Vārda dienu svin: Zelma, Zemgus, Virma

Vudija Alena jaunā filma ‘Pusnakts Parīzē’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Režisora un Oskara balvas saņēmēja Vudija Alena (Woody Allen) filma ar nosaukumu „Pusnakts Parīzē” («Midnight in Paris») skatāma Latvijas kinoteātros. Tā ir slavenā režisora līdz šim visdārgākā filma.

Romantiskā komēdija “Pusnakts Parīzē”, kas Latvijā ir skatāma no 4. novembra, kļuvusi par veiksmīgāko režisora piedāvājumu ASV kino skatītājiem un ievērojami pārspējusi iepriekšējos Alena filmu kases rekordus. „Pusnakts Parīzē” Vudijam Alenam izmaksājusi 30 miljonus dolāru. Pie tam tā nav tikai visdārgākā režisora filma, bet arī visienesīgākā. Amerikā tika iekasēti vairāk nekā 50 miljoni dolāru, savukārt pasaulē tā jau ir nopelnījusi 107 miljonus dolāru.

Komēdija “Pusnakts Parīzē” atklāja 64. Kannu kinofestivālu, kur saņēma ļoti labvēlīgas atsauksmes no kritiķiem. Viņi norāda, ka filmas panākumi ir pelnīti: režisors sen nav bijis tik labā formā. “Pusnakts Parīzē” galvenie varoņi ir amerikāņu rakstnieks Ouvens Vilsons (Owen Wilson), kurš šķiet kā “uzlabota” paša Alena versija un viņa līgava, kuri Parīzē bauda pirmskāzu brīvdienas. Saskarsme ar līgavas vecākiem, draugiem un Parīzi izraisa neatgriezeniskas pārmaiņas pāra attiecībās.

Filmas „Pusnakts Parīzē” noslēpums ir vienkāršs: filmā Parīze ir parādīta tāda, kāda viņa ir, tāda kādu viņu redz vai grib redzēt skatītāji. Arī Ouvens Vilsons atveido vidēju amerikāņu džeku, ar kuru skatītāji asociē sevi.

 

Informācija par filmu:

Oriģinālais nosaukums: “Pusnakts Parīzē” (Midnight in Paris)

Žanrs: romantiska komēdija

Režisors: Vudijs Alens (Woody Allen)

Lomās: Owen Wilson, Rachel McAdams, Kathy Bates, Michael Sheen, Marion Cotillard, Adrien Brody, Carla Bruni

Dalīties.

2 komentāru

Atstāt Ziņu