Vārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Vienoti pret!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vienoti PRET!

Kad pirms 145 gadiem radās ideja par Latviešu biedrību organizēšanu un 1868.gadā nodibināja Rīgas Latviešu biedrību, viens no tās pamatmērķiem bija izplatīt “derīgas zināšanas, tāpat arī godīgu kārtību un visādu gara apgaismošanu starp šejienes latviešiem” – tā bija nacionāli noteikta ievirze, tas šai biedrībai un pārējām līdzīgām biedrībām ļāva kļūt par latviešu konsolidācijas centriem un daudzām pastāvēt līdz mūsdienām, kļūstot par vecākajām NVO mūsu valstī.

Tieši latviešu biedrību piekoptā latviskuma un latviešu valodas kopšana kļuva par nozīmīgu politisku faktoru latviešu tautas dzīvē, kaut gan politika biedrību statūtos parasti nebija un nav paredzēta. Veidot tautas kopības apziņu un kopt un sargāt nācijas garīgās un kultūras vērtības bija, ir un būs latviešu biedrību sūtība. Tāpēc šodien mēs nevaram klusēt.

Deviņdesmito gadu sākumā, atgūdami Latvijas brīvību, zinājām: mūsu vienīgā valsts valoda ir latviešu valoda.

Tas spēcināja cīņā pret tumsu. Tas saliedēja visu tautību cilvēkus, kas mīlēja Latviju. Tas piešķīra dzīvei jēgu.

Šī apziņa jāatjauno.

Jautājums „Vai krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu?” patiesībā skan ciniskāk un vienkāršāk: „Vai nogalināt latviešu valodu?”

Jautājuma ierosinātāji apzinās, ko ziloņa vienlīdzība nozīmē skudrām zem ziloņa kājas. Viņi zina, ko vēlas: atjaunot padomju privilēģijas iebraucējiem un turpināt latviešu diskrimināciju.

Palūkosimies tepat kaimiņos, kur Baltkrievijā krievu valoda ir otra valsts valoda. Ko redzam? Baltkrievu valodas lietojums katastrofāli samazinās un valoda noplicinās, sajaucas ar krievu valodu un zūd. Vai to mēs gribam?

Kurš piebalsos un teiks „par”?

Kurš turpinās ienīst Latviju?

To uzzināsim 18. februāra referendumā.

Tad mēs neiesim „karagājienā pret krievu valodu”, kā Latvijas ienaidnieki uzsākuši karagājienu pret latviešu. Neizaicināsim, nedraudēsim, nebiedēsim, kā biedē mūs. Tikai aizstāvēsim savas pašnoteikšanās tiesības vienīgajā vietā zem saules, ko reizē ar mātes valodu esam mantojuši no senčiem.

Izpildīsim pienākumu pret veļiem, kas, ja vien varētu, celtos no kapiem un ietu mums līdzi. Atgādināsim, ka par latviešu valodas nākotni jāatbild visiem, kas vēlas gaismas pielietu, mierpilnu Latviju. Pierādīsim, ka naida cēlājiem šeit būs maz sekotāju. Apzināsimies, ka joprojām esam dzīvi un brīvi. Celsimies, iesim, balsosim!

Vienoti PRET!

Latviešu biedrību savienība

P.S. Vārdi nav Guntas Leonas, bet piekrišana ir

Dalīties.

Atstāt Ziņu