Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Viņa iedvesmo! ArtBag idejas autore Zane

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvieši jau sen ir pierādījuši, ka spēj radīt neatkārtojamas lietas, kas kļūst ievērojamas ne tikai šai pus robežām, bet arī visā plašajā pasaulē. Ne velti ir teiciens: ”Mazs cinītis gāž lielu vezumu!”. Tieši tāda ir Zane Lase–Lasmane – smalka un sievišķīga, taču ar krampi. Viņa radījusi uzņēmumu, kas piedāvā ikvienai no mums kļūt pašām par savas somiņas dizainerēm. Kā saka pati Zane: ”Soma ir kā tava draudzene. Tā vienmēr ir tev līdzi, zina, kas ar tevi notiek, kāda tu esi, tā izdzīvo līdzi tavas ikdienas gaitas.” SievietesPasaule.lv sarunājas ar Zani par viņas lolojumu – somu meistardarbnīcu ArtBag.

Pastāsti vairāk par savu biznesu – ArtBag!
ArtBag ir vieta, kur var piepildīt savus sapņus un ieceres attiecībā uz somiņām. Protams, somiņu piedāvājums ir milzīgs – ir tik daudz lielveikalu un veikalu, bet atrast tieši to, ko tu vēlies ir ļoti grūti. Citreiz izdodas nopirkt ideālas kurpes, un klāt gribās atrast piemērotu aksesuāru, bet nav. Mēs esam tā vieta, kas apvieno to, kas ir pa vidu – starp masu produkciju un individuālu dizaineru – mākslinieku. Tā ļauj cilvēkam pašam radīt to, ko viņš vēlās un par pietiekami saprātīgu cenu.
Mēs esam somu meistardarbnīca, strādājam ar latviešu dizainerēm, un viss tiek izgatavots tepat uz vietas – Latvijā.
Tas ir roku darbs, katra soma ir individuāla, tā nav masu produkcija.

Katra sieviete var izveidot pati savu dizainu savai ideālajai somiņai – to var izdarīt somu konstruktorā internetā – artbag.lv.

Kā šī ideja radās?
Tas viss sākās ar manu aizraušanos – šūšanu. Neesmu profesionāla šuvēja, bet man ļoti patīk šūt gan apģērbu, gan arī somas pašai priekš sevis. Bet ArtBag ideja dzima tādēļ, ka pašai bija problēmas atrast tādu somu, kādu es vēlos. Soma sievietēm ir tāds īpašs aksesuārs. Tā ir tava ikdienas uzticamā draudzene. Tā vienmēr ir tev līdzi, zina, kas ar tevi notiek, kāda tu esi, tā izdzīvo līdzi tavas ikdienas gaitas. Un tad man radās doma, ka vajag sākt ražot somas un veidot Latvijas dizainu somu darbnīcu. Radās doma, ka jāveido kaut kas internetā, kur cilvēks pats izvēlās, no kāda auduma un formas somu veidot, un ne gluži to ateljē variantu, kur tu atnāc uz vietas un izvēlies, bet vēl ērtāk.

Kāpēc tieši tāds nosaukums – ArtBag?
Gāja grūti, ļoti daudz domājām. Kaut kādā brīdī tas iekrita prātā. Tā ir māksla radīt somas, māksla izvēlēties un sanāk, ka mēs pašam klientam ļaujam sajusties kā māksliniekam. Viņš atnāk, viņš rada, viņš daļēji ir kā somas autors. Tāpēc tas nosaukums likās atbilstošs tai idejai un arī tāpēc, ka tas ir starptautisks, jo mūsu mērķis nav strādāt tikai Latvijas tirgū, bet nest Latvijas dizainu pasaulē.

Cik ilgi šis uzņēmums jau pastāv?
Ideja dzima jau pirms diviem gadiem, bet uzņēmums tika nodibināts pagājušā gada janvārī. Bet tā īsti mēs pastāvam no šī gada februāra beigām, kad atklājām somu konstruktoru internetā, jo tas ir šī biznesa galvenais pamats. Tā kā pusgadu jau tā aktīvi darbojamies.

Tu minēji, ka ir iesaistīti dizaineri. Kuri?
Mēs strādājam ar Dainu Geidmani, kura gan šobrīd aizbrauca studēt uz Londonu apgūt praksi tālāk. Mums ir sadarbība arī ar jauno dizaineri Baibu Litiņu, kas arī šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijā. Un tagad mēs sākam sadarboties ar Vitu Radziņu, kas arī ir viens no jaunajiem talantiem. Jau vairākus gadus viņas kolekcijas var nopirkt Paviljonā un creativelatvia.com veikalā. Mēs gribam būt dažādi un katrs jauns dizainers pienes kaut ko jaunu. Tad katra kolekcija izdodas pavisam citādāka. Šobrīd strādājot ar Vitu, varu teikt, viņai ir ļoti labas idejas un interesants redzējums. Es domāju, ka uz rudeni klientiem būs daudz labu pārsteigumu.

Kā notiek somiņu praktiskā veidošana?
Ja klients ir izveidojis somiņu, tad mēs saņemam šo pasūtījumu, skatāmies, vai uz vietas noliktavā ir vajadzīgie audumi un materiāli. Ja ir, tad sākam gatavot jau ātrāk. Ja nē, tad pasūtām audumus. Piegāde ir nedēļa, pusotra, tāpēc mēs arī mājas lapā rakstam, ka somas izgatavojam 2 –3 nedēļu laikā, lai cilvēkam nebūtu lieku ekspektāciju. Bet parasti cenšamies somu izveidot divu nedēļu laikā. Kad soma ir gatava, tad vai nu sūtam to klientam pa pastu, vai arī pats var atnākt pakaļ.

Tu atceries pašu pirmo somu, ko izgatavojāt?
Man liekas, ka jā. Tā ir viena no ejošākajam pagājušās sezonas somiņām, kas saucās perra (no itāļu val. – soma). Tā mums bija pirmā soma, tāpēc mēs arī gribējām tai dot tādu zīmīgu nosaukumu. Sievišķīga, ērta, eleganta.

Somiņas var pasūtīt internetā. Vai tās var iegādāties arī veikalos?
Rīgā var nopirkt veikalos, kur var iegādāties latviešu dizaineru lietiņas, kas ir teiksim gan Galerijā Centrs, gan Paviljonā, gan Sky & More. Mums mājas lapā ir saraksts ar visiem veikaliem.

Kāda veida somiņas jūs piedāvājat?
Mēs piedāvājam somas gan vīriešiem, gan sievietēm. Vīriešiem gan tā kolekcija ir mazāka. Tagad uz rudeni būs papildinājumi. Un sievietēm – no mazām vakarsomiņām līdz pat lielām ietilpīgām tašām vai tādām somām, kur var ielikt šampanieti, augstpapēžu kurpes un vēl kosmētiku. Tā kā tas piedāvājums ir ļoti dažāds. Ir gan dabīgā, gan mākslīgā āda, gan dažāda veida audumi.

Kādi ir tie populārākie somiņu veidi, ko klienti izvēlas?
Vispopulārākais ir standarta, kur var ievietot A4 soma, kuras nosaukums ir kalla. Tas ir uz rokas vai uz pleca nēsājams, tāds sieviešu koferītis.

Un tad tagad no jaunās kolekcijas ļoti populāras ir aploksnītes stila somas, kas principā ir pasaules somu ikona – soma kā aploksne. Dizainere izveidoja savu versiju un tas formāts ir mazliet lielāks, bet tā ir ļoti universāla. Der gan kā vakara somiņa bez rokturiem, bet var būt arī kā brīvdienu soma ar rokturiem. Un tas ir mūsu šīs vasaras nepārspējamais hīts.

Vai ir kāda īpaša kolekcija, ko gatavojat?
Šobrīd mēs gatavojam Latvijas suvenīru somu līniju, kas būs no lina un tautas tērpu brunču auduma. Tagad 27. augustā piedalīsimies Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā brīvdabas tirdziņā. Visu laiku tās linu somiņas ir bijušas un cilvēki ir arī pirkuši, bet tagad mēs gribam izveidot to kā kolekciju, jo man pašai personīgi patīk tas materiāls un arī pasaulē tas ir ārkārtīgi populārs. Šobrīd atgriežas vecās vērtības, bet mēs negribam atdarināt veco. Mēs gribam, lai šis materiāls dzīvo līdzi laikam un, lai tas ir moderns, modernai sievietei, mūsdienīgi domājošiem cilvēkiem. Un daudzi ārzemnieki to pērk arī kā suvenīru, jo viņiem gribās aizvest līdzi kaut kādu sajūtu no tās valsts, kurā viņi ir bijuši.

Kādi ir jūsu nākotnes plāni?
Nākotnes plāns ir jau šodienas plāns – viennozīmīgi tas ir eksporta tirgus. Šajā ziņā jau esam labi pastrādājuši, jo pēdējos mēnešos nāca pasūtījumi no ārzemēm. Internets vispār ir bez robežām, tāpēc mums atliek tikai strādāt. Tad kad būsim apguvuši pēc iespējas vairāk, tad protams ir plāni, kā to visu paplašināt un sākt ražot kaut ko citu. Idejas ir milzums daudz.

Kas vienmēr atrodas Tavā somiņā?
Telefons, atslēgas, higiēniskā lūpu krāsa, un kāds saldums. Un tad vēl man ir ļoti svarīgi, lai vienmēr līdzi ir pildspalva un papīrs, jo man patīk rakstīt, man patīk plānot, un tā es varu vienmēr aizpildīt laiku. Ja man ir līdzi lielāka soma, tad es vienmēr nēsāju līdzi kādu lasāmvielu – vai nu grāmatu, vai arī izdrukāju kādus interesantus rakstus no interneta.

Ja Tu būtu ArtBag kliente, ko Tu šim uzņēmumam novēlētu?
Es noteikti gribētu novēlēt savu veikalu. Jo kā klientam tas būtu svarīgi, lai es varu atnākt un apskatīties visu klātienē. Un, protams, daudz interesantus dizainus, kas klientiem būtu saistoši.

Dalīties.

Atstāt Ziņu