Vārda dienu svin: Meta, Sniedze

Vannošanās prieki: 8 labi padomi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
  • Vannā ieteicams iet vismaz stundu pēc ēšanas. Pirms tam arī nevajadzētu lietot alkoholu un kofeīnu saturošus dzērienus.
  • Atceries – jo karstāka vanna, jo grūtāk sirdij. Tādēļ karstā vannā nevajadzētu gulēt ilgāk par 15 – 20 minūtēm. Ieteicams pēc tam noskaloties vēsā dušā. Pēc karstas vannas izmanto tikai mīkstu dvieli un maigi noslaukies, lai netraumētu vannā sasilušo ādu. Ieteicams pēc karstas vannas atlaisties uz pusstundiņu.
  • Ja vēlies vannu ar nomierinošu efektu, ūdens temperatūrai vajadzētu būt nedaudz virs + 38 grādiem. Ja vēlies uzmundrinošu efektu, vannas ūdenim vajadzētu būt vēsākam par tavu ķermeņa temperatūru.
  • Vannā nevajadzētu iet tad, kad esi slima, īpaši, ja tev ir augsta temperatūra, augsts asinsspiediens, iekaisusi āda utt. Mēnešreižu laikā vannā var iet, tikai īpaši jāievēro, lai ūdens būtu tīrs, jo menstruāciju laikā dzemdes kaklu neaizsargā gļotas, tas ir nedaudz pavērts, tāpēc tur vieglāk var nokļūt dažādi mikroorganismi.
  • Sāls vannas veicina asinsriti un limfas atteci, attīra organismu un nomierina, kā arī dziedē. Ieteicams lietot speciālo vannas vai jūras sāli, jo parastā vārāmā sāls sausinās ādu. Atceries, ka pēc sāls vannām, tev jānoskalojas un jāieziež āda ar krēmu. Sāls vannās neiesaka iet biežāk kā reizi nedēļā.
  • Piena vannas baro tavu ādu, nomierina to un padara maigu. Vannas ūdenim vari pievienot ne tikai pienu, bet arī saldo krējumu vai jogurtu. Pienam vari pievienot arī nedaudz medus. Piemēram, izšķīdini puslitrā piena 2 ēdamkarotes medus un pievieno šo maisījumu vannai.
  • Ja vēlies aromterpaijas vannu jeb vannu ar ēteriskajām eļļām, atceries, ka tās nešķīst ūdenī, tādēļ nepilini eļļiņas vannas ūdenī. Vispirms pagatavo maisījumu. Ēteriskās eļļas šķīst pienā, alkoholā, bāzes eļļā.
  • Kuras ēteriskās eļļas izvēlēties? Ja esi sagurusi, bijusi fiziska slodze ieteicams eikalipts un lavanda. Uzmundrinājumu gūsi no citrusu aromātiem, kā arī piparmētru ēteriskās eļļiņas.  Nomierinoša iedarbība ir  kumelīšu, lavandas un sandalkoka eļļām. Tavu sievišķību un seksualitāti atraisīs ilang-ilang, kā arī rožu eļļiņas.
Dalīties.

Atstāt Ziņu