Vārda dienu svin: Imants, Rimants, Ingars, Intars

Testējam sievišķīgo Samsung ārējo cieto disku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Datora lietošana ikdienas dzīvē sāk ieņemt arvien nozīmīgāku lomu. Datoru izmantojam ne tikai kā  ierīci, lai rakstītu, skatītos, klausītos un piekļūtu internetam, bet arī kā informācijas glabātuvi. Turklāt uzkrāts tiek arvien vairāk informācijas – ne tikai dažādi dokumenti, bet arī bildes, mūzika un dažādi video faili. Kādu laiku tas viss noteikti „salien” datorā, bet var pienākt brīdis, kad datora atmiņa kļūst par „īsu”. Šeit lieti var noderēt ārējais cietais disks.

SievietesPasaule.lv pieņēma piedāvājumu testēt vienu šādu „brīnumu” ierīci. Mūsu rīcībā uz nedēļu nonāca Samsung G2 Portable sērijas ārējais cietais disks. Pirms iepazīstinām ar saviem vērojumiem par šo ierīci, piedāvājam īsu ieskatu, kas ārējais cietais disks jeb HDD (hard disk drive) vispār ir par zvēru un kāds ir tā pielietojums:

1. Tātad, ja savu datoru masveidā izmanto par dažādu datu krātuvi, par ko rakstīts iepriekš, un jūti, ka datorā iebūvētajā atmiņā vietas paliek arvien mazāk un mazāk, ārējais cietais disks var kalpot kā sava veida datora atmiņas ietilpības „pagarinātājs”.

2. Tas var kalpot arī kā papildu (drošības) glabātuve īpaši svarīgiem dokumentiem. Protams, arī ārējais cietais disks nav 100% pasargāts no jebkādām problēmām, tomēr tā kā to pievieno un atvieno no datoru, proti, nelieto regulāri, tad ir mazāks risks, ka ar to varētu kaut kas notikt. Tad nu tur var galbāt bildes, kāzu video utt., jo, glabājot tos tikai savā datorā un gadoties kādām problēmām, tie var neatgriezeniski pazust.

3. Vēl ārējais cietais disks ir laba lieta, lai ikdienā nevajadzētu nēsāt uz darbu un atpakaļ savu portatīvo datoru un beigt savu muguru un stāju. Ja darba vietā ir dators, pietiek, ka nes līdzi tikai šo mazo kastīti un pievieno savam datoram.

Bet nu ķeramies pie testēšanas laikā gūtajām atziņām! Testējām tirkīzzilo Samsung ārējo cieto disku ar 320 GB ietilpību. Cenu salīdzināšanas portālā salīdzini.lv šī ārējā cietā diska cena svārstās ap 40 Ls. Vērtējām gan pēc tehniskiem parametriem, gan tīri sievišķīgiem kritērijiem.

Plusi

+ vispirms var uzteikt failu ielādes ātrumu. Dokumenti un mūzikas faili tiek ielādēti pāris sekundēs, 1,46 GB video faila ielāde (normāla garuma filma) ilga aptuveni minūti, kas, mūsuprāt, ir pietiekami labs ātrums

+ šī ārējā cietā diska izmērs ir ļoti mazs salīdzinājumā ar citiem tirgū pieejamajiem HDD diskiem

+ sava mazā izmēra dēļ šo ārējo cieto disku ir ērti pārnēsāt, tas ietilptu pat salīdzinoši nelielā rokas somiņā. Faktiski šī HDD diska izmērs atbilst vidēja plānotāja izmēram, turklāt ir salīdzinoši plāns

+ ierīce ir klusa

+ šis cietais disks darbojas tikai no viena (turklāt īsa) USB vadiņa, kas savieno ārējo cieto disku un datoru. Šis cietais disks barojas no datora un, kā sola ražotājs, tādējādi patērē mazāk enerģijas. Tā kā „barošanās” notiek no datora, tas nozīmē, ka nav nepieciešams atsevišķs elektrības vads. Līdz ar to mājās, somiņā vai darba vietā nebūs vēl papildu lieki vadi!

+ estēti noteikti novērtēs to, ka šīs ierīces korpusiņi ir pieejami vairākās krāsās – tirkīza zilā, baltā, melnā un zaļā krāsā

Mīnusi

Praktiski vienīgais mīnuss, ko nedēļu testējot šo ierīci konstatējām, saistās ar šī ārējā cietā diska korpusiņa dizainu. Proti, tā virsma ir grubuļaina ar mazām „pumpiņām” jeb izcilnīšiem, starp kuriem var sabirt dažādi gruži un sakrāties putekļi. Tos no šīm rieviņām varētu būt salīdzinoši grūti iztīrīt.

Dalīties.

5 komentāru

  1. Man tā gadījās, ka nobruka dators un pazuda aptuveni triju gadu laikā izveidotais foto arhīvs. Kā saka, mācāmies jau tikai no kļūdām. Pēc tam iegādājos ārējo cieto disku, kurā glabāju rezerves kopijas. Mans gan ir lielāks izmēros un aizņem vairāk vietas. Šie jau tiešām tādi modīgi izskatās, lai saimniece neieliek dziļākajā atvilktnē.

  2. shitais izskataas labs variants, ja pirkshu, tad apsveershu sho, galvenais pluss manuprat ir tas , ka nav nepiecieshams atsevisks elektriibas vads.

  3. Līga Ozoliņa on

    Anda, šīs ierīces izmēri tiešām ir kā aprakstīts – vidēja gada plānotāja izmērā. Kā vēsta oficiālā informācija, tad platums ir nepilni 8 cm, garums – 11 cm. <br><br>

Atstāt Ziņu