Vārda dienu svin: Imants, Rimants, Ingars, Intars

Vienkārši, bet eleganti- filca kurpes

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvijā tapis jauns uzņēmums, kas ražo produkciju “ar odziņu” – kurpes, lampas, paklājus un rotas no filca. Dace un Gundars Caukas nenobijās no sava sapņa un radīja paši savu uzņēmumu Filca Kurpes.

Daces un Gundara stāsts par to, kāpēc tapa šāds uzņēmums un kāpēc tieši filcs:
Zāles pret rutīnu – tā būs visprecīzākā atbilde un pamatojums tam, kādēļ radās Filca Kurpes. Mūsu dzīvē pienāca brīdis, kad sapratām – tu vari celties, iet uz darbu, strādāt, saņemt algu, atkal celties, atkal strādāt un tavā dzīvē vairs nekas nemainīsies, tavas idejas un darbs būs tikai kā maza skrūvīte lielā mehānismā un sajūta, ka vari pats un vari ko vairāk, paliks tik vien kā naivs sapnis, ja vien tu neteiksi  ‘nē’.  Mēs riskējām un teicām ‘nē’ – tas bija sākums Filca Kurpēm, mūsu ģimenes uzņēmumam.

Filca Kurpes radās no filca, mūsdienās labi aizmirsta materiāla ar senu vēsturi un dauzām labām īpašībām, kuras šodien tiek novērtētas. Mūsu mērķis bija radīt ko tādu, kas būtu dabisks, vienkāršs, bet reizē arī elegants un moderns, ekskluzīvs ne cenas, bet savu īpašību dēļ un tajā pašā laikā pielietojams praktiski. Filcs šim mērķim atbilda perfekti, atlika meklēt formu, dizainu un pielietojumu. Tā radās pirmā lieta – istabas kurpes, kurās varēja ne vien pavadīt mājās ikdienu, bet arī sagaidīt viesus. Tām sekoja filca kurpītes mazuļiem un bērniem, istabas lampas, paklāji, rotas. Visas šīs lietas ražojam mēs paši, izmantojot pilnībā dabīgu un kvalitatīvu aitas vilnas filcu.

Daces un Gundara ražoto filca produkciju aplūko pie raksta pievienotajā foto galerijā. Foto- Filca kurpes

Filca kurpes veikals atrodas  Rīgā, Akas ielā 2, taču Cauku ģimenes produkciju varat apskatīt arī internetā www.filcakurpes.lv

 

Dalīties.

8 komentāru

  1. Izskatās, ka šis mākslinieks ir bijis ļoti ekstravagants. Tās kurpes, piemēram. Vai tiešām tādās kāds var pastaigāt?

  2. Malači! Man vienmēr liels prieks par tādiem uzņēmīgiem cilvēkiem! Un kurpītes tiešām superīgi mīlīgas! Cik tādas maksā?

  3. Bērniem dārziņā varētu būt ļoti jaukas, viegliņas kurpītes. Es gan īsti neko par filcu nezinu – vai viņās nesvīstu dikti?

  4. filca kurpes on

    filcs, ko izmantojam kurpīšu (un arī citu produktu) ražošanai, ir 100% dabīgs, elpojošs un augstvērtīgs materiāls. Tas tiek rūpnieciski savelts no aitas vilnas, līdz iegūst viendabīgu, izturīgu, veselīgu un ļoti komfortablu materiālu. Šādas kurpes kājiņai nebūs ne par aukstu, ne par karstu. Labsajūta garantēta gan lieliem, gan maziem! 🙂

Atstāt Ziņu