Vārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Tagad gardākās receptes arī tavā telefonā!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

o Tu parasti dari, ja izlasi vai ieraugi internetā kārdinošu recepti, kuru noteikti gribētu pagatavot, bet pa rokai nav nedz papīra un pildspalvas, lai to pierakstītu, nedz printera, lai to izdrukātu!? Atmet ar roku? Turpmāk tā vairs nebūs problēma! Vismaz, tām dāmām, kurām ir mobilie tālruņi ar interneta pieeju un iebūvētu fotokameru.

„Domājot par jūsu ērtībām, portāls SievietesPasaule.lv turpmāk visām publicētajām receptēm piedāvās arī QR koda versiju. Ieraudzīsi portālā gardu recepti, ar telefonu noskenēsi pievienoto QR kodu un veikalā atliks tikai ieslēgt telefonu un uz ekrāna ieraudzīsi visu nepieciešamo produktu sarakstu,” saka portāla mārketinga vadītāja Līga Ozoliņa.

Šobrīd QR kodi ir pievienoti jau 5-10 jaunākajām receptēm katrā no sadaļām: pamatēdieni, dzērieni, saldie, cepumi un kūkas, salāti, uzkodas, zupas, kā arī 100 populārākajām portāla arhīvā esošajām ēdienu receptēm.

Ieraudzīsi portālā gardu recepti, ar telefonu noskenēsi pievienoto QR kodu un veikalā atliks tikai ieslēgt telefonu un uz ekrāna ieraudzīsi visu nepieciešamo produktu sarakstu

„Informācijas iekodēšana QR kodā (Quick Response Code) arvien pārliecinošāk ienāk mūsu ikdienas dzīvē. Uz pasākumu afišām, žurnālu vākiem, reklāmas stabiem, pārtikas produktu iepakojumiem, vizītkartēm biežāk un biežāk redzam uzdrukātus nelielus melnbaltus kvadrātiņus jeb QR kodus. Tos noskenējot ar savu mobilo telefonu, ērti un ātri vari piekļūt dažādai informācijai, kas zibenīgi tiek „ienesta” (atvērta un/vai saglabāta) tavā telefonā, tādējādi atvieglojot tavu dzīvi,” saka portāla dizainere Annija Goldberga. Tieši viņa ierosināja, lai portālā publicētajām receptēm tiktu likts klāt QR kods, jo ikdienā bija saskārusies ar situācijām, kad, ieejot veikalā, labprāt nopirktu produktus kādam konkrētam ēdienam, bet neatceras vairs sastāvdaļas vai arī sagatvotais sarakstiņš kaut kur nozudis. „Šādi nekas tamlīdzīgs vairs nenotiks,” pārliecināta Annija.  

Kā tas strādā?                                                                

Turpmāk pie katras jaunās receptes iepretim sastāvdaļu sarakstam atradīsi melnbaltu QR kodu. Tas saturēs receptei nepieciešamo sastāvdaļu sarakstu un saiti uz konkrēto recepti, lai vajadzības gadījumā vari atvērt aprakstu par ēdiena vai dzēriena pagatavošanu.

Ja vēlies saglabāt savā telefona atmiņā konkrēto recepti:

    1. paņem telefonu
    2. palaid svītrkoda nolasīšanas programmu
    3. pavērs tālrunī iebūvēto kameru pret QR kodu un tas jau pēc mirkļa nolasīs QR koda informāciju
   4. uz ekrāna ieraudzīsi sastāvdaļu sarakstu un linku uz recepti, kurā aprakstīts ēdiena pagatavošanas process.


Pāris piemēri!

Ķirbju krēmzupa ar klasisko krēmsieru Gruzīnu nacionālais ēdiens – hačapuri Siltie kuskusa salāti

 

Kā tikt pie QR koda?
Lielākoties QR kodu nolasīšanas programmas jeb aplikācijas ir pieejamas bez maksas. Atliek tikai zināt, kāda ražotāja/operētājsistēmas atbalstītu mobilo tālruni Tu lieto.

Šeit tehnoloģiju blogera Kristapa Skuteļa apkopojums par biežāk izmantotajām QR koda nolasīšanas aplikācijām:

– Ja lieto telefonu ar Android operētājsistēmu – ZXing Barcode Scanner, Google Goggles
– Ja lieto telefonu iPhone – NeoReader, OptiScan,i-nigma, 2D Sense, Bee Tagg
– Ja lieto telefonu Nokia – Barcode Reader, Kaywa Reader, i-nigma
– Ja lieto telefonu BlackBerry – BlackBerry Messenger -> Scan a Group Barcode
– Ja lieto citu telefonu, QR lasītāju vari meklēt šeit!

Dalīties.

Atstāt Ziņu