Vārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Uz ekrāniem godalgotā filma- ‘Dzīvības koks’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šī gada Kannu kinofestivāla apzeltītā režisora Terensa Malika sajūtu drāma „Dzīvības koks” ar  spilgto aktieru sastāvu – Bredu Pitu, Šonu Penu un Džesiku Šestēnu – pavisam drīz būs redzama Latvijas kinoteātros. Filma ir par augsto poētikas un personīgā līdzpārdzīvojuma izjūtu, kas no pietuvinātās ikdienas nemanāmi pāriet daudz plašākos, teju kosmiskos apmēros.

Drāmā „Dzīvības koks” ietverts vienas ģimenes stāsts, kas apaug ar universāliem un šķietami neatbildamiem jautājumiem par eksistenci un dabas un cilvēka harmonisko līdzāspastāvēšanu. Notverta dēla atmiņās, pagātne kļūst par klātesošu parādību arī šodien, liekot apjukt mūsdienu pasaules steigā un pazaudēties tās skarbajā vienkāršībā.

Galvenās lomas aktieris Breds Pits norāda, ka šī filma viņam ir kā ceļojums uz bērnību. „Es izaugu kristīgā atmosfērā. Kamēr es augu, es uzdevu jautājumus, taču atbildes mani neapmierināja. Un pēc tam tu izaudz līdz tam vecumam, kad sāc apzināties dzīves īsumu. Tu saproti, ka nomirsi, ka nomirs tavi tuvinieki un radi. Kāds aiziet ātrāk, kāds vēlāk,” savas domas par filmas būtību skaidro Breds Pits.

Filmas režisors Terenss Maliks tiek uzskatīts par vienu no oriģinālākajiem amerikāņu kino autoriem, kurš uzņēmis tādas filmas kā “Badlands”, “Days of Heaven” un “The Thin Red Line”. Terenss Maliks dzimis 1943. gadā ASV Ilinoisas štatā un savā dzimtenē jau šobrīd tiek uzskatīts par dzīvu amerikāņu kino leģendu. Kopš filmas „Neauglīgās zemes”, kas bija režisora debija pilnmetrāžas kino, Malika „Debesu dienas” ieguvušas Kannu godalgu, savukārt filma „Tievā sarkanā līnija” izpelnījusies Berlīnes Zelta lāci.

Prestižā FIPRESCI balva tika pasniegta 16. septembrī, ar filmu „Dzīvības koks” atklājot Starptautisko Sansebastianas kino festivālu Spānijā, savukārt septembrī Malika filma bija skatāma „Arsenāla” Vakara filmu programmā līdzās Parīzes bohēmas luteklim Vudijam Allenam – filma „Pusnakts Parīzē” – un neierasti pieklusinātajai Gasa Van Santa drāmai „Nenogurdināmā”. Sākot ar 30. septembri filma būs redzama Latvijas kinoteātros.

Informācija par filmu:

Oriģinālais nosaukums: „Dzīvības koks” (Tree of Life)

Žanrs: drāma

Režisors: Terenss Maliks

Lomās: Breds Pits, Šons Pens un Džesika Šestēna

Gads: ASV (2011)

Pirmizrāde Latvijā: 30.09.2011

Dalīties.

Atstāt Ziņu