Vārda dienu svin: Andulis, Alnis

Vai tavs darbs liek tev pieņemties svarā?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

u saspringti strādā aptuveni 12 stundas diennaktī. Vai tu spēj šajā grafikā piedomāt pie tā, ko, kā un kad ēd? Tas noteikti ietekmē gan tavu svaru, gan tavu veselību. Īpaši tas attiecas uz sēdoša darba darītājiem. Palūkojies uz šo nevēlamo ēšanas ieradumu sarakstu- vai kāds nav arī tavējais? Atpazīsti to un mēģini mainīt, ieviešot veselīgāku alternatīvu!

Tu izlaid brokastis
Jā, mēs zinām cik svarīgi ir nokļūt darbā laikus, un tu naktī noteikti vēlu esi aizgājusi gulēt. Tev šķiet, ka viss, ko no rīta vari izdarīt, ir iztīrīt zobus un nomazgāt muti. Bet brokastu izlaišana nav pareizais risinājums. Tas noteikti tev nepalīdzē, ja domā par savu figūru. Pētījumi liecina, ka brokastu izlaišana var radīt pārēšanos turpmākās dienas laikā.

Veselīgs padoms: Izvēlies viegli un ātri pagatavojamas brokastis, piemēram, pārslas ar pienu, graudu maize ar biezpienu vai ātri vārāma putra. Bet, ja tu tiešām no rīta uzreiz nespēj neko ieēst, tad nodrošinies, ka brokastis apēd uzreiz, kad esi ieradusies darbā.

Tu pusdieno pārāk vēlu
Vai tev gadās, ka ieilgušu tikšanos vai darba apjoma dēļ, pārcel pusdienas no 13.00 uz 14.00, un pēc tam uz 15.00? tas atkal izraisa svara pieaugumu. Kāpēc ? Tāpēc, ka tavs organisms saņem ziņu, ka tu esi badā, un tāpēc tas rada rezerves, uzglabājot pārtiku ko ēd, kā taukus.

Veselīgs padoms: Tāpat kā tu ieplāno citus svarīgus darbus savas dienas grafikā, atvēli tur laiku arī pusdienu pauzei, aptuveni laikā starp 12.00-13.00.

Tavas maltītes laiks ir pārāk īss
Tev ir nepieciešamas vismaz 20 minūtes, lai ēdod maltīti smadzenes sāk dod signālu, ka esi paēdusi. Ja tavs ēšanas laiks ir pārāk īss, tavs organisms joprojām būs bada režīmā, un jau pēc mirkļa atkal būsi izsalkusi.

Veselīgs padoms: Dodies uz darbu un sāc strādāt dažas minūtes agrāk, lai tu vari rezervēt mazliet ilgāku laiku pusdienām.

Tava maltīte ir pārāk smaga
Kad tev ir iespēja iegādāties parāk smagu un kalorijām bagātu maltīti? Tad, ja paķer līdzi kaut ko skrienot uz darbu (kioskos parasti nebūs nekā īpaši veselīga), vai, ja pusdienosi kafejnīcās. Tas skaidrojams ar to, ka kafejnīcas darīs visu, lai padarītu savu ēdienu garšīgāku. Protams, tu vienmēr vari atrast tādu vietu, kur nopērkams arī veselīgāks ēdiens un ēdiena kvalitāte ir labāka. Tomēr, ja tev ir iespēja pagtavo veselīgas pusdienas mājās un ņem līdzi uz darbu savu ēdienu. Tā vienmēr zināsi ko ēd un varēsi sastādīt savu ēšanas plānu.

Veselīgs padoms: Izvēlies kafejnīcas, kurās iespējams iegādāties veselīgu maltīti vai ņem līdzi savas, mājās gatavotas pusdienas, kur skaidri zini, kadas sastāvdaļas ēdienam ir klāt.

Tu dzer pārāk daudz kafijas
Kafija no rīta, kafija pusdienās un pēcpusdienā, kad uznāk nogurums. Vai tā ir? Kafija var palīdzet būt nomodā, bet cukurs atkal kaitē tavam svaram.

Veselīgs padoms: Patiesībā, bieži vien nogurums un miegs liecina par ūdens trūkumu organismā. Pārliecinies, ka tev pie rokas vai uz galda vienmēr ir ūdens. Un, jo vairāk tu dzersi ūdeni, jo mazāk kafijas tev būs nepieciešams.

Tu pārak ilgi sēdi savā krēslā
Ja tavs darbs prasa, lai tu visu dienu pavadi pie datora, zini, ka tas var būt iemesls tavu gurnu un sēžamvietas apjoma palielināšanai. Un, ļoti iespējams, pēc darba tu jūties pārāk nogurusi, lai pildītu kādus vingrinājumus.

Veselīgs padoms: Centies reizi stundā piecelties no krēsla un izlocīt kājas, rokas un kaklu. Ja tuvumā pie darba vai mājas ir sporta zāle, noteikti to izmanto. Un, neaizmirsti katru ikdienas situāciju, ko vari izmantot – kāp pa kāpnēm, nevis izmanto liftu, centies uz darbu nākt ar kājām utt.

Dalīties.

1 komentārs

  1. par brokastīm piekrītu-jāēd-bet par ātrajām putrām -nē.Var tak vakarā apliet auzu pārslas un no rīta 1-2 minūtes pavārīt-pievienot kādu ogu ,medu vai ievārījumu,par kafejnīcām-dārgi un nav pārliecības ko ēd-var sagatavot dārzeņu salātus,gabaliņu gaļas vai zivs,vakarā-pēc darba-dārzeņu sautējums,piena produkti-labāk maztauku.Dienā pietiekami jādzer ūdens/35ml uz kg svara diennaktī/,nepieciešamas fiziskas kustības

Atstāt Ziņu