Vārda dienu svin: Imants, Rimants, Ingars, Intars

Vai vulkāna pelnu mākonis apdraud veselību?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Droši vien jau esi lasījusi vai dzirdējusi ziņas par Īslandes vulkāna izvirdumu un haosu, ko vulkāna pelni sacēluši gaisa satiksmē.

Lielbritānijā iedzīvotāji pat tiek aicināti palikt iekštelpās, īpaši Lielbritānijas ziemeļos dzīvojošie, jo tur piezemējušies vulkāniskie pelni. Pelni var izraisīt īslaicīgas elpošanas problēmas, niezi acīs, sāpošu kaklu un klepu.
Tādēļ nolēmām noskaidrot, vai vulkāna pelni apdraud arī Latvijas iedzīvotāju veselību.

Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognožu nodaļas vadītājs Andris Vīksna SievietesPasaulei skaidroja, ka pagaidām uztraukumam nav pamata. „Mēs esam pietiekami tālu no šī reģiona un vulkāna pelnu mākonis ir izkliedēts atmosfēras augšējos slāņos, līdz pat 11 kilometru augstumā. Putekļu daļiņu niecīgais izmērs un to izkliede veselībai bīstamus apstākļus nerada,” sacīja A.Vīksna, piebilstot, ka arī ciklona darbība pelnus izkliedējot vēl vairāk. Arī lietus gadījumā uz zemes nonāktu tikai neliela daļa pelnu, tā kā satraukumiem par skābo lietu pagaidām nav pamata.

Arī Veselības inspekcijā mums apstiprināja- informācija par to, ka vulkānu pelnu dēļ varētu būt draudi Latvijas iedzīvotāju veselībai, nav. Tiklīdz šāda informācija parādītos, iedzīvotāji nekavējoties tiktu informēti.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietnieks Mārtiņš Šics portālam Delfi skaidrojis, ka attālums no Īslandes ir pārāk liels, lai vulkānisko pelnu cietās daļiņas Baltijas reģionā pat teorētiski uz zemes nokļūtu tādā koncentrācijā, kas būtu lielāka un cilvēkam kaitīgāka kā pa ielu garāmbraucošas automašīnas paceltie putekļi.

Tā kā esam mierīgas, tikai pabrīdinām un palūdzam uzmanīties saviem tuviniekiem, kas dzīvo Lielbritānijā, Īrijā, arī Zviedrijā un Norvēģijā.

 

Dalīties.

1 komentārs

  1. alina annajeva on

    nu paldies par info, jo internetā ir daudz bridinājumu, ka vulkānu pelni ir bīstami veselībai utt, Anglijā vispār cilvēkiem bija teikts, kā lietus laikānevajag uz ielas staigāt! Tāpēc ir laba ziņa, ka Latvijas cilvēkiem viss būs okaj)

Atstāt Ziņu