Vārda dienu svin: Daila, Veronika, Dominiks

Traips uz paklāja vai dīvāna. Ko darīt?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kafijas krūze, vīna glāze un citi trauki, noteikti pilni ar krāsainu šķidrumu, kā likums ir tie, kas mēdz apgāzties un izlīt uz gaiša paklāja vai dīvāna. Nu, kāpēc gan kādreiz vienkārša ūdens glāze nevarētu izlīt? – pie sevis tad pukojamies. Lai nu paliek Mērfija likumi! Jāķeras klāt pie traipa tīrīšanas!

Visbūtiskākais ir ķerties pie traipa tīrīšanas tūlīt! Ja gaidīsi, kad tas būs iesūcies, var būt jau par vēlu! Jo ātrāk sāksi tīrīšanu, jo labāks būs rezultāts. Arī, ja negadījums noticis viesību laikā, uzreiz savāc lieko šķidurmu un uz pleķa izkaisi sāli vai citronskābi, kas lieliski uzsūc mitrumu.

Kafijas traips uz paklāja vai mīkstajām mēbelēm
Vispirms ar lupatu vai salveti nosusina mitrumu. Ar putekļu sūcēju uzsūc kafijas biezumus, ja tādi bijuši. Ar paklāju tīrīšanas līdzeklī samērcētu sūkli ar apļveida kustībām uzmanīgi mazgā notraipīto vietu, cenšoties lietot tikai putas, lai izvairītos no papildu mitruma.

Vīna traips
Ar salvetēm piespiežot (neberžot!) nosusina paklāju.

Traipu apkaisa ar citronskābi vai sāli un ļauj ievilkties. Uzputo paklāju tīrīšanas līdzekli un apļveida kustībām ar sūkli mazgā traipu. Īpaši netīru vietu paberž ar suku. Ja traips tomēr nav pazudis, to atkārtoti apber ar sāli vai citronskābi, ļauj ievilkties un tad izsūc ar putekļu sūcēju.

Kūkas traips
Vispirms uzmanīgi uzlasa kūkas gabaliņus, cenšoties nesaspiest ogas un augļus, kas var radīt papildus problēmas. Ar paklāju tīrīšanas līdzekļa putās samērcētu sūkli uzmanīgi mazgā netīro vietu. Ja traips nav pazudis, atkārtoti apkaisa ar sāli vai citronskābi, ļauj iesūkties un tīra vēlreiz.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu