Vārda dienu svin: Elfrīda, Sintija, Sindija

Top izrāde-projekts ‘Tetovētā roze’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

5. oktobrī Dailes teātra Mazajā zālē pirmoreiz tiks rādīta izrāde-projekts „Tetovētā roze” – Tenesija Viljamsa komiskā traģēdija, ko iestudē režisors Jurijs Djakonovs.  Projekts top, Dailes teātrim sadarbojoties ar Teātra attīstības apvienību „Daile”.

„Tetovētā roze” (1951) tiek uzskatīta par visoptimistiskāko Tenesija Viljamsa lugu, un tā saņēmusi arī prestižo Tonija balvu kā gada labākā luga. Īsta mīlestība (iedomāta vai reāla), patiess skaistums (īsts vai izsapņots), ticība ideāliem (vispāratzītiem vai saviem) un vientuļas sievietes cīņa par savu laimi. Vai īsta mīlestība ir spējīga pastāvēt? Kas no notiekošā ir reāls un kas ir uztveres izspēlēts grotesks joks? Vai tiešām ir kāds, kam labāk par jums ir zināms, kas ir patiesība un kādiem ir jābūt cilvēka ideāliem? Un vai mūsdienās vispār ideāli ir nepieciešami?
Topošajā izrādē spēlēs aktrises Karīna Tatarinova un Maija Doveika, kā arī Dailes teātra aktieri Aldis Siliņš un Gints Andžāns. Režisors Jurijs Djakonovs radošajā komandā aicinājis scenogrāfu Eināru Timmu, horeogrāfi Kristīni Vismani, kostīmu mākslinieci Jeļenu Pavļenko un gaismu mākslinieci Martu Lauri.

Šī projekta mērķis ir radīt platformu, uz kā bāzes sadarbībā ar Dailes teātri būtu iespējams veidot izrādes, to izveidē piesaistot aktierus un režisorus no citiem Latvijas teātriem un ārvalstīm. Izrāde-projekts „Tetovētā roze” iecerēta kā pirmā vairāku starpnozaru sadarbības projektu sērijā, kur katra izrāde ir patstāvīgs un dzīvotspējīgs produkts, vienlaikus radot platformu nākamajiem projektiem.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu