Vārda dienu svin: Dzidra, Gunita, Loreta, Dzidris

Zāliena laistīšana karstumā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

No karstuma cieš ne tikai cilvēki, bet arī dārzs. Iestājoties karstajam laikam, zālājs saulē sāk izdegt, pat neskatoties uz to, ka tiek laistīts. Ko darīt, lai atgūtu normālu zālienu?

Galantus zālāja kopšanas speciālisti norāda, ka karstā laikā zāliena laistīšanas pamatprincipi ir sekojoši:

1. Laista daudz, bet reti – pamatdoma ir katrā laistīšanas reizē samitrināt augsni vismaz 15 cm dziļi (pie reizes jāpiebilst, ka samitrināšana 30cm dziļumā nav nepieciešama, tas tikai izskalos barības vielas!)

2. Laista apstākļiem atbilstoši – temperatūra 20-25 grādi: intervāls starp kārtīgām laistīšanas reizēm 5-7 dienas, ja 25-30 grādi, tad 2-4 dienas. Ja temperatūra ir virs 30 grādiem, tad paralēli kārtīgai laistīšanai nepieciešams zālienu atdzesēt – uz 5 minūtēm aplejot to kaut vai dienas vidū! Protams, vērā jāņem vējš, kas būtiski var ietekmēt ūdens patēriņu un iztvaikošanu un augsnes mehānisko sastāvu (māls, mālsmilts, smilts vai kūdra), attiecīgi koriģējot laistīšanas intensitāti

3. Lai saglabātu mitrumu, var palielināt pļaušana augstumu un līdz ar to retāk pļaut šādā karstuma periodā (par 1-2cm). Taču pļaušana jāturpina, svarīgs pļaujmašīnas griezējelementa asums!

4. Labākais laiks kārtīgai laistīšanai – nakts beigas/rīts (plkst. 3-6, protams, atkarībā no platības arī ilgāk), tad zāliens ātri nožūst un nevairojas slimības

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu