Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils

Viņa tik daudz palīdzējusi citiem. Tagad jāuzplaukst viņai pašai!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vēstule iesūtīta akcijai “Uzplauksti pavasarim!”

Sveiciens pavasarī!

Gribu palīdzēt savai māsai piepildīt kādu sapni, jo zinu, ka viņa pati diez vai uzdrīkstētos ko tādu, jo viņa ir darītāja, ne sapņotāja…

Manai māsai Sanitai drīz- 15. aprīlī paliks 42 gadi, viņa jau daudzus gadus strādā ārzemēs.

 Viņa tur tālumā sapelna naudu un cik vien var palīdz mūsu mammai- laukos tagad ir duša, arī virtuvē krānā silts ūdens , tualete iekštelpās, dārzā zied krāšņas neredzētas puķes, griezdamies aug  dažādi salāti, pagalmā mauriņu pļaujam ar traktoriņu, pie mājas stalti stāv milzīgi siena dekori- žirafe, ķengurs ar mazulīti,stabā uzrāpies lāčuks. Par visiem viņa gādā- palīdz krustmeitai  nomaksāt studiju kredītu, manam dēlam ar draudzeni  ļoti patīk kulinārija, tad nu pašas interesantākās pavārgrāmatas ir viņu virtuves plauktos, es viengad pavasari izbaudīju divreiz , jo saņēmu dāvanā ceļojumu un priecājos par magnolijām, prīmulām  un narcisēm , kad mums vēl bija sniegs pārpārēm. Mēs tiekam lutināti ar  jaukām  dāvanām, našķiem . Dažus gadus atpakaļ viņa teica- viss es nekur nebraukšu, palikšu tepat Latvijā, jo te ir manas mājas, te ir manējie- mamma, māsa un brāļi, krustmeita, draugi… Manas meitas izlaidumā dziedot Dievs svētī Latviju, pār viņas vaigiem ritēja asaras…Bet sanāca tā, ka negribot tomēr bija jādodas prom, jo dzīvojot laukos darbu atrast tik pat kā neiespējami, arī cilvēkam ar augstāko izglītību.

 Šopavasar viņa ir mājās, Latvijā, ik nedēļu brauc uz Rīgu  ārstēt savas sastrādātās rokas, smags darbs māsai nekad nav bijis šķērslis, viņa prot pļaut, govi slaukt,malku skaldīt un kartupeļus rakt. Vairākus gadus strādājot par vetfeldšeri padomijas fermās un pēc tam  ilgus gadus lauku veikalā, smagas kastes cilājot, rokas ir slimas. Gadu atpakaļ jau abās plaukstās bija operācijas, kuras viņai veica Anglijā, nu ir kārta elkonim, bet šeit vēl nevar saprast, kas īsti kaiš. Taču viņai netrūkst iedvesmas un izdomas darinot Lieldienu dekorus, cepures, cimdus, šalles, pat zābakus. Visi tuvākie cilvēki ir ietērpti skaistos adītos un tamborētos komplektos .Viņa ir īsta māksliniece- pat sīkākais zāles stiebriņš un salmiņš viņas rokās var pārtapt mākslas darbā. Viņa ir dzīvespriecīga un optimistiska, taču reizēm liekas, ka tas no viņas prasa daudz pūļu un spēka.

Es zinu, viņas lielākais sapnis ir atrast savu vietu savā dzimtenē, strādāt šeit, izveidot savu ģimeni, būt skaistai, trauslai, mīlētai un galvenais, būt veselai. Viņa to nekad nav izteikusi skaļi, bet saka jau -tad tie nepiepildoties.

Lai mums visiem skaists un saulains pavasaris un piepildās visas ieceres un sapņi!

I.

Pieteikumu iesūtīšana dalībai akcijā “Uzplauksti pavasarim!” noslēgusies.


 


Dalīties.

Atstāt Ziņu