Vārda dienu svin: Alfrēds, Madars, Fredis

Vai Latvijā būs viendzimuma laulības?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja rūpīgi sekojam līdzi notikumiem politiskajā vidē, pamanām, ka aktivizējusies biedrība “Mozaīka”, kas aktīvi aizstāv homoseksuālu cilvēku intereses. 16. maijā mediji raksta, ka “Mozaīka” sākusi sarunas ar politiskajām partijām par viendzimuma partnerattiecību reģistrēšanu. Kā ziņo biedrības vadītāja Linda Freimane, apvienība ir izstrādājusi partnerattiecību reģistrēšanas likumprojektu un izmaiņas arī vairākos citos likumos, kurus tas skar, lai ļautu homoseksuāliem pāriem justies sociāli aizsargātiem.

Partijas ne ar kādiem paziņojumiem publiski nav nākušas, kas rada bažas – ko viņi perina. Latvijā viss notiek slepeni un pēkšņi, tādēļ nebūtu nekāds brīnums, ja vienu rītu mēs pamostos un pilnīgi oficiāli saviesīgā pieņemšanā jau piedalītos Latvijas valsts prezidents vai premjerministrs ar kungu.

Iespējams, izsakos pārāk radikāli, taču realitāte nav tālu no tā. Protams, katram cilvēkam, katrai apvienībai un partijai var būt savi viedokļi, pārliecības un darbības pamatojumi, tomēr demokrātiskā valstī, kurā vara pieder tautai, būtu tikai normāli, ja vēlētāji zinātu par pašu ievēlēto partiju attieksmi. Tādēļ aicinu partijas paust savu pašreizējo nostāju attiecībā pret viendzimuma pāru reģistrāciju un ģimenes nozīmi.

Saprotu, ka pašreiz ar “Mozaīku” sarunas uzsākusi tikai apvienība “Vienotība”, taču biedrība noteikti virzīs šo projektu tālāk, izmantojot laiku, kad pie varas esošās partijas ļoti kritiski izturas pret jauno ģimeņu atbalstu – piemēram, mēģinot saglabāt pabalstu griestus.

Man ir cerība, ka Latvijas konservatīvo partiju flangs tomēr būs gana spēcīgs, lai ģimenes, kā sievietes un vīrieša apvienības, vērtību noturētu un līdz ar to nodrošinātu Latvijai nākotni. Ir trīs partijas – Tautas Partija, Nacionālo partiju apvienība, kā arī Pilsoniskā savienība, uz ko ceram. Jā, arī Pilsoniskā savienība ir konservatīvi orientēta un viss apkārt notiekošais liecina, ka viņi tomēr nevēlas pakļauties liberālās un uz visatļautību vērstās Vienotības spiedienam.

Ceru drīzumā sagaidīt stingru partiju nostāju, lai vēlētāji zinātu, kuras no partijām mainījušas savu nostāju attiecībā uz ģimenes vērtību saglabāšanu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu