Vārda dienu svin: Aldona, Česlavs

Vecā kompaktdiska pārdzimšana svečturī

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zinot to, ka kompaktdiski ir diezgan kaitīgi atkritumi, roka neceļas nederīgos CD vienkārši izmest miskastē. Tā vietā tos krāju ar domu, ka var taču atrast oriģinālus risinājumus, kā tos izmantot atkārtoti. Un, lūk, viena no idejām – izgatavot no vecā kompaktdiska svečturi! Sanāk skaists svētku dekors gan pašu mājās, gan laba ideja dāvanai.

Nepieciešamās lietas:
Viens kompaktdisks
pērlītes (lieliski noder Ziemassvētku rotājumu pērlīšu virtenes)
4 stikla akmentiņi svečtura kājām
līmpistole, līme
šķēres
svece
izturīga stikla glāzīte svecei (var arī bez tās iztikt)

Darba gaita
Vispirms sagatavoju darba vietu- galdu pārklāju ar kartonu, kuru nav žēl notašķīt ar līmi.
Pirmais solis – ar karsto līmi jāpielīmē kompaktdiskam stikla akmentiņi, kas kalpos par svečtura kājiņām. Tos līmējam tajā CD pusē, kas nav spīdīga. Spīdīgajā pusē līmēsim pērlītes.
Pēc tam sagatavojam pērlītes, ar kurām aplīmēsim kompaktdisku. Man lieliski noderēja zeltītā Ziemassvētku pērlīšu virtene.
Pērlītes uzmanīgi pa vienai ar karsto līmi līmē klāt pie diska, pirms tam gan jānomēra, cik daudz vietas viducī nepieciešams atstāt svecei.
Darbiņš piņķerīgs, bet jau pēc pusstundas disks ar pērlītēm aplīmēts.
Tā vidū novietojam sagatavoto stikla glāzīti ar sveci un oriģināls svečturis gatavs! Diska spīdīgā virsma liek zeltītajām pērlītēm izskatīties mirdzošākām, un kad svece aizdegta, svečturis mirdz un laistās!

Dalīties.

1 komentārs

  1. vaii, es laikam varētu veselai pilsētai svečturus uztaisīt, laba doma, būs jāpaskatās, kas mājās par materiāliem. jo sevišķi ploškām 🙂

Atstāt Ziņu