Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

VAI IR DZĪVE ĀRPUS VIRTUVES?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kāda ir mūsu ikdiena? Rīts, brokastis, trauki, ceļš uz darbu, bērnudārzu, skolu, atgriešanās mājās, vakariņas, trauki. Brīvdienas — rīts, brokastis, trauki, pusdienas, brokastis, trauki, vakariņas, brokastis, trauki….. Un tā visu laiku. Vai esat aizdomājušies cik laika mēs tērējam trauku mazgāšanai? Un rodas orts jautājums — vai esistē cilvēki, kuri traukus nekad nemazgā?

Es varu sadarēt, ka mani vislabāk sapratīs sievietes, kaut gan aptaujātie vīrieši praktiski visi atzinās, ka mazgāt traukus viņiem nepatīk, taču nākas, jo bez tā nevar iztikt.

Vai jūs zinat, kas katru dienu negatīvi ietekmē jūsu ģimenes veselību un galvenais ko jūs ar to varat darīt? Vai jūs esat kādreiz domājuši, kā samazināt saimniecības izdevumus un nostiprināt savu un savas ģimenes veselību?

Ja zinat, tālāk varat nelasīt. Ja vēlaties uzzināt, iepazīstināšu jūs ar dažiem faktiem.

Elementāri saskaitot laiku, ko mēs vidēji tērējam trauku mazgāšanai ikdienā iznāk, ka trauku mazgāšana mums aizņem līdz pat 2 stundām dienā!!!

Trauku daudzums, ko pārmazgā četru cilvēku ģimenes saimniece gada laikā ir mērāmi tūkstošos! Šokējoši fakti — gada laikā vienā ģimenē vidēji tiek pārmazgātas 8000 krūzes, 13000 šķīvju, 18000 nažu, dakšiņu, karošu un vēl neiedomājams skaits katlu, palikņu, pannu, cepešpannu, burciņu, bļodu un dekoratīvo trauku.

Vai varat iedomāties cik liela trauku kaudze tā ir?

Mēs izpētījām, ka visvairāk laika mēs tērējam, lai atmazgātu no traukiem to, ar ko mēs mazgājam traukus! Lai atmazgātu no trauku virsmas trauku mazgājamo līdzekli, mēs tērējam līdz pat 90% no visa trauku mazgāšanas laika. Mēs cītīgi skalojam, jo zinam ka šādi līdzekļi satur ķīmiskas vielas, kuras ir kaitīgas mūsu organismam. Un ak, vai — vienalga trauku mazgājamā līdzekļa plēve paliek uz traukiem, kā rezultātā trauku mazgājamais līdeklis vienalga nonāk mūsu organismā. Veltīgi pūliņi…

Ko jūs par to domājat? Nav labi, vai ne? Uzreizi rodas nākamais jautājums — cik daudz mēs «izdzeram» ķīmiskās vielas gada laikā? Atbildi ir devuši vadošie ķīmiķi un tā ir šokējoša – ½ litrs mazgājamā līdzekļa gada laikā nonāk cilvēka organismā! Kādas tam ir sekas? Pakāpeniski, katru dienu, mēnesi pēc mēneša, gadu no gada indīgās vielas uzkrājas mūsu organismā un kļūst par cēloni dažādam saslimšanam, tai skaitā onkoloģiskajām.

Kā gan lai mēs aizsargājam sevi un savus bērnus? Ko darīt? Minimums ķīmijas mazgājot traukus vai pilnīgi atteikties no trauku mazgājamiem līdzekļiem? Bet ar ko lai mazgā?

Pasaulē jau gadiem tiek meklēti dažādi risinājumi šai problēmai un šobrīd ir izpētīts, ka māte daba mums piedāvā ideālu risinājumu — bambuss. Bambusa šķiedras ir unikālas sava sastāva dēļ — ļoti labi uzsūc taukus un pēc tam viegli skalojas parastā, pat aukstā ūdenī, tās ir antibakretiālas bambusa antiseptisko īpašību dēļ. Neuzsūc smakas, nerūgst, bambusa šķiedrās nevairojas mikrobi, tās ir mīkstas un tai pat laikā gana abrazīvas, lai tiktu galā ar pašiem lielākajiem netīrumiem, nesaskrāpējot mazgājamo virsmu.

No bambusa šobrīd tiek ražoti daudzi izstrādājumi, tai skaitā lupatiņas trauku mazgāšanai. Šāda lupatiņa iztur līdz pat 500 mazgāšanas reizēm, neizsauc alerģiskas reakcijas, ātri žūst un pat pie daudzkārtējas lietošanas saglabā visas savas īpašības.

Bambusa trauku mazgājamā lupatiņa ir iedalīta EKO preču kategorijā, jo šobrīd bambusa šķiedru ražošana ir ekspertu atzīta par vienu ekoloģiskājkajām pasaulē.

Taču esam aizmirsuši par pašu galveno — trauki. Ar bambusa lupatiņu iespējams nomazgāt traukus 2x ātrāk, jo vairs nav nepieciešamības atmazgāt trauku mazgājamo līdzekli, jo BRĪNUMS! – bambusa lupatiņa mazgā traukus BEZ MAZGĀJAMA LĪDZEKĻA!

Vienkārši iedomājieties! Ja jūs varētu mazāk laika un naudas tērēt traukiem, ar ko jūs labprāt nodarbotos?

Cik naudas jūs tērējat mēnesī trauku mazgāšanas līdzekļiem? Jūs pērkat 1-2 vai 3 pudeles līdzekļa? Parēķiniet, kas ir izdevīgak? 2 pudeles ķīmiska līdzekļa vai viena EKO trauku mazgājamā lupatiņa? Kāda ir jūsu atbilde?

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu