15 – 24 gadiem vairāk nekā gados vecākas sievietes uzskata, ka kosmētikas produkts ir dabisks, ja tas ražots Latvijā un tam ir it kā atbilstošs iepakojums.

Iegādājoties kosmētikas produktu, sievietēm virs 40 gadiem atšķirībā no jaunākām sievietēm, būtiskāks vispirms ir produkta dabiskums un tikai pēc tam cena.


Skaties uz iepakojumu un izvairies no šīm vielām!

Nelabvēlīgās vielas kosmētikas produktos uzkrājas organismā, radot draudus veselībai. Populārākās vielas Latvijas tirgū nopērkamās kopjošās kosmētikas sastāvā, kas izraisa negatīvu iedarbību un no kā drošās kosmētikas eksperti iesaka izvairīties:

  • Parabēni, Paraben (Metyl, Butyl, Propyl, Isobutyl)
  • Propilēna glikols, Propylene Glycol
  • Minerāleļļa, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum)
  • Trietanolamīns, Dietanolamīns, Triethanolamine (TEA), Diethanolamine (DEA)
  • BHT (Butylated Hydroxythaluene)
  • Phenoxyethanol
Dalīties.

Atstāt Ziņu