Vārda dienu svin: Marija, Marika, Marina

Vai gadiem ir nozīme? Atbild vīrieši

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sabiedrības steriotipi tik ļoti iesakņojušies, ka nereti mums traucē patiesi izbaudīt mūsu pašu dzīvi, arī attiecībās, nereti šo iemeslu dēļ  baidāmies uzsākt jaunas attiecības, jo ko gan par to teiks citi, kā es jutīšos pati un kā jutīsies viņš.

Viņai – 27, viņam- 40. Viņai 35, viņam- 50. Vai attiecības ar šādu vecuma starpību var būt veiksmīgas? Jautājam vīriešiem – kādi, viņuprāt, ir plusi un mīnusi attiecībās, kurās vīrietis ir vecāks par sievieti 10 un vairāk gadus.

Jānis (39)
Es pret šādu situāciju attiecos kā pret auto iegādi. Jauni auto protams ir visādā ziņā forši, bet klasika rullē…neskatoties uz gadiem!  Citi sievietes maina kā autiņus…uz smukākām, jaunākām, utt. Es tomēr esmu nestandarta variants pieturos pie pārbaudītām vērtībām.

Runājot par plusiem, ko tādās attiecībās varētu gūt, vecim tā ir svaiga miesa gultā, jauneklīgs dzīves ritms pašam, lielāka kompresija, jaunas iespējas.  Sieviete savukārt gūst mākulīgāku vīrieti gultā, stabilāku  finansiālo atspaidu, līdzsvarotāku sadzīvē. Mīnusi?  Vecim ir tā, jo cik ta ilgi to smuko gultā izturēsi, ja galvā nekā nav, jo parunaties tomēr arī  ik pa laikam sagribās, kā arī ar gadiem konkurence no jaunāku džeku puses, arī interešu dažādais līmenis, ka ar laiku atsvešina partnerus.   Sievietei mīnusi, viņa nekad nevar zināt kā vecim ar potenci būs rīt un parīt – tātad, nedrošība, kā arī, ja nu šis pavelkas uz vēl jaunāku, kur lai bāž visu to viņa pieredzi un dzīves gudrību?

Ojārs (vīrietis labākajos gados)
Es palikšu pie uzskata, ka līgavas gadiem jābūt līgavaiņa gadu dalījumam ar 2 , rezultātam pieskaitot +9 . Apgriezti  meklējamam vīrietim formula būtu līgavas gadi reizināti ar 2 un no rezultāta atskaitīti -18. Uzskatu šo formulu par universālu, kaut gan no daiļā dzimuma puses bieži skan iebildumi – sevišķi,ja līgava pārkāpusi 35 gadiem. Bet…nevajag gulēt uz ausīm,vai praksē pārlieku ilgi meklēt mīkstāko gultu un eņģeli blakus. Eņģeļu vienkārši nav . Nenoliedzu,ka šo laiku jaunajai audzei ir nopietnas problēmas saskaņā, jeb atbilstībā. Jaunā vīrieša fiziskā veselība vidēji ir daudz sliktāka nekā vidēji jaunai sievietei.Manā jaunībā neko tādu pat iedomāties nevarēja! Ir tendence šim rādītājam vēl pat pasliktināties, kas kļūst par sabiedrībai, ģimenei un morālei bīstamu draudu.Un galvenā nelaime -alkohola un tabakas pārmērības un narkovielas! Bet atcerēsimies,ko teica senie filozofi: “Tikai visgudrākās sievietes klēpis spēs iznēsāt visaugstdzimušāko vīrieti.”

Ar to gribu teikt, ka ne vien 10 bet arī 15 gadus vecāks vīrietis mūsdienās augstskolu beigušai un precībām gatavai jaunuvei,kurai pašai ir 23 būs pašā labumā un drošs, jo savu laiku jaunībā noauļojis kumeļš. Domāju,ka šai vecumā vīrietis atradinās savu nākamo bērnu māti no nelāgajiem mūsdienīgo meiteņu netikumiņiem, kuri arī sakuplo! Mīnusi? Līgavu tēvu dusmas,ka znoti gudrībā neatpaliek. Mātes to uzņem saprātīgāk. Un pat ar znotiņu labprāt paflirtē. Citu trūkumu vienkārši nav. Ir tikai individuāli vīrietim piemītoši, bet jebkuram var būt neatkarīgi no vecuma.

Gunārs (45)
Mana attieksme pret šādu gadu starpību un pat lielāku ir pozitīva! Katrs (katra) izvēlās sev partneri, ko iekāro (iemīl) un viņiem veidojās harmnonija un mīlestība!

Vienīgos mīnusus šāda veida attieciebās, ko varu iedomāites ir, ka vecākais attiecību dalībnieks nomirs pirmais, kas otrai pusei varētu būt sāpīgs pārdzīvojums, bet no tā mēs neesam pasargāts neviens. Vēl pastāv arī iespēja, ka pāris varētu būt nesaprasts no sabiedrības puses.

Pozitīvais ir tas, ka jaunākais partneris kopdzīvē iegūst stabilu un nobiedrušu partneri, kurš jau iemantojis kādu vietu un stāvokli sabiedrībā un stabilitāti dzīvē.

Jāpiebilst, ka mīlestībai jau vecums nekādu lomu nespēlē – visu izšķir jūtas.

Rolands (25)
Mans uzskats, ka attiecības ar lielu vecuma starpību, reti kad izdosies veiksmīgas. Esmu pret tādām. Pirmkārt, jau ir milzīga interešu un vajadzību atšķirība. To var just pat, satiekot 5 gadus vecāku vai jaunāku cilvēku, kur nu vēl ar 10 vai 15 vai vairāk gadu starpību. Saku to tāpēc, ka pašam rados un paziņu lokā ir vairāki piemēri, kad vecis ir 5 līdz pat 10 gadus vecāks. Ne vienas no šīm attiecībām nav īpaši veiksmīgas. Sākumā, pirmos pāris gadus – jā, bet tad nokrīt tās rozā brilles. Ir pāri, kas izšķīrušies pēc tam, bet mana tante visu mūžu tā arī nodzīvoja diezgan vēsās attiecībās ar savu krietni vecāko vīru. Tad, kad viņai bija 40 un gribējās vēl iet uz ballēm, viņam bija jau 50 un gribējās vien dārzā sēdēt.

Plusi? Es pat nezinu. Nu sievietei varbūt sākumā ir pluss, ka vecāks vīrietis iespējams vairāk pelna, jo dzīvē sevi jau ir atradis un realizējies. Vīrietim- jaunāka, tvirtāka miesa.
Mīnusi ir tās pašas interešu atšķirības, arī draugu loku atšķirības. Varētu būt sarežģīti iekļauties viena otra draugu pulkā.

Zigmunds (28)
Tas ir normāli, kaut gan sieviete iespējams meklē dzīvē stabilitāti, tādēļ izvēlās sev vecāku vīrieti. Vīrietim vispār nekādu problēmu, jo ar jaunāku sievieti pats sāk justies jaunāks, pašvērtējums kļūst augstāks, ka tik jauns skuķis viņā ieskatījies.

Pozitīvais tādās attiecībās ir tas, ka vīrietis skuķēnu var izveidot tādu, kādu vēlas sev līdzās redzēt ideālu sievieti – tā teikt izaudzināt pēc sava prāta. Pastāv gan risks, ka vēlāk šī pati sieviete viņu pametīs, ja vīrietis aizmirsīs, ka jākopj sevi, attiecības un jāturpina rūpēties par savu sievieti, bet tas jau būtu jāatcerās jebkurās attiecībās, ne tikai, ja ir lielu gadu starpība.

Ingus (30)
Neredzu, ka tur varētu būt kāda problēma. Kāda gan nozīme cik kuram gadu? Ir nācies sastapt sievietes, kas nemaz neatbilst savam vecumam, ne tik daudz izskata ziņā, bet tieši prāta spēju. Sievietes jau arī nobriest ātrāk kā vīrieši.

Pie plusiem noteikti jāatzīmē, ka vecāks vīrietis ir lielāks atbalsts savai sievietei, jo vairs nesastrādās tās muļķības, ko izdarītu viņas vienaudži. Tomēr mīnuss ir tas, ka var pastāvēt krasi atšķirīgas intereses un dzīves uztvere kā tāda, tomēr visur ir izņēmumi.

 

Secinājums:
Godīgi sakot, mani pārsteidza viņu domas, es biju pārliecināta, ka uz jaunāku sievieti vīrietis raugās savādāk, uz tādu kā labu seksa objektu, bet izrādās, ka nē – viņi saskata iespēju sev izaudzināt ideālu sievieti. Redz kā …

 


Dalīties.

Atstāt Ziņu