Vārda dienu svin: Daumants, Druvvaldis

Ūdens – neatsverams ceļā uz slaidumu un skaistumu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja tu vēlies notievēt, tad ūdens ir tavs lielākais palīgs ceļā uz slaidumu. Patiesībā- ikvienam no mums, pat tiem, kas neievēro diētas, ja vēlamies būs veseli un skaisti, ik dienu nepieciešams dzert pietiekamā daudzumā tīra ūdens. Nevis jebkādu šķidrumu- tēju, sulu, limonādi, kafiju, bet tieši tīru avota ūdeni.

Cik daudz ūdens dzert?
Rēķini pēc formulas, ka astoņas glāzes dienā nepieciešamas cilvēkam, kas sver 64 kilogramus. Lai noteiktu, cik daudz ūdens tev nepieciešams, izdali savu svaru ar 32 (piemērs- 64_32= 2 litri)
Taču, ja daudz kusties, sporto, svīsti utt. ūdens nepieciešams vairāk.

Kad dzert?
Ūdens daudzums jāsadala vienmērīgi visas dienas garumā. Nav labi darīts, ja vakarā atnākot mājās nu izdzer veselu litra ūdens pudeli.
Izdzer glāzi ūdens no rīta, kad tikko esi pamodusies, glāzi- pirms katras maltītes (nevis pēc) un, protams, dzer, kad jūties izslāpusi. Speciālisti iesaka ūdeni padzerties arī tad, kad esi izsalkusi – jo bieži vien, nemākot ieklausīties savā organismā, mēs slāpes pārprotam un iztulkojam kā izsalkumu. Tātad pirms ķeries klāt našķiem- padzeries un tad domā par veselīgu maltīti.

Ja negaršo…
Jā, diemžēl bieži dzirdēts attaisnojums (nu jau īpaši pie limonādēm pieradušo jauniešu vidū)- “Bet es nevaru iedzert pliku ūdeni! Negaršo!”
Ja tev tīru ūdeni grūti iedzert, bagātini tā garšu ar citrona vai laima šķēlīti, citi ūdenim pievieno gurķu šķēlītes vai mētru lapiņas svaigumam.

Ne viss, kas šķidrs, ir ūdens
Alkoholiskie dzērieni organismam atņem šķidrumu, tiem ir urīndzenošs efekts. Pēc to lietošanas noteikti jāpadzer vairāk ūdens. Tāpat arī pēc tasītes kafijas vai melnās tējas nepieciešams iedzert tādu pašu daudzumu ūdens.

Īpaši tievētājām – ūdens neatsveramā loma ceļā uz slaidumu
Ja nedzersi pietiekamā daudzumā ūdens, tad, piedod, bet kļūt slaidai ir bezcerīgi. Ūdens ir izšķirošs faktors drošai un stabilai svara zaudēšanai.

* Ūdens ir dabisks apetītes nomācējs. Tas, kurš dzer ūdeni, piepilda kuņģi, bet ūdens atšķaida kuņģa skābi. Pārāk liela kuņģa skābes koncentrācija izraisa izsalkuma sajūtu.
* Ūdens izvada toksīnus, kas rodas diētas un vingrojumu laikā un atjauno šajā laikā zaudēto šķidruma līmeni.
* Ūdens palīdz uzturēt veselīgu ādu un muskuļu tonusu, ieeļļo un amortizē locītavas, aizsargājot mugurkaulu no bojājumiem
* Ūdens uzlabo un uztur asins un limfas cirkulāciju, kas nepieciešama veselīgai gremošanai un orgānu darbībai
* Piedalās barības pārstrādē un uzsūkšanā, skābekļa un barības vielu pārnešanā uz šūnām.
* Ūdens piedalās ikvienā organisma ķīmiskajā un enzīmu reakcijā, ķermeņa šķidrumu un asins cirkulācijā, ūdens uzlabo vielmaiņu.

Lieliskie labumi, ko iegūsi, ja dzersi pietiekami ūdens:
* uzlabosies sejas āda;
* būs vairāk enerģijas un labāk darbosies domāšana;
* kļūsi slaidāka;
* labāk darbosies gremošanas sistēma;
* būs ciešāks miegs;
* iegūsi mirdzošākas acis;
* nesāpēs locītavas;
* neveidosies žultsakmeņi;
* vieglāk tiksi vaļā no stresa;
* attīrīsies organisms.

 

Rakstā izmantoti materiāli no LA tematiskās avīzes “Dabiskā skaistumkopšana”

Dalīties.

5 komentāru

 1. Laura Caune on

  Cik zīmīgi – dīvainā kārtā šodien iedomājos, ka veselības labā, vajadzētu atsākt regulāri dzert ūdeni. Un re, tieši raksts, kurš apstipirnāja un paspilgtināja manu labo nodomu! Jau dodos uz veikalu pēc ūdens 🙂 un brīvdienās noteikti pēc avota ūdens 🙂

 2. Līga Rozentāle on

  Es vispār brīnos, kad sarunā kāds pasaka- es nedzeru ūdeni! Kā var nedzert? Ne no kā cita padzerties jau tā īsti nevar. Vēl brīnos par to, ka daudzi uzskata kafiju un sulas, limonādes par alternatīvu ūdenim- ja uzņem 2 litrus kolas, tad šķidrums uzņemts. Nav jau tā gan. Iedomājos, cik daudz cukura nāk līdzi tiem 2 litriem kolas- vismaz kādas 2 glāzes.

 3. Laura Caune on

  Vienīgais, ko es pielīdzīnu ūdens uzņemšanai organismā, ir dabīgās zāļu tējas 🙂 man pat liekas, ka tas ir ūdens ar bonusiņu 😀

 4. jautrīte on

  nesen portālā medicine lv.lasīju zinātniski pamatotu rakstu,ka uz 1kg ķermeņa svara vajag 35 ml ūdens,liekas jau daudz

 5. jautrīte, jā, kad slimoju, 3 mēnešu laikā nometu 9 kg, dzerot dienā lielu daudzumu ūdens, nu tas gan bija apm. 5 litri, man tas būtu bijis apm 3 litri pēc šiem aprēķiniem. Pēc šiem rezultātiem sāku pētīt par ūdens ietekmi un uzdūros tevis minētajai domai par 30-35 ml uz kg. laikam jau strādā 🙂

Atstāt Ziņu