Vārda dienu svin: Austris

Vecmeitu ballīte: Dīvu nakts- ar glanci!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šī ballīte man bija pilnīgs pārsteigums, iepriekš neko nezināju. Vienīgais, ko es zināju, ka 2012.gada 29.jūnijā plkst.17:00 man jābūt mājās un jābūt uzvilktai baltai veļai. Nedrīsktēju ne pucēties, ne krāsoties. Kad pulkstenis jau rādīja nedaudz pēc 16:00 sāku pamatīgi uztraukties, man līdzās bija topošā vīra māsa, kura arī neko neteica, tikai sēdēja un viltīgi smaidīja. Visvairāk ieintriģēja tas, ka arī viņa sēdēja halātā, neuzkrāsojusies un nekas neliecināja, ka viņa grasās kaut kur doties, lai gan arī bija viena no vecmeitu ballītes dalībniecēm. Kādu brīdi man jau likās, ka ballīte būs nūģu vai urliņu stilā, bet nu labi…

Nolaupīšana
Tad pēkšņi pie durvīm ieskanējās zvans, un kāds stipri dauzījās… Atvēru durvis- istabā iebrāzās jauneklis ar aizklātu seju, skaļā balsī paziņojot, ka tieku nolaupīta un pretoties ir bezjēdzīgi.

Nolaupītājs liek apvilkt apavus, atstāt mājās telefonu un paņemt vējjaku. Tieku nostādīta pret sienu, pārmeklēta un man aizsien acis. Neko neredzu. Tieku izvesta ārā un iesēdināta automašīnā. Nolaupītājs tirda ar dažādiem jautājumiem- vai zinu, kur tieku vesta un ko ar mani darīs, apvaicājas vai jūtos ērti un pajautā, kādu mūziku vēlos klausītiesJ. Braucam līdz mašīna apstājas, man palūdz izkāpt un doties līdzi… Tieku ievesta kādā dzīvoklī, kur labi smaržo, dzirdu knosīšanos un ķiķināšanu. Mani atstāj istabas vidū, brīdi iestājas klusums, man noņem apsēju- apkārt man stāv manas mīļās, melnās kleitās, ar lielām sarkanām puķēm matos, tieku apkampta, samīļo un sabučota. Tiek pasniegts garšīgs kokteilīts un uzsaukts tosts- par izdevušos vakaru.

Pucēšanās
Un nu sākas manis pucēšana:tiek ieveidota frizūra, ielikta sarkana puķe kā visām, uzlikts make-up, tieku ieģērba īsā, baltā kleitā un man tiek pasniegta sarkana lenta ar uzrakstu: „Vakara Dīva”. Vēlreiz iemalkojam kokteilīti, uztaisam skaistas kopbildes un ir laiks doties ielās.

No Rīgas centra līdz jūrai
Dodamies uz Rīgas centru sirojumā. Man ir jāpelna naudiņa garai baltai kleitai, tirgojot vecmeitu ceptas, garšīgas vafeļu sirsniņas. Sastopam daudz jauku cilvēku, pabildējamies un meitenes saka, ka ir laiks doties tālāk..ejam uz vilcienu. Nojaušu, ka tiks piepildīts man sapnis fotosesija pie jūras.. Protams, vilcienā turpinām tirgot sirniņas un amzierēties ar pasažieriem, līdz esam Bulduros.. Tuvojamies jūrai, gatavojos, ka nu iesim bildēties utt., bet nē- meitenes mani ved uz kādu konkrētu vietu. Ejam, ejam līdz pamanu- kāpu malā ir izrotāta piknika vieta, kur smuki stāv visādas garšīgas uzkodiņas auglīši, bole, šampītis un, protams, īpašā torte rrr.! Esmu neaprakstāmā sajūsmā! Vakars nu pa īstam ir sācies. Runājam, smejamies, iemalkojam, priecājamies..

Visam pa vidu jāatbild, cik labi pazīstu topošo vīriņu. Nemaz tik viegli nav. Vēlāk jāspridzina apkārt izkarinātie baloni- tur manas meitenes ir sarakstījušas dažādus novēlējumus, pie reizes jāuzmin, kura ko ir rakstījusi.

Vakars turpinās, līdz pēkšņi izdzirdu saksafona skaņu un džībstu… Tur skaists, stalts jauneklis, žaketē un izrotātu saksofonu dodas pie mums. Satriecoši skaisti. Dziesmas un dejas un bildēšanās turpinās. Un saulriets! Mmm… Vārdos neaprakstāmi!

Vēl, atbrīvojoties no bijušajiem, gaisā tika palaistas laternas.. Romantiski un joprojām skaisti.

Sākas dejas
Ir jau vakars un varam doties tālāk.  Mums atbrauc pakaļ busiņš un ved atpakaļ uz Rīgu. Uz klubu „Pie L Tipa”, kur rezervēts galdiņš, pasūtīti koteilīši.

Nu Dīvas griežas trakulīgās dejās un vakars turpinās..Man jau liekas, ka nu vairs pārsteigumiem nevajadzētu būt, jo emocijas jau līst pāri malām, bet es kļūdos.

Pēkšņi Dj beidz spēlēm mūziku, jo viņam esot kas sakāms. Pirms nedēļas, kāda meitene, karstasinīgi dejojot šajā klubiņā, ir aizmirsusi savu blūzīti…izkan lūgums kāpt uz skatuves metenei, kurai tā pieder- es paskatos un patiešām mana blūzīte 🙂 Mīlīgi…

Ģitāra un atmiņu klade
Dejas turpinās, līdz meitenes piedāvā iziet ārā atvēsināties, esmu ar mieru, jo gāja tiešām karsti. Dodamies parka virzienā, līdz atkal atskan mūzikas skaņas, kuras tuvojas mūsu virzienā, tas ir Marko Ojala ar ģitāru un daudzām man veltītām dziesmām. SATRIECOŠI! Muzikālais priekšnesums beidzas, atvadamies no mūziķa un atkal jauns pārsteigums, ieradies mans laupītājs. Šoreiz bez maskas un labos nolūkos :). Viņam līdzi ir portatīvai dators- tiek atskaņota par mani izveidota filmiņa, kuru sagatavojušas manas meitenes. Aizkustinoši. Un beigās tiek pasniegta atmiņu klade, kuru ir aizpildījušas manas meitenes, nu gluži kā bērnībā. Manas emocijas nav aprakstāmas.

Dodamies atpakaļ klubiņā, lai turpinātu dejas.. Vel kādā atpūtas brīdī no stieplītes katrai ir jāizloka, ko viņa saprot ar vārdu mīlestība..

Picas pirms miega
Apmēram plkst. 6:00 plānojam doties uz māju pusi, bet mājās jau nevar iet ar tukšu vēderu. Nolemjam doties uz Lu Lu  picu iestiprināties 🙂 Tā arī daram. Smiekli un sarunas nebeidzas, vēl satiekam kādu vientuļu vecpuisi, kurš neatbalsta kāzas, bet uzsauc mums pa šampītim…

Šo vakaru nekad neaizmirsīšu, jo jutos ļoti, ļoti īpaša. Manas meitenes par visu bija padomājušas un tiešām viss bija ar glanci!

Dalīties.

3 komentāru

  1. Palīgā! on

    Man ir nepieciešama steidzama palīdzība, uz vecmeitu ballīti draudzenei jācep "īpašā" kūka. Varbūt kāda ir cepusi un var padalīties ar labu recepti un kā panākusi to īsto skatu?

Atstāt Ziņu