Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Emerita

Uzdāvini savam mājoklim jaunu elpu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šis ir īstais laiks jauniem notikumiem Tavā dzīvē. Un kādēļ, lai šāds notikums nebūtu veco, savu laiku nokalpojušo mēbeļu nomaiņa pret jaunām un tavam prātam tīkamām? Šis raksts tapis sadarbībā ar  mēbeļu ražotājiem – ģimenes uzņēmumu SIA “BITMAN”, kas jau vienpadsmit gadus ražo bērnistabu, viesistabu, guļamistabu, vannasistabu un virtuvju mēbeles. “Mēs strādājam ar saukli: mēbeles laimīgiem cilvēkiem, jo neskatoties ne uz ko, tieši tāds – pozitīvs, ir arī mūsu skatījums uz dzīvi. Arvien meklējam jaunus, interesantus un tajā pat laikā praktiskus mēbeļu risinājumus, kā, piemēram, trīs vienā – gulta, galds un plauktu sistēma. Mums pašiem ir gandarījums, ka klienti novērtē šo radošo pieeju un mēbeļu kalpošanas ilgumu.” Uzņēmuma dizainere Aiga Bitmane dalās savā pieredzē un idejās, kā veiksmīgāk piemērot savām vajadzībām dažādus mēbeļu risinājumus.

Sāc ar mazāko – veco plauktu nomaiņu. Šobrīd aktuāli moderni risinājumi, dažādu, interesantu formu plaukti un skapīšu sistēmas, kas sevī apvieno dizainu, funkcionalitāti un kvalitāti. Dažādas plauktu sistēmas var kalpot arī telpas sadalīšanai vai norobežošanai (piemērus un citus risinājumus skaties galerijā). Nestandarta plauktu izvietošana telpā padarīs to mūsdienīgāku, nezaudējot praktiskumu.

Ja istaba, kas visvairāk “alkst” pārmaiņas ir bērnistaba, pievērs uzmanību jauniem un mūsdienīgiem risinājumiem mazām telpām. Tev vairs nav nepieciešams piepildīt bērnistabu ar mēbelēm, tādējādi samazinot brīvo telpas platību. Labi risinājumi ir trīs vienā, jeb gultas, galda un plauktu apvienojums. Šis ir viens no Latvijā jaunākajiem piedāvājumiem mazām bērnistabām. Neizlaistā stāvoklī šī mēbele ir rakstāmgalds ar plauktiem grāmatām, bet ar vienkāršām kustībām to var pārvērst gultā. Tava bērna ieguvums – priekšmeti, tajā skaitā arī dators, transformēšanas laikā var palikt uz galda. Ar speciālām sistēmām galda virsma tiek nolaista zemāk, joprojām esot horizontālā stāvoklī. Tavs ieguvums – allaž saklāta bērna gulta. Turklāt tai nav nepieciešama veļas kaste, jo gultasveļa var palikt uz tās. Lai spilvens un sega nenokristu, gultasveļu piesprādzē pie matrača ar speciāli tam paredzētām gumijām (līdzīgi kā uz kuģa). To visu bērns var vienkārši un ātri izdarīt pats. Pie šādas gultas var pieskaņot drēbju skapi, atvilktņu bloku, augšējos plauktus var veidot slēgtus. Arī matračus iespējams piemērot dažādos platumos.

Bet, ja prāts “prasās” uz lielākām pārmaiņām – padomā par jaunu virtuves iekārtu un tu būsi pārsteigta kā mainīsies tavas virtuves izskats un iespējams, pat tava vēlme gatavot. Virtuves mēbeļu risinājumi ir tik dažādi, cik dažādas esam mēs. Aiga Bitmane iesaka vispirms apdomāt savas vēlmes un iespējas – kāda ir vīzija kādai jābūt Tavai virtuvei, kāda ir telpa (liela, maza, apvienota ar viesistabu vai atsevišķa), kādu noskaņu (krāsas, materiāls, forma) vēlies radīt, kādas funkcijas tavai virtuvei būtu jāpilda. Lai to visu realizētu būs jāsāk ar skici. Tās izveidei tev būs nepieciešams telpas plāns, jāzin telpas izmēri un precīza komunikāciju atrašanās vieta. Visi šie parametri ietekmēs tavas virtuves izskatu. “Kā mēbeļu dizainere strādāju jau 11 gadus. Parasti klienti pie manis ierodas apzinājuši savas vēlmes. Es tās uzklausu un iesaku uzlabojumus, ja tādi nepieciešami. Dodos arī pie klienta uz mājām, lai veiktu precīzus mērījumus un izstrādātu individuālu projektu pēc klienta vēlmēm. Šo darba gadu laikā esmu uzkrājusi zināšanas un pieredzi kā erganomiskāk izvietot mēbeles virtuvē, lai tajā būtu parocīgi strādāt.” Aiga skaidro, ka ergonomiskā virtuvē svarīga ir ledusskapja, plīts un izlietnes atrašanās vieta. No ledusskapja izņem produktu, nomazgā un liek gatavoties. Tādēļ šīm lietām būtu jāatrodas tādā secībā, neskatoties uz to vai tās izvietotas pie vienas vai divām sienām. Lai ērtāk darboties, starp tām nepieciešama darba virsma. Tāpat vēlams aprīkot virtuves atvilktnes ar pašievelkošiem un bremzējošiem mehānismiem. Līdz ar to atvilktne aizvērsies viegli un klusi. Labs risinājums ir atkritumu spaiņa ievietošana tam paredzētā atvilktnē zem izlietnes, kas atvieglos darbu, piemēram, mizojot kartupeļus (attēls Nr. 9). Arī virtuves stūris mūsdienās var tikt veiksmīgi izmantots, tajā iebūvējot “karuseli”(attēls Nr. 10), kur ērti novietot katlus un lielas bļodas. Karuselis ir viegli grozāms, tādējādi tajā esošie trauki ir pārskatāmi. “Mans ieteikums, aprīkot augšējos skapīšus ar mehānismu, kas tā durvis paceļ uz augšu un nofiksē (attēli Nr.11 un 12), jo tādējādi tās netraucēs darboties telpā.” Aiga uzsver, ka liela nozīme ir  mehānismu un izejmateriālu, kā arī to apstrādes kvalitātei. “Es strādāju ar Vācijā ražotiem materiāliem, kas ir pierādījuši savu labo kvalitāti. Tāpat lielāku uzmanību vajadzētu pievērst tieši materiālu izcelsmei, maliņu apstrādei no kā ir atkarīgs mēbeles kalpošanas ilgums.”

Bet lai telpa mainītu savu izskatu, dažreiz pietiek tikai ar mazumiņu. Mājīgumu vari radīt nomainot lampu. Bet, piemēram, izvēloties bīdāmās durvis ar savu aplikāciju – foto vai zīmējumu (attēls Nr. 13), telpu vari padarīt īpašu. Šie ir tikai daži ieteikumi, jaunām pārmaiņām, uzzināt ko vairāk un apskatīt arī citus mēbeļu projektus vari uzņēmuma mājaslapā www.bitman.lv, ar uzņēmuma dizaineri Aigu Bitmani vari arī sazvanīties pa tālruni 26460588.

Lai Tev priecīgi un idejām bagāti svētki!

 

Dalīties.

3 komentāru

  1. Redzēju vienā TV raidijumā, kur šīs mēbeles rādīja, jau tad nodomāju, cik forši risinājumi. Dzīvoju dzīvoklī un vietas vienmēr ir par maz! Super malači latvieši, ka ko tādu izdomājuši un ražo!

Atstāt Ziņu