Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris

Viņu īpašā kāzu dziesma

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bieži vien ir tā, ka attiecību laikā pāriem izvedojas ‘savas’ filmas, ‘savas’ vietiņas kafejnīcā, ‘savi’ joki utt. Un, protams, ir arī ‘sava’ dziesma. Kāzas ir tā diena, kad visbiežāk ir iespēja dzirdēt tieši šo – pāra īpašo dziesmu. Kādas un kāpēc tad ir šīs dziesmas? Ko pāri izvēlas kā kāzu dziesmu – ejot līdz altārim, vai dejojot pirmo deju?

Vita: Tieši tajā vienkāršībā dažreiz ir vislielākā burvība
Līdz altārim gāju klasiskā kāzu marša pavadījumā. Tāpēc, ka, manuprāt, tā ir tik pat nepieciešama lieta kāzās kā mācītājs, un ir lietas, ko nevajag sačakarēt ar “kaut ko īpašu” – to jau var darīt ar kleitu, gredzeniem utt. Bet pamatvērtībām jāpaliek klasiskām. Tajā vienkāršībā arī bieži vien ir tā burvība.

Ieva: Vīrs pats izpildīja kāzu dziesmu
Mans vīrs pus pa jokam, pus nopietni dziedāja un dzied tādā kā savā grupā, jeb, vienkāršāk sakot – kopā ar saviem draugiem. Un tad nu kāzu mūzika bija viņu pārziņā. Ejot iekšā baznīcā, liels bija mans pārsteigums, kad ieraudzīju, ka tur stāv mans vīrs un pats dzied. Tā bija dziesma no filmas Dreamgirls – When i first saw you. Viss bija īpaši, dziesma no filmas, kas mums abiem ļoti patīk, mans vīrs, kas dzied, rožlapiņām kaisīts ceļš līdz viņam…laimes asaras pa ceļam…skaisti!

Alīna: Dziesma, kuras laikā mani bildināja
Mūsu izvēle kāzu dziesmā bija – Arņa Medņa “Taurenītis”. Dejojām pie šis dziesmas, jo tā bija dziesma, kuras laikā mani bildināja, tāpēc nemaz divu domu nebija. Kāpēc šī dziesma kļuva par Mūsu dziesmu? – jo man uz muguras ir tetovējums – taurenītis, un vīrs mani dēvēja par taurenīti… Tad nu arī kāzu ielūgumi un visas citas tematiskās lietas bija saistītas par un ap šo dziesmu.

Inga: Svarīgi, lai klausoties skudriņas skrien pāri
Mūsu kāzu dziesma bija Andrea Bochelli & Sandy – Vivo Por Elle.
Izvēlējos es, vīram liku izvēlēties no 3 variantiem: svarīgi bija, lai klausoties skrien skudriņas pāri un patiktu ne tikai mums, bet arī viesiem, īpaši Kārļa krustmātei, jo viņa ir deju pasniedzēja-ņemot vērā to, ka dejot pamēģinājām divas dienas pirms kāzām, tad bija svarīgi, lai viņa nepamanītu visas kļūdas, bet labāk baudītu dziesmu. Teikšu, ka izdevās, kā izrādījās daudzi pateicoties emocionālajai dziesmai esot arī kādu asaru noslaucījuši un krustmāte neesot vispār redzējusi kā dejojām, jo Bochelli ir viņas viens no iecienītākajiem māksliniekiem. Mums paveicās. Un varu teikt- tagad šī tiešām ir Mūsu dziesma.

Līga: Lai ir kārtīga latgaliešu dziesma un kārtīgs valsis
Mūsu dziesma ir “Kaija”, bet kāzās, kā pirmo valsi izvēlējāmies “Vālodzīti”, jo vēlējāmies, lai kārtīgās latgaliešu kāzās ir latgaliešu dziesma un kārtīgs valsis. Kad izvēlās dziesmu kaut kam tik svarīgam, tad ir jāieklausās vārdos, ne tikai melodijā, līdz ar to šī dziesma bija mums piemērota.

Dace: Nebija divu domu, tā ir Mūsu dziesma
Pirmo reizi saskatījāmies viens ar otru, kad skanēja šī dziesma. Kad bija mūsu pirmais randiņš un mašīnā braucām uz ezeru peldēties, atkal skanēja šī dziesma. Kad mans puisis (nu jau vīrs) mani bildināja, skanēja šī dziesma. Un, gan jauši, gan nejauši, tā bija kļuvusi par Mūsu dziesmu. Tā kā, brīdi, kad domājām, pie kādas dziesmas dejosim pirmo deju, bija skaidrs… šī dziesma ir Sting – Fields of gold

Palūdzām viedokli arī cilvēkam, kas savā dzīvē ir atsakņojis un atskaņo vēl joprojām ļoti daudz mūzikas, līdz ar to zina arī romantiskākās dziesmas. Aicinājām viņu izteikt savas domas, kuras tad varētu būt kāzu dziesmas, un te nu ir Dj Japānis ieteikumi:
Joe Cocker – You Are So Beautiful
Prince – The Most Beautiful Girl In The World
Whitney Houston – I Will Allways Love You
Bryan Adams – (Everything I Do) I Do It for You
Cutting Crew – I’ve Been in Love Before
Savage Garden – I Knew I Loved You
Phil Collins – Do You Remember
James Blunt – You’re Beautiful
Depeche Mode – Somebody
Paul Young – Everytime You Go Away

Dalīties.

6 komentāru

 1. Kāpēc tikai angliski ieteiktas? Ļoti skaista N. Matvejevs un M. Naumova – Ieskaties acīs. Arī Kaimiņi "es vienkārši esmu tāds" u.c. ir skaistas dziesmas.

 2. Zane Zvejniece on

  Protams, ka arī dziesmas latviešu valodā ir skaistas, un, kā redzams rakstā, arī pāri tādas izvēlas. Šie jau ir tikai daži ieteikumi. Tu, un arī pārējās lasītājas droši var ieteikt arī citas skaistas dziesmas 🙂

 3. Līga Ozoliņa on

  Cik gan tās gaumes un stāsti dažādi! <br>Mums ar vīru nebija tādas "mūsu" dziesmas, kas pavadītu mūs visu pazīšanās laiku. Uz kāzām tā kā centāmies līdz tādai nokļūt, noklausījāmies ļooooti daudz dažādu dziesmu. Beigās bija kādi 3 CD ar potenciālajām "mūsu" dziesmām. Taču "mūsu" stāsta jau nevienai nebija tāpēc nolēmām uz to neiespringt. <br>Galu galā pirmo valsi nodejojām pie Viktora Tilčika izpildītās dziesmas "Tā ir mīlestība". Iepriekš šo dziesmu nezināju, taču tagad kādreiz to kaut kur dzirdot, pārņem patīkamas sajūtas!

 4. Līga Rozentāle on

  Ļoti skaista dziesma kāzām ir Putnu balle 'Veltījums' M.Brauns,M.Zālīte). Kad biju vedējmāte savas māsas kāzās, šo uzlikām mičošanas laikā, uzbūra netverami skaistu noskaņu, un vēl svecītes, burvīgi…:)<br>

 5. Līga Rozentāle on

  Vispār man ļoti patīk stāsti par to,kā pāri ieguvuši 'savu' dziesmu, tie ir tik interesanti! Arī pie mums dziesma pati vienkārši atnāca kādā mums īpašā notikumā. Tas bija pasākums, kurā nemitīgi visu laiku drillēja tobrīd populāro dziesmu Hoobastank 'The Reason'. Tā īpaši neizvēloties dziesma pati kļuva par mūsu attiecību melodiju.<br>Interesanti bija arī manai māsai. Kad kā viņas vedējmāte vaicāju- kura ir jūsu dziesma, abi man saka- nav tādas, bet vēlāk, atbildot uz jautājumu par pirmo randiņu, abi atceras vienu un to pašu- pastaiga meža, kur māsas kolēģe šiem nodziedājusi Feličitu. Nu re kur arī dziesma- Feličita! Kāds bija viņu izbrīns un smaids, kad kāzās pēc klasiskas mīlas dziesmas valša DJ uzlika Feličitu.. 🙂 Tāpēc saku, ka dziesmas atnāk pašas, lai kādas tās būtu. Ja dziesma asociējas ar ko skaistu, tad arī pati dziesma kļūst skaista un īpaša, pat ja tas ir vienkāršs šlāgeris :)<br>

Atstāt Ziņu