Vārda dienu svin: Leonīds, Leonīda

Uzturs slaidam viduklim

Pinterest LinkedIn Tumblr +

eļā uz slaidu vidukli, labu veselību un pašsajūtu, kā arī brīnišķīgu izskatu, kā sabiedrotie jāņem veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes. Fiziskās aktivitātes un veselīgs, pārdomāts uzturs ir galvenie ieroči, pie kuriem jāķeras, lai sasniegtu kāroto mērķi – slaidu vidukli.

Uzturs ir saistīts ar mūsu ikdienas paradumiem, kurus mainīt nav viegli, bet pavasarī, kad viss mostas arī mums ir vieglāk sevi atmodināt un ieviest ikdienā korekcijas, tādēļ piedāvāju dažus padomus vieglākam startam.


Uztura dienasgrāmata
Lai sāktu ieviest korekcijas savos uztura paradumos, ir jāatklāj vājās vietas. To palīdzēs izdarīt uztura dienasgrāmata, kurā tiek ierakstīti visi apēstie produkti, laiki, kad tie tiek ēsti un vismaz aptuvenais daudzums. Pēc tam kritiski paskatoties uz pierakstīto var izvērtēt, ko vajadzēja ēst un ko nē, ka arī aprēķināt uzņemto kaloriju daudzumu.

Dzer ūdeni!
Veselīgs dzīvesveids nav iedomājams bez pietiekamas šķidruma uzņemšanas. Protams, ja vēlamies iegūt slaidu vidukli, ar ūdeni ir jādraudzējas. Ieteikums, izdzer glāzi ūdens ik reizi, kad sagribas ēst, kā arī pirms katras ēdienreizes. Ēšanas laikā gan dzert nevajag.

Samazini sāls daudzumu!
Sāls apgādā mūs ar nātriju, kas ir organismam nepieciešama minerālviela, tomēr lielākā daļa cilvēku sāli apēd pārāk daudz. Tas var radīt veselības problēmas, veicināt slimību attīstību, kā arī aizturēt lieko ūdeni organismā, kas liek mums justies un izskatīties slikti. Lieko centimetru zaudēšana nav iedomājama bez sāls ierobežošanas. Gatavojot nepievieno sāli, izvēlies daudzveidīgas garšvielas, ķiplokus, zaļumus. Uzmanies no sāļajiem produktiem, daudz sāli satur gaļas un zivju izstrādājumi, kā desas, konservi, kūpinājumi, arī siers, maize, našķi, piemēram, čipsi, sālītie riekstiņi, cepumi.

Samazini porcijas!
Samazinot apēstā ēdiena porcijas, samazināsies arī uzņemto kaloriju daudzums. Labāk ēst biežāk, bet mazākām porcijām.

Draudzējies ar dārzeņiem!
Turpmāk dārzeņiem jākļūst par Tava uztura labāko draugu. Tie ir nabadzīgi kaloriju ziņā, bet satur daudz vērtīgus vitamīnus, minerālvielas un šķiedrvielas. Svaigiem vai termiski apstrādātiem dārzeņiem jāaizņem vismaz puse no Tava šķīvja.

Ēd olbaltumvielas!
Olbaltumvielas ir mūsu organisma uzbūves pamatelements, tās nepieciešamas muskuļu veidošanai. Ja vēlies iekustināt vielmaiņu un iegūt vingru un sportisku ķermeni, ēd olbaltumvielām bagātus produktus. Izvēlies olu baltumus, liesu gaļu, zivis, liesus piena produktus un pākšaugus.

Ēd brokastis!
Ja vēlies samazināt svaru, no rīta nepamet māju neēdusi. Pētījumos ir pierādīts, ka cilvēki, kuri neēd brokastis dienas laikā apēd vairāk nekā tie, kuri ēd brokastis. Sāc rītu ar silta ūdens vai vieglas zāļu tējas glāzi, brokastīs baudi augļus un pilngraudu produktus, piemēram, pilngraudu auzu pārslu putru ar augļiem vai ogām, vai pilngraudu maizi ar liesu sieru, vai vājpiena biezpienu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu