Vārda dienu svin: Ilma, Skaidris

Vasara ir īstais laiks, lai sāktu vingrot ūdenī

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja dodamies uz tuvējo upi vai ezeru, tad domājam, ka noteikti jāpeld. Izdodas gan tas kā nu kurai – citai labāk, vieglāk, veiklāk un pareizāk, taču citai ne tik veikli un dabiski, un dibens kā grimst tā grimst.

Vasaras mēnešos, līdz ar atvaļinājuma sākšanos, esam paņēmušas brīvdienas arī savā sporta klubiņā un nedomājam par to, ka rudenī, kad atsāksim vingrot, lai sasniegtu agrāko fiziskās sagatavotības līmeni var nākties krietni pacīnīties un pāris nedēļu laikā ar šo uzdevumu vari netikt galā. Kādēļ gan arī atvaļinājuma laikā neizmantot katru iespēju, lai veselīgi izvingrinātu savu ķermeni, un ir brīnišķīgi, ka šobrīd to varam darīt ūdenī.

Interesantā, radošā un iedvesmojošā veidā savu ķermeni vari izkustināt ar dažādu vingrojumu palīdzību ūdenī. Vingrot es ieteiktu tām, kurām īsta un pareiza peldēšana šķiet par sarežģītu, kurām pēc pedēšanas savā stilā rodas nepatīkamas sajūtas, piemēram, muguras jostas vai kakla daļā. Vingro, ja vēlies padarīt interesantāku un neierastāku savu vasaras peldi!

Vasarā vingrošanai ūdenī vari izmantot dabīgu ūdenskrātuvi ar tev pieņemamu ūdens tīrību un dibena klājumu. Svarīgi ir arī, lai ūdens temperatūra tev nesagādātu diskomfortu, bet būtu patīkami tajā atrasties. Ja gada aukstajos mēnešos esi aktīvi nodarbojusies ar ūdens aerobiku vai ārstniecisko vingrošanu baseinā, tad par ūdens pozitīvajām īpašībām un šādu nodarbību efektu tu notekti varētu daudz pastāstīt.

Ir vairāki iemesli, kādēļ nodarbības ūdens vidē ir īpaši vēlamas:

 • Peldspēja būtiski samazina tavu ķermeņa svaru. Ūdenī ķermeņa svars sastāda tikai 1/10 daļu no reālā ķermeņa svara, kas ir svarīgi cilvēkiem ar locītavu iekaisumu un liekā svara problēmām.
 • Būtiski samazinās slodze uz locītavām un cilvēks ir labāk pasargāts no traumu riska.
 • Vingrojumi ūdenī var būt vienlīdz efektīvi kā vismaz 30 minūšu nodarbības sporta zālē!
 • Ūdens viskozitāte rada efektīvu pretestību kustībām. Ūdenī varam nodarbināt pretējās muskuļu grupas, piemēram, saliecot roku elkoņa locītavā darbojas elkoņa saliecēji, bet atliecot- elkoņa atliecēji.  
 • Ūdenī uz ķermeni iedarbojas hidrostatiskais spiediens, kas rada spēkus perpendikulāri ķermeņa virsmai. Tas samazina pietūkumu traumu vai artrīta gadījumā, uzlabo locītavu pozīcijas izpratni jeb dziļo jušanu.

Vingrošanai ūdenī ir milzum daudz pozitīvo efektu. Ārstniecisko vingrošanu ūdenī pielieto sekojošos gadījumos:

  – cilvēkiem ar liekā svara problēmām;

  – ja ir muguras sāpes;

  – dažādu locītavu problēmu, locītavu iekaisuma gadījumā;

  – noteiktu sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanu gadījumā;

  – stājas traucējumu korekcijā, lai uzlabotu pareizas stājas

     izjūtu un kontroli

  – cilvēkiem ar kustību traucējumiem, ar ierobežotu kustību

    apjomu;

  – pie bronhiālās astmas.

Vingrošana ūdens vidē veicina labas kustību koordinācijas un ritma izjūtas attīstību. Aktivitātes ūdenī uzlabo ādas elastību un mazina celulītu. Vingrojot ūdenī vari nostiprināt muguras muskulatūru, efektīvi atslābināt saspringtus muskuļus. Ūdens labvēlīgi iedarbojas uz sirds un asinsvadu sistēmu un arī elpošanas sistēmu.

 

IETEIKUMI, KĀ VINGROT ŪDENĪ

 • Tāpat kā pirms nodarbībām ierastajā vidē, arī pirms ūdens nodarbībām iesildies un pastiep galvenās muskuļu grupas.
 • Nodarbību laikā noteikti neaizturi elpu.
 • Ievēro, ka vingrošanai pārāk aukstā ūdenī nekādas dziednieciskas jēgas nebūs.
 • Tātad ejam ūdenī līdz krūtīm un sākam vingrot. Pirms sāc kustēties, pamēģini vienkārši stabili nostāties taisni. Vai tas izdodas labi?

            – Mēģini soļot uz sānu ar taisnām kājām, kājas virzot plati un kopā.

            – Mēģini skriet uz priekšu, vēzējot saliektas kājas atpakaļ.

            – Skrien atmuguriski vēzējot saliektas kājas priekšā.

            – Izpildi dažādus palēcienus uz vietas- taisnas kājas plati un krusto.

            – Lēcienā pievelc saliektas kājas pie krūtīm un turies ūdenī. Skaiti, cik ilgi vēdera muskuļi varēs saliektās kājas noturēt pievilktas.

Dinamiskie vingrojumi, tādi kā dažādi lēcieni, skrējieni ūdenī nostiprinās tavu sirds un asinsvadu sistēmu, stabilizēs elpošanu un uzlabos vielmaiņu. Ūdenī var izpildīt arī spēka vingrojumus dažādām muskuļu grupām. Cīnies ar ūdens pretestību un izpildot dažādus vēzienus ar rokām nostiprini arī krūtis, plecus, rokas. Variē un eksperimentē, jo tas tavai pašsajūtai, priekam un visam ķermenim nāks tikai par labu.

Lai nodarbības ūdenī priecē, dziedē un vingrina!


Dalīties.

4 komentāru

 1. Jūlija Liene R. on

  Es šovasar kārtīgi esmu izpeldējusies, tik daudz pa jūru ne vienu gadu nav dzīvots. Un jūt arī efektu- viduklis slaidāks, arī pati jūtos labi pēc peldēm. Nezinu nevienu citu sporta veidu, pēc kura justos tik forši atslābinājusies.

 2. Jūrā jau pat nav nepieciešama īpaša vingrošana. Piemājas dīķi gan man patīk zem ūdens lēkāt un vēl es ūdenī taisu pašmasāžu. Tā izpaužas tā, ka zem ūdens 2-3 centimetru attālumā no ķermeņa novietoju plaukstu un to pa ūdeni virzu no augšas uz leju. Ūdens kustība veic lielisku masāžu.

Atstāt Ziņu