Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Top iestudējums par ilgām – Ka tavu tēti!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

19.februārī Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos jaunās režisores Lauras Grozas iestudētais serbu dramaturģes Milenas Bogavacas stāsts par ilgām „Ka tavu tēti!”.

Šis stāsts ir savā sarežģītībā vienkāršs un komismā nopietns, vēstot par paaudžu mūžsenajiem kariem un vienaudžu nežēlīgo sāncensību. Lugas „Siseņi” autores Biļanas Srbļanovičas skolniece, jaunā serbu dramaturģe Milena Bogavaca runā skaudri un atmaskojoši, bet arī intīmi un skaisti. Nenosūtītas un nesaņemtas vēstules, kuru adresāts dzīvo vien atmiņās. Sapņi, kas vienmēr piepildās par vēlu…

Attiecību skarbums, vides lakonisms, valodas bravūra – tas viss iestudējumā raksturo mūžseno stāstu par bērnu attiecībām ar saviem vecākiem, par ģimeni kā vienīgo iespējamo patvērumu nestabilā pasaulē.

Režisore Laura Groza, kura ir arī lugas tulkojuma autore, izrādi veido kopā ar scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Ievu Kauliņu, kustību konsultanti Ingu Raudingu un gaismu mākslinieku Mārtiņu Kudiņu. Izrādē spēlēs Anete Krasovska (Mazais), Dainis Grūbe (Bane), Lauris Subatnieks (Filips, narkodīleris), Lilita Ozoliņa (Marina, alkoholiķe), Kristīne Nevarauska (Aja, prostitūta), Ieva Pļavniece (Ksenija, kasiere), Intars Rešetins (Melnais), Jānis Paukštello (Pastnieks) un Marīna Janaus (Sociālā darbiniece).

Laura Groza stāsta: „Interesanti, ka, lai arī lugas fons ir pēckara periods Serbijā, Belgradā, kas mums, iespējams, neraisa konkrētas asociācijas un spēju identificēties, lugā dominē absolūti vispārcilvēciskas lietas, kas ir atpazīstamas neatkarīgi no tautības, mentalitātes, rases, reliģiskās piederības. Ja ar labklājību nesaprotam vienīgi kaut kādu ārēju luksu, tad, manuprāt, lugas varoņi savu labklājību un cerību rod ticībā cilvēkam. Cilvēkam saprātīgajam.”

Biļetes uz izrādi nopērkamas Dailes teātra un Biļešu paradīze kasēs.

Dalīties.

Atstāt Ziņu