Vārda dienu svin: Andulis, Alnis

Teodors Būns prasmīgi atrisina jaunu mīklu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ai jau esat pazīstami ar Teodoru Būnu – trīspadsmitgadīgo zēnu, kurš labi pārzina likumus un kura sapnis ir kļūt par izcilu advokātu un savu dzīvi aizvadīt tiesas zālē? Viņš dzīvo nelielajā Stratenburgas pilsētiņā un palīdz ar padomiem gan saviem vienaudžiem, gan pieaugušajiem.

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā populārā amerikāņu rakstnieka Džona Grišama pusaudžiem adresētās sērijas otro grāmatu “Teodors Būns un nolaupītā meitene”, kurā lasītājs var sekot aizraujošajām “mazā advokāta” Teodora Būna gaitām.

Kad nakts vidū no savas guļamistabas bez pēdām pazūd trīspdsmitgadīgā Eiprila, it neviens, pat viņas labākais draugs Teo Būns, nespēj izskaidrot, kurš un kāpēc viņu aizvedis.

Pilsētiņu pārņem bailes, aizdomās tiek turēts bīstams noziedznieks, kas izbēdzis no apcietinājuma, bet policijas meklējumi nonāk strupceļā. Un atkal tas ir Teo ar savām tieslietu zināšanām un izmeklētāja spējām, kam jāmēģina noskaidrot patiesību un izglābt Eiprilu. Kopā ar draugu Čeisu viņi atjautīgi noskaidro, kur meklēt meiteni, un ar tēvoča Aika palīdzību nogādā viņu mājās.

Džons Grišams ar sev raksturīgo prasmi uzturēt neziņas pilnu spriedzi liek lasītājam aizrautīgi šķirt lapu pēc lapas, lai kļūtu par liecinieku Teodora Būna intuīcijai, plāniem, rīcībai un – kā nu ne – arī triumfam.

 

Romānu “Teodors Būns un nolaupītā meitene” no angļu valodas tulkojusi Ieva Strelēvica.
Drīzumā gaidāma arī trešā grāmata par atjautīgo detektīvu Teo Būnu.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu