Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Testējam vērtīgos un dabiskos hidrolātus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

idrolātu sinonīmi ir arī hidrosoli, ziedūdeņi, augu destilāti. Tie ir no augiem gatavoti ūdeņi, kas gatavoti, ūdens tvaikam ejot caur augiem, savācot no auga vērtīgās vielas (ēteriskās eļļas, vitamīnus, minerālvielas, organiskās skābes), tālāk šim vērtīgajam tvaikam ejot caur dzesēšanas sistēmu, tas kondensējas, iegūstot atkal šķidru stāvokli. Šie savāktie vērtīgie tvaiki arī ir hidrolāts. Tas, no kāda auga tiek gatavots hidrolāts arī nosaka to, kādas īpašības tam piemitīs. Bet visiem hidrolātiem ir īpaši mitrinoša iedarbība, kā arī viegli skāba vide, kas ļoti labvēlīgi iedarbojas uz ādu un matiem, normalizējot ādas pH pēc mazgāšanas.

Hidrolātus var lietot tīrā, nešķaidītā veidā uz sejas un matiem kā ikdienas toniku, ādas tīrīšanai, kompresēm un atsvaidzināšanai, kā arī pievienot pašgatavotas kosmētikas sastāvā (krēmiem, maskām, želejām).

Arī mēs, SievietesPasaules.lv meitenes, uz savas ādas izmēģinājām dažādus hidrolātu veidus no Graenn. Kā mums patika un kādas ir mūsu atsauksmes? Lasi un uzzini.

Līga Ozoliņa: Kumelīšu hidrolāts
Lasot par dažādo Graenn hidrolātu pielietojumu, mani uzrunāja iespēja izmantot tos acu kompresēm. Ņemot vērā, ka ikdienā ļoti daudz laika pavadu pie datora un mājās ir mazs bērns, kas joprojām „diriģē” to, cik daudz un labi var izgulēties, lieki piebilst, ka acis nogurst un arī āda bieži nav tik spirgta, kā gribētos.

Graenn pārstāve ieteica izvēlēties kumelīšu hidrolātu (acu kompresēm var izmantot arī aveņu un gurķu-piparmētru hidrolātu), jo to var izmantot ne tikai kompresēm, bet arī sejas kopšanai kā toniku, kas piemērots jebkuram ādas tipam.

Es izmēģināju lietot abiem mērķiem. Patika. Patika arī vieglā kumelīšu smarža. Pēc sejas notīrīšanas bija sajūta, ka āda ir izlīdzināta un nostiprināta, turklāt tā kļuva ļoti, ļoti maiga – sajūtas vienreizējas. Mēģināju ar šo līdzekli apstrādāt arī apsārtušu ādiņu bērnam – nekādas alerģiskas reakcijas nenovēroju (domāju, ka šī varētu būt pat tāda sliņķu alternatīva kumelīšu uzlējumu vārīšanai bērna apmazgāšanai).   

Manuprāt arī hidrolāta iepakojums ir ļot veiksmīgi atrisināts. Tam ir dozators, kas palīdz uzsmidzināt uz vates nepieciešamo daudzumu līdzekļa. Patīk, ka dozatoram ir „fiksators” jeb maza klapīte, ko uzliekot nav iespējams izsmidzināt līdzekli – noteikti novērtēs mazu bērnu mammas.

Annija Goldberga: Gurķu-piparmētru hidrolāts
Man ļoti patīk lutināt savu ķermeni ar dabiskām lietām un izstrādājumiem, tādēļ priecājos par iespēju notestēt hidrolātu, kaut arī līdz šim nebiju pat dzirdējusi par tādu lietu. Gurķu – piparmētru hidrolāts izmantojams kā sejas toniks ar atsvaidzinošu un savelkošu efektu. Tas patiešām ir atsvaidzinošs un arī savelkošs, vasarā to noteikti lietošu karstās dienās, šobrīd lietoju to no rīta, sejas un dekoltē mundrumam.

Smarža ir visai neitrāla, nedaudz jūtams gurķis, ir sajūta, it kā esmu uzlikusi dabisku gurķa masku, kas patiesībā tā laikam arī sanāk 🙂

Iepakojums ir ērti lietojams, izsmidzināms mazās devās, tādēļ neizsmidzināsi par daudz, ja to nevēlēsies. Pudelīte ir caurspīdīga, tāpēc vari sekot līdz, cik daudz līdzekļa vēl atlicis.

Tā kā tas paredzēts sausai sejas ādai, prasītos, lai tas būtu nedaudz vairāk mitrinošs, bet savelkošs efekts ir jūtams, kas noderēs sievietēm, kuras vēlas stiprināt sejas ādu.

Zane Zvejniece: Nātru hidrolāts
Šis hidrolāts, kas īpaši piemērots matiem un galvas ādai man bija jauns atklājums. Mani mati ir lokaini un mēdz mitrā laikā pūkoties, bet lielākā problēma – izkrišana, tāpēc gribēju redzēt, ko maniem matiem varētu dot šis līdzeklis.
Pirmajā reizē, patiesībā, likās, ka mati palikuši grūtāk ķemmējami un sausāki. Taču jau otrajā reizē un, patiesībā, arī jau nākamajā dienā pēc pirmās reizes, domas mainīju. Mati vienkārši kļuvusi tādi kā savāktāki, pilnīgāki un šķiet, veselīgāki.
Par to, vai hidrolāts veicina matu augšanu nevaru vēl spriest, jāskatās pēc laiciņa:)

Līga Rozentāle: Pelašķu hidrolāts
Graenn mājaslapā norādīts, ka pelašķu hidrolāts ir piemērots iekaisušai un jutīgai ādai, tam piemīt pretiekaisuma, antibakteriālas un antiseptiskas, ādu atjaunojošas, kā arī nomierinošas īpašības. Tas esot īpaši piemērots vīriešiem pēc skūšanās un sakairinātas ādas nomierināšanai un dziedēšanai.  Tādēļ to izmēģināju ne vien es pati, bet arī mans vīrs.
Viņam ir jutīga āda, un pēc skūšanās tā bieži mēdz iekaist. Pozitīvu efektu viņš ievēroja jau tūlīt pēc pirmās lietošanas reizes – nebija ne apsārtumu, ne pumpiņas, kas bieži parādījās pēc skūšanās. Lūk, viņa paša komentārs: „Uzreiz pēc skūšanās vienkārši izsmidzināju pelašķu hidrolātu uz sejas un nedaudz iemasēju, tas tiešām noņēma ādas kairinājumu. Vienīgais, kas man ne visai šajā produktā patika, ir tā smarža, kad tas tiek uzklāts uz ādas. Pudelē tas smaržo vēl pieņemami, bet uzklājot uz ādas, aromāts pārvēršas un kļūst netīkamāks.”
Savukārt man pašai tieši patika produkta smarža. Izsmidzinot hidrolātu uz sejas ir sajūta, ka tu iegrimsti vasarīgā pļavā. Smarža ir gluži tieši tāda pati kā manis pašas lasītajai pelašķu tējai, ko mēdzu ziemas vakaros dzert.
Es hidrolātu lietoju tonika vietā, vakaros un no rītiem ar to notīrot sejas ādu. Savu ādu varu dēvēt par diezgan cimperlīgu – tā ne visus produktus labprāt pieņem, uz citiem reaģējot alerģiski, jāsaka, ka ar šo hidrolātu problēmu nebija. Ievēroju, ka pelašķītis, kā es viņu dēvēju, palīdz ātrāk sadziedēt mazās brūcītes un pumpiņas.
Manuprāt, šāds hidrolāts ir arī labs palīgs, ko turēt somiņā, ja darba vietā pārmērīgas apkures dēļ ir pārāk sauss gaiss, no kā cieš sejas āda. Uzsmidzini uz sejas un āda veselīgā veidā tiek „padzirdīta” un atsvaidzināta.
Vienīgais, par ko es aizdomājos- diez vai šādu pašu efektu es nevarētu panākt arī ar dabīgo pelašķu tēju?

Dalīties.

Atstāt Ziņu