Vārda dienu svin: Daila, Veronika, Dominiks

Vai tiešām māja ir tik netīra? Līga izmēģina iRobot

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Līdz šim biju viena no tām sievietēm, kas uzskata, ka mājas uzkopšanā nevar būt nekas efektīvāks par divām pašas rokām un pāris palīglīdzekļiem.

Kad dzīvojām tikai divatā ar vīru, viss šķita vieglāks par vieglu – reizi nedēļā lielā tīrīšana ar putekļu slaucīšanu, sūkšanu, mazgāšanu un, ja nu pa nedēļu prasās, tad uzslauka grīdu ar birsti. Tad ģimenē ienāca kaķis. Lielā tīrīšana joprojām bija reizi nedēļā, bet ar birsti ikdienā skrēju pa kaķa „iecienītākajiem” maršrutiem krietni biežāk. Ne reizi vien nodomāju: „Ak, vai, tikko taču izslaucīju, bet tās spalvas atkal kaut kur uzradušās!” Tagad mūsu ģimenē ir ienākusi meitiņa un kopš viņa sāka līst un rāpot pa zemi tīrības uzturēšana mājās kļuva par galvassāpēm un dažkārt arī dusmām.  

Nu iedomājaties sevi manā vietā! Tu izslaucītu un izsūktu māju, grīdu vēl ar mitru birsti uzmazgātu, pati priecātos par to, ka paralēli bērna barošanai, pārtīšanai u.c. esi to paveikusi, bet, noliekot uz grīdas bērnu, viņa nedaudz parāpo un plaukstiņām jau pielipušas n-tās kaķa spalvas, kāds mazs gruzītis, arī biksītēm vai zeķubiksēm ceļgalos apaļi spalvu-putekļu aplīši iezīmējušies! Brr… Dažreiz pat gribējās raudāt, jo zinu, ka rūpīgi tīrīju, bet jēgas nekādas! Nu neko – lielās tīrīšanas sākām taisīt krietni biežāk kā tikai reizi nedēļā… Bet tad es ar pietiekami lielu slodzi atgriezos darbā un biežākai mājas uzkopšanai jau sāka pietrūkt laika un enerģijas.

Vai es biju domājusi par iRobot? Nē! Es par to nedaudz iesmīnēju, jo kaut kas tajā visā tik ļoti atgādināja TV veikals piedāvājumu. Taču tad nāca iespēja to izmēģināt. Kā man gāja?

Gaidot iRobot pārstāvi, protams, kā ierasts, uzkopu māju – izsūcu un uzmazgāju grīdas. Un atkal šoks. Atbrauc pārstāve, noliek viesistabas vidū mūsu iRobot, visu izstāsta un uzliek režīmu Spot (tīra ~ 1 m2). Robotiņš pabraukā, pabraukā un apstājas. Pagriežam robotu otrādāk un kā jūs domājat – gružu savācējā jau savijušās kaķa spalvas, sīki puteklīši utt.

Kad pārstāve aizbrauca, nolēmām doties pastaigā un atstāt robotiņu mūsu guļamistabā, lai parāda, ko spēj paveikt ar manām galvassāpēm (lasi – bārkstaino paklāju, kas nemitīgi plūksnojas un veļas pūku bumbās). Kad atgriezāmies, uzreiz pamanījām, ka paklājs ir atguvis krāsu, bet robotiņš pie gultas stāv „pārēdies” – lampiņa signalizē, ka atkritumu tvertne jau pilna. Arī birstītes bija pilnas ar pūkām. Tā nu jau pirmajā vakarā nācās tīrīt birstītes, ko parasti vajadzētu tīrīt reizi nedēļā. Uzreiz gan nomierināšu, visās nākamajās reizēs tik traki nav bijis.  

Sarašana ar robotiņu gan meitiņai, gan kaķim noritēja salīdzinoši mierīgi. Abi gan pabēg malā, kad robots ir kustībā, taču noraugās ar lielu interesi. Pati arī sākumā biju tramīga, nesapratu, kur likt kāju, kad robots bija tuvumā. Vienreiz tas arī uzbrauca uz kājas – pārāk patīkami nebija, bet traumas arī neradīja. Katrā ziņā, tagad jau esmu ielāgojusi, ka var ar kāju piesist pie malas jeb bortiņa un robots uzreiz maina tīrīšanas virzienu. Bet vēl labāk – ieslēgt robotiņu tad, kad visi dodas prom, lai tas var mierīgi darboties.

Vai robots tiešām iztīra visu telpu un stūrus? Tā man jautāja kolēģes. Gluži kā video, kurā ar košām svītrām iezīmēts tas, kā robots „ceļo” pa telpu un rezultātā nepaliek neviens laukums, kas nebūtu uzkopts, varu teikt, ka arī manu māju tas izbraukā krustām šķērsām! Turklāt ielien tur, kur pati tiku klāt tikai sagriežoties piecos līkumos. Pie dīvāna, skapīšu malām un grīdlīstēm tas taju vai pieplok un ar mazajām slotiņām burtiski izkasa visus netīrumus. Tas pats stūros – robots ir apaļš, līdz ar to stūra formas tas, protams, pēkšņi nepieņem, taču ar mazajām slotiņām netīrumi tiek padzīti ārā no stūra un pēc tam savākti.  

Mēs iRobot patiešām uztveram kā ikdienas mājas uzkopšanas palīgu un palaižam to aktīvā darbībā katru vai katru otro dienu. Bet, protams, nav jau tā, ka tagad nevajadzētu uzkopt māju! Putekļi no skapīšiem tāpat ir jānoslauka, arī grīda pēc iRobot tīrīšanas reizi pa reizei jāuzmazgā ar mitru lupatu. Taču tāda ikdienas grīdas slaucīšana gan pa šo mēnesi jau ir aizmirsusies. Turklāt prieks, ka pēc iRobot patiešām viss ir tīrs. To vislabāk var sajust, staigājot ar basām kājām. Atgriežoties mājās, varu staigāt ar basām kājām vai baltām zeķēm gluži kā reklāmās, jo nekas nepielīp pie pēdām.

Te arī īss video par to, kā strādā iRobot Roomba Līgas mājā!


Līgas vīra Armanda domas:

„Es patiešām sākumā neticēju, ka tas aparāts spēj vispār kaut cik normāli kaut ko iztīrīt. Likās, ka tas ir viens no tiem Top-Shop „brīnumiem”. Un vēl man šķita, ka tas viss izmaksā ļoti dārgi. Pats es noteikti nebūtu pieteicies to izmēģināt, kur nu vēl pirkt. Atceros, ka arī dienā, kad mums atveda robotiņu, biju skeptisks. Taču jau pavisam drīz domas bija jāmaina. Pēc otrās tīrīšanas reizes sapratu, ka tas aparāts ir spējīgs satīrīt lietas un vietas, ko cilvēkam ir grūti izdarīt. Kad tas aparāts tika mūsu bārkstainajā paklājā, kas nemitīgi pūkojās un vēlās bumbās, pēc tīrīšanas tas bija gandrīz kā „nolaizīts”. Pateicoties mazajai slotiņai un birstītēm, patiešām visas pūkas tiek savāktas – parastais putekļsūcējs to tiešām nespēja paveikt! Un vēl tās kaķa spalvas – savāc tik perfekti. Tiešām super! Tagad jau pats domāju par to, ka jāpērk. Novērtēju, ka tas tiešām ir labs palīgs mājā. Zinot, ka gan mana, gan sievas ikdiena jau tā ir ļoti noslogota, savienojot bērna audzināšanu un darbu, tad vismaz par ikdienas mājas uzkopšanu mums nav jādomā. Iestati taimeri, dodies uz darbu un robots tikmēr izdara visu, kas nepieciešams!”


VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR ROBOTU VEIDIEM UN CENĀM -> ŠEIT


Dalīties.

Atstāt Ziņu